Jump to content


Photo

Powrót do Androida 2.3.4 z 4.0.4


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   PatrykFP

PatrykFP

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 26m

Posted 30 December 2012 - 19:00

Witam zakupiłem ostatnio używany telefon Xperie neo V. Od razu posiadał Androida 4.0.4 a ja chcialbym wrocić do wersji bardziej stabilnej czyli tej standardowej 2.3.4...
Jest to mój pierwszy smartfon nie mam pojęcia o romach i innych sprawach, dlatego chciałbym się was poradzić :) Jak się do tego zabrać? Czy to ze jest z T-mobile ma jakies znaczenie? Nie znam się a nie chcialbym przy tym wgrywaniu uszkodzić telefonu...
Czy Downgrade jest bezpieczne? Mogę coś uszkodzić?


Dzięki z góry za pomoc...
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 December 2012 - 19:32

Downgrade do wersji 042 i 062 jest bezpieczny. Wersja 042 jest lepsza, bo można ją rootować. Możesz to zrobić za pomocą:

1. S1Tool: http://www.sonyerics...sm7227-msm8255/ metoda szybsza i łatwiejsza,

2. Flashtool: http://www.sonyerics...toolem-234-404/,

3. Skorzystać z usług naszego serwisu online i w promocji świątecznej za 15 PLN będziesz miał dostęp do plików oraz wgraną dowolną wersję androida 2.3.4 Gingerbread.

Wersja niebrandowana z reguły jest lepsza od operatora, bo ma mniej śmieci.

Firmware masz w downloadzie.
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   PatrykFP

PatrykFP

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 26m

Posted 30 December 2012 - 20:50

A jak wygląda sprawa z gwarancją?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 December 2012 - 20:56

Teoretycznie przepada w przypadku roota czy wgrania innego firmware niż danego operatora. W praktyce nadal będziesz ją miał. W dodatku przed oddaniem na gwarancję wgrasz sobie firmware operatora pozbawiając telefon roota i przywracając branding - wtedy będzie wszystko w porządku. No chyba że telefon będzie tak uceglony że i tak nie dojdą co jest w środku. Wtedy też nie ma problemu :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   zloty39

zloty39

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 5h 44m

Posted 31 December 2012 - 12:30

Jeśli masz już 4.0.4 to pobawiłbym się w zrobienie root'a na tym systemie a następnie CWM backup i zainstalował superszybki rom pod ics (tak nie pomyliłem się jest jeden rom który sprawia że ics na neo v jest prawie tak płynny jak jb) - Xperia Ultimate HD 2.0.3 (oczywiście na zablokowany bootloader)

Jeśli jednak chcesz przejść na GB to ja Twoim miejscu pobrałbym czysty niebrandowany soft z koncowką 042 - bo tak jak pisał jurij - tylko ten można rootować i sflashowałbym go flashtool'em.
Następnie wykonałbym root'a jedną z pewnych i prostych metod z forum xda a następnie (jeśli chcesz wgrać później coś jeszcze lepszego od stock'a) wgrałbym cmw na zablokowany bootloader. Po tych czynnościach zaktualizowałbym poprzez wifi (oczywiście TYLKO jeśli masz ZABLOKOWANY bootloader bo jak masz odblokowany to uceglisz telefon) firmware do 062 bo tylko poprzez ota nie stracisz roota i będziesz miał aktualny firmware. Jeśli chcesz możesz przy tym zostac albo zaistalować jeden z lepszych romów na nasze neonówki na zablokowany bootloader pod GB czyli X-Gamer, codename 9
  • 0

#6 OFFLINE   PatrykFP

PatrykFP

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 26m

Posted 02 January 2013 - 21:02

Panowie a ile trwa wgrywanie tego downgrade?

Edited by PatrykFP, 02 January 2013 - 21:02.

  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 January 2013 - 21:29

Chyba wgrywanie firmware. Setool2 box zrobi to w około 2-3 minuty. S1 tool myślę, że podobnie. Flashtool nie powinien przekroczyć 5 minut, aczkolwiek widziałem już logi, gdzie wgrywanie softu trwało ponad 2 godziny :D
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic