Jump to content


Photo

[Rozwiązany] lacznosc ograniczona


  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   mari000

mari000

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 4h 53m

Posted 27 December 2012 - 21:18

Witam , mam taki problem z konfiguracja tel z siecia domowa , mianowicie mam router linksys i program network magiac pro do obslugiwania tej sieci , mam w sieci wi-fi obecnie ps3 oraz tv sony , wszystko robilem tak samo i dzialalo , a z tel mam problem mianowicie po polaczeniu sie z siecai domowa wyskakuje komunikat 'lacznosc ograniczona " kurcze strasznie dokucza mi ten problem , ma moze ktos rade jak zrobic polaczenie wi-fi a routerem , moze ktos mial taki problem i wie jak temu zaradzić ?

Jurij: Sugeruję poprawić swoją łączność ze słownikiem ortograficznym. Poprawiłem błędy.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 December 2012 - 21:35

Dodałeś do routera adres mac karty wifi w telefonie? Próbowałeś połączyć wszystko przez DLNA?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   mari000

mari000

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 4h 53m

Posted 28 December 2012 - 11:02

"Juri" nie nie probowalem twych wskazowek , a szczerze mowiac nie wiem nawet jak to zrobic , gdzies wyczytalem ze nalezy zmienic kanal czestotliwosc routera i dodac clonowanie mac adresu czy jakos tak , tak zrobilem a pozniej z 3h nie mialem polaczenia zadnego polaczenia z netem nawet na laptopie , ale jakos doszedlem do tego i dziala , wydaje mi sie ze to cos z routerem tak jak piszesz poniewaz u szwagra raz dwa mnie poloaczylo wpisalem haslo i bez problemu , tu robie tak samo a wyskakuje "siec ograniczona "

mogbys kolego napisac jak to zrobic i gdzie w tel znalesc adres mac ?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 December 2012 - 15:29

Wejdź sobie w Ustawienia => Informacje o telefonie => Informacje o telefonie i tam masz numer MAC karty Wi-Fi. Dodaj sobie ten adres mac do listy w routerze. Nie wiem czy masz w ogóle włączoną filtrację mac, bo nie znam ustawień Twojej sieci domowej. Powinieneś tam mieć zakładkę dotyczącą sieci bezprzewodowych...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   mari000

mari000

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 4h 53m

Posted 28 December 2012 - 18:01

zrobilem tak jak piszesz dodalem mac adres , teraz na zamiast "siec ograniczona " wyskakuje "poza zasiegiem " w ustawieniach routera wylaczylem wszelkie zabezpieczenia typu wpa2 , siec jest bez hasla i zadnego zabezpieczenia i nadal lipa :( , to ze mam wylaczone w tel transefer danych moze miec cos wpolnego ??

Juri a to ze mam wersje androida 2,3,4 nie jest probleme ?? nie jestem jeszcze ograniety w tej sprawie ale juz chyba nowsze sa co :P

upgrade androida na 4 cos tam i nadal lipa "poza zasiegiem"
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 December 2012 - 18:07

Wersja Androida nie ma znaczenia. Na każdej powinien działać.

to ze mam wylaczone w tel transefer danych moze miec cos wpolnego ??


Nie. To dotyczy sieci komórkowej. Ja mam zawsze wyłączony i wifi działa.

To musi być coś z Twoim routerem. Może przestaw na typ zabezpieczeń - WEP, ustaw sobie hasło, wpisz w telefonie i musi Ci działać.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   mari000

mari000

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 4h 53m

Posted 28 December 2012 - 19:36

kurcze probowalem jak piszesz i dalej lipa "poza zasieigiem" :(

podczas zapisywania sieci na tel wyskakuja nastepujace info "uzyskiwanie adresu ip" next "zapisana/zabezpieczona za pomoca protokolu wpa2 " a na konie "zrezygnowano ze wzgledu na slaby sygnal " poza zasiegiem , chodz siedze obok routera :( , probowalem z opcja kanalow w routerze i lipa nadal :(
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 December 2012 - 19:42

Mówię Ci, zmień sobie szyfrowanie na WEP i spróbuj.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   mari000

mari000

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 4h 53m

Posted 28 December 2012 - 21:05

po upgrade systemu przy dodawaniu sieci mam nowe opcje takie jak "ustawienia serwera proxy" i druga opcja " ustawienia ip DHCP\statyczny " moze cos te opcje pomoga ?

zmienilem na WEP i nadal nic

przy opcji WEP mam wogole problem polaczenia sie z netem nawet na laptopie ...
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 December 2012 - 22:01

Jeśli neo V łączy się z innymi sieciami, a z Twoim routerem nie chce, to na 100% jest to wina routera. Wiem z własnego doświadczenia, że jak wpiszesz adres mac karty sieciowej do routera, włączysz wi-fi w telefonie i wpiszesz poprawne hasło do sieci domowej, to musi działać. Nie ma innej opcji.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 28 December 2012 - 23:37

Podobnie jak dante, nie polecam routerów linksys, zamiast tego załatw sobie D-link albo Edimax :) Ja bym na twoim miejscu zresetował router do ustawień fabrycznych i jeszcze raz skonfigurował sieć i musi działać...
WALKMAN?

Posted Image

#12 OFFLINE   mari000

mari000

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 4h 53m

Posted 29 December 2012 - 12:22

kurcze no lipa , szkoda troche zmieniac router , nigdy nie mialem z nim problemow nawet t

TV sony bravia polaczyl bez problemu i ps3 , a z tel nie che juz , moze sprobuje cofnac go do ustawien fabrycznych i wszystko na nowo zrobic chodz juz to robilem wczoraj (lecz bez reseta ustawien) , no nic bede grzebal dzieki za podpowiedzi i porady

panowie gdzies wyczytalem i sciagnelem programik Connectify-me ktory tworzy hot-spot , zajelo mi to 2 minuty i dziala net w telefonie :( tylko czy na dlusza mete ten hot-spot nie wiem czy pociagnie niby jest zabezpieczony haslem , ale to nie to co wlasna siec :( mimo to wielkie dzieki koledzy
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 29 December 2012 - 16:41

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic