Jump to content


Photo

Masowe awarie płyt głównych w Samsungu Galaxy S III


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 December 2012 - 05:40

Dla wszystkich fanów firmy Samsung i miłośników modelu Galaxy S III mamy złą wiadomość. Użytkownicy tego wiodącego modelu Samsunga masowo raportują o przypadkach samoczynnego trwałego uszkodzenia telefonu. W większości przypadków użytkownicy zostawiali na noc podłączone do ładowarki urządzenie i rano telefon był już martwy lub też po wygaszeniu ekranu nie dało się go wybudzić.

Attached File  sgsIII.png   229.36K   5 downloads
Fot. : Problematyczna płyta główna Samsunga Galaxy S III


Przyczyną usterki jest najprawdopodobniej wadliwa płyta główna, a konkretnie kość flash która ulega uszkodzeniu po około 150-200 dniach użytkowania telefonu. Problem wydaje się być poważny i dotyczy szerszej grupy użytkowników Samsunga Galaxy S III. Na developerskim forum XDA-Developers, wątek dotyczący tego problemu (założony 15 listopada):

Please Login or Register to see this Hidden Content

liczy już 115 stron wpisów (w momencie pisania tego artykułu), w których użytkownicy opisują w jakich okolicznościach ich telefon przestał funkcjonować. Samsung nie wydał na razie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, wiadomo jednak że wadliwe płyty główne są wymieniane na nowe, bez względu na to czy telefon miał wgrywane modyfikowane firmware czy też był rootowany. Istnieje prawdopodobieństwo, że w wymienionych płytach głównych problem również będzie występował. Miejmy nadzieję, że osoby zainteresowane zakupem tego modelu dobrze się zastanowią przed dokonaniem wyboru, a użytkownikom radzimy robienie regularnych kopii zapasowych danych, gdyż nikt nie ma żadnych gwarancji, czy i kiedy jego SGS III odmówi współpracy powodując utratę wszystkich danych zapisanych na wadliwej kości flash.

Źródło: The Next Web, Xda-Developers
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 27 December 2012 - 13:10

Samsung widzę daje d :klnie: y po całości. Ktoś kto zapłacił niebagatelną sumę około 1500-2000zł za telefon powinnien dostać produkt z wysokiej półki, który jak mniemam nie powinnien się uszkadzać w taki sposób. Jak było czytać wcześniej, telefon się przegrzewał, teraz wadliwa płyta główna, ciekawe co jeszcze samsung trzyma w rękawie dla naszych użytkowników :sarcasm: A miałem plany go zakupić w niedługim czasie, ale coś widać że chyba zostanę dalej przy Sony/Sony Ericsson.

Edited by hunter3000, 27 December 2012 - 13:10.

  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#3 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 27 December 2012 - 20:33

Ja też coś ostatnio myślałem o przejściu na Samsunga, jednak jeśli już będę zmieniał telfon to będę się skłaniał ku Xperi T. A co do wad SGS III to z tego co pamiętam to było jeszcze coś takiego że u pewnego użytkownika dolna część telefonu uległa samozapłonowi podczas korzystania z nawigacji w samochodzie
  • 0

#4 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 27 December 2012 - 22:29

A co do wad SGS III to z tego co pamiętam to było jeszcze coś takiego że u pewnego użytkownika dolna część telefonu uległa samozapłonowi podczas korzystania z nawigacji w samochodzie

Też o tym słyszałem użytkownik zalał telefon i wyszuszył w mikrofali.Ja mogę powiedzieć jedno wy się wgle nie znacie na rzeczy ,kupuje nie wiadomo jakie smartfony a potem narzekajcie.Kupujcie Iphony !!! :sarcasm: .Tak na serio to mnie nie dziwi,że się psuje.Marka mówi sama za siebie.Tyle kasy i płyta się psuje coś nie możliwego,przecież to nie powinno się zdarzyć..Smartfon,który naprawdę myśli jak ty !

Edited by timmi, 27 December 2012 - 22:29.

  • 0


0 user(s) are reading this topic