Jump to content


Photo

Optymalizacja pamięci RAM.


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   wielkibogdan

wielkibogdan

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 60 posts
    • Time Online: 11h 57m

Posted 23 December 2012 - 17:01

jaki program jest najepszy do optymalizacji pamięci ram tak by telefon działał jeszcze płynniej i szybciej? Mam roota i androida 2.3.4 jak by co :)
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 December 2012 - 17:07

Za pomocą Root Explorera możesz usunąć zbędne aplikacje i tyle :) Ja usunąłem co niepotrzebne i mam około 180 MB wolnego RAM ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   wielkibogdan

wielkibogdan

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 60 posts
    • Time Online: 11h 57m

Posted 23 December 2012 - 17:26

A ja usuwałem aplikacje których nie używam a i tak mam tylko 150 mb wolnego ramu :(
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 December 2012 - 18:25

Na pewno więcej. Xperie z 2011 roku mają 512 MB RAM, a w ustawieniach wyświetla się tylko ok. 310. Gdzie pozostałe 200 - nie mam pojęcia. Ale nie sądzę, żeby wszystko było zjadane przez Androida...

Z tego co wyczytałem właśnie na forum Sony, to pozostałe 200 MB jest ukryte i wykorzystywane przez Kernel Androida i nie ma możliwości zarządzania tą pamięcią. Możesz jedynie posprzątać dostępną pamięć kasując niepotrzebne aplikacje, dbać o to by poprawnie wychodzić z aplikacji i tyle.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 24 December 2012 - 00:33

Polecam

Please Login or Register to see this Hidden Content

, nie jest to killer ale fajnie zarządza pamięcią i zauważyłem, że bateria odrobinę dłużej trzyma.

#6 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 24 December 2012 - 08:13

Na pewno więcej. Xperie z 2011 roku mają 512 MB RAM, a w ustawieniach wyświetla się tylko ok. 310. Gdzie pozostałe 200 - nie mam pojęcia. Ale nie sądzę, żeby wszystko było zjadane przez Androida...

Z tego co wyczytałem właśnie na forum Sony, to pozostałe 200 MB jest ukryte i wykorzystywane przez Kernel Androida i nie ma możliwości zarządzania tą pamięcią. Możesz jedynie posprzątać dostępną pamięć kasując niepotrzebne aplikacje, dbać o to by poprawnie wychodzić z aplikacji i tyle.


A ja słyszałem że pozostały Ram wykorzystywany jest jako pamięć graficzna, jednak twoja teoria wydaje się być bardziej trafna, bo np. wgrywając custom kernel można uzyskać więcej Ramu czyli pewnie kosztem tego co pobiera sam kernel
  • 0

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 24 December 2012 - 09:30

Do gier dobry ram manager. Miałem przy nim czasem ponad 200 wolnego ramu na game mode.
Ale android sam sobie zwalnia ram jak potrzeba - to nie Windows ;)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 24 December 2012 - 09:57

Jak się naładuje za dużo aplikacji to potrafi mulić niemiłosiernie i mi pomógł akurat Ram Booster a przy okazji poprawiła się trochę żywotność baterii w trybie czuwania
  • 0


0 user(s) are reading this topic