Jump to content


Photo

Odblokowany BL i aktalizacja przez OTA.


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   TesTer

TesTer

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 33m

Posted 01 December 2012 - 17:15

Witam. Jestem świeży. Odblokowałem bootloadera oficjalną metodą od sony i wgrałem sobie cyanogenmod 9. W związku z tym mam kilka pytań:
1. O co chodzi z tą aktualizacją przez OTA jak ją zrobię to już po telefonie, jeśl mam numer pod baterią 12W16 to nie będzie się go dało naprawić w żaden sposób ?
2.Jeśli zablokuje bootloader bo czytałem ze się da jakimś tam relockerem to wtedy będę mógł zrobić aktualizacje przez OTA ?
3.Jeśli coś się stanie z telefonem jakieś uszkodzenia fizyczne a zablokuje bootloader i oddam na gwarancje to sony się dowie o tym że miałem odblokowany bootloader ?
  • 0

#2 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 01 December 2012 - 17:31

Witam. Jestem świeży. Odblokowałem bootloadera oficjalną metodą od sony i wgrałem sobie cyanogenmod 9. W związku z tym mam kilka pytań:
1. O co chodzi z tą aktualizacją przez OTA jak ją zrobię to już po telefonie, jeśl mam numer pod baterią 12W16 to nie będzie się go dało naprawić w żaden sposób ?
2.Jeśli zablokuje bootloader bo czytałem ze się da jakimś tam relockerem to wtedy będę mógł zrobić aktualizacje przez OTA ?
3.Jeśli coś się stanie z telefonem jakieś uszkodzenia fizyczne a zablokuje bootloader i oddam na gwarancje to sony się dowie o tym że miałem odblokowany bootloader ?


1.

Please Login or Register to see this Hidden Content


2. Wydaje mi się że tak
3. Teoretycznie tak, bo praktyce nigdy nic nie wiadomo

Edited by jack79, 01 December 2012 - 17:50.

  • 0

#3 OFFLINE   TesTer

TesTer

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 33m

Posted 01 December 2012 - 17:47

czyli co jak mam 12W16 to po aktalizacji przez ota telefon do wyrzucenia nie da się nawet test pointem naprawić tak ?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 December 2012 - 18:14

Ad.1 Telefon z androidem ciężko jest tak "zniszczyć" by nie dało się go odratować. Może tak, będzie prościej ;). Nie próbuj aktualizacji za pomocą OTA jak odblokowałeś BL, nawet radze ci, byś próbował po ponownym jego zablokowaniu.


Tutaj się nie zgodzę. Bardzo łatwo jest uwalić Xperię, jak się nie wie co się robi lub jak się myśli, że się wie co się robi a tak naprawdę jest inaczej. Np. można uwalić boota wgrywając co popadnie lub bez czytania instrukcji. Można uwalić telefon przez aktualizację OTA i skrypt czasami nie pomaga. Można wgrać trim area z innego telefonu i też uzyskamy w ten sposób cegiełkę. Pół biedy, jeśli telefon ma stare zabezpieczenia i można go odratować boxem. Jeśli jest natomiast nowe mcu, no to pozostaje kosztowna wymiana płyty w serwisie Sony.

2.Jeśli zablokuje bootloader bo czytałem ze się da jakimś tam relockerem to wtedy będę mógł zrobić aktualizacje przez OTA ?


Zapomnij o OTA w Twoim przypadku. Oswój się z myślą, że OTA jest już dla Ciebie spalona i zostaje Ci tylko SUS, PC Companion, flashtool lub nasz serwis online. Tak będzie lepiej dla Ciebie i dla Twojego telefonu ;)

Jeśli coś się stanie z telefonem jakieś uszkodzenia fizyczne a zablokuje bootloader i oddam na gwarancje to sony się dowie o tym że miałem odblokowany bootloader ?


Gwarancję już utraciłeś. Teoretycznie możesz zablokować bootloader, ale że zrobiłeś to oficjalną metodą istnieją duże szanse że się zorientują. Lepiej by było, żebyś nie uszkodził telefonu i nie musiał go nigdzie oddawać ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   TesTer

TesTer

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 33m

Posted 01 December 2012 - 18:21

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ale mam jeszcze jedno ostatnie pytanie jak bym jakimś cudem wziął tą aktualizacje OTA (boje się o to bo często robilem reinstal romu od sony bo mulił i z przyzwyczajenia mógł bym klinąć) to co wtedy ?
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 December 2012 - 18:24

Telefon się zrestartuje i od tej pory będzie wibrował i migał białym ekranem. Z reguły pomaga wgranie skryptu boxem lub specjalnie spreparowanego firmware. Ale jeśli to nie pomoże to trzeba naprawić boota, wgrać skrypt i przeflashować boxem. Jak i to nie pomoże - odbudowa hw config, unlock i flash czyli tzw. pełna naprawa. Z tym, że jeśli masz nowe zabezpieczenia w telefonie, to dwie ostatnie opcje odpadają i ratuje Cię tylko wymiana płyty głównej w serwisie Sony. Za ciężkie pieniądze.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   TesTer

TesTer

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 33m

Posted 01 December 2012 - 18:31

Mam 12W16 czyli nowe zabezpieczenia tak ?
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 December 2012 - 18:41

Niekoniecznie. Trzeba by było zrobić identyfikację po testpoincie za pomocą boxa, żeby się przekonać ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 December 2012 - 18:53

Uwalić a uceglić, to dwie odrębne sprawy, a mnie chodziło o to drugie...


Jedno licho, telefon nie działa.

Albo posiadać takowa wiedzę, i w domowych warunkach go spokojnie naprawić. ;)
Swoje telefony (z andkiem) nie raz uwaliłem... Zwykły flash SUSEM czy flashtoolem nie zawsze pomoże, grunt to wiedzieć co się modyfikuje i jaką cześć telefonu uszkadza, by mieć później jakiś punkt odniesienia do naprawy.


Jak uwalisz boota lub wgrasz trim area z innego modelu, to Ci żaden flashtool, SUS czy PC Companion ani domowe warunki nie pomogą, jeśli nie masz sprzętu i umiejętności. Bo choćbyś nie wiem ile bluzgów z siebie wyrzucił. telefon się nie połączy z komputerem ani z back, ani z volume down ani nie włączy. Tylko naprawa po tp lub wymiana płyty głównej na nową.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   TesTer

TesTer

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 2h 33m

Posted 01 December 2012 - 18:56

OK. Wszystkim dziękuje. Gdybym miał jeszcze jakieś pytania będę pisał. :D
  • 0

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 01 December 2012 - 23:01

Witam. Jestem świeży. Odblokowałem bootloadera oficjalną metodą od sony i wgrałem sobie cyanogenmod 9. W związku z tym mam kilka pytań:
1. O co chodzi z tą aktualizacją przez OTA jak ją zrobię to już po telefonie, jeśl mam numer pod baterią 12W16 to nie będzie się go dało naprawić w żaden sposób ?
2.Jeśli zablokuje bootloader bo czytałem ze się da jakimś tam relockerem to wtedy będę mógł zrobić aktualizacje przez OTA ?
3.Jeśli coś się stanie z telefonem jakieś uszkodzenia fizyczne a zablokuje bootloader i oddam na gwarancje to sony się dowie o tym że miałem odblokowany bootloader ?


1. Zasada jest taka że po odblokowaniu BL nie można robić aktualizacji OTA bo uwala częściowo telefon, ale można przywrócić go do życia wgrywając flashtoolem jeden malutki pliczek :)
2. Można zablokować BL wtedy można aktualizować SEUSem jak i OTA
3. Tak samo jak w starszych modelach SE zmiany certyfikatu z brown na red i reflashu softu, tutaj również można oddać na gwarancję.

Tutaj się nie zgodzę. Bardzo łatwo jest uwalić Xperię, jak się nie wie co się robi lub jak się myśli, że się wie co się robi a tak naprawdę jest inaczej. Np. można uwalić boota wgrywając co popadnie lub bez czytania instrukcji. Można uwalić telefon przez aktualizację OTA i skrypt czasami nie pomaga. Można wgrać trim area z innego telefonu i też uzyskamy w ten sposób cegiełkę. Pół biedy, jeśli telefon ma stare zabezpieczenia i można go odratować boxem. Jeśli jest natomiast nowe mcu, no to pozostaje kosztowna wymiana płyty w serwisie Sony.


Tak czytam i czytam.... Wait what? Trzeba być kompletnym retardem żeby wgrywać kernele z innych modeli niż z 2011, a jak się wgra kernel pod swój telefon ale np nei działą, można zrobić po prostu reflash flashtoolem albo wgrać inny kernel. To wszystko zapisywane jest w specjalnym miejscu w telefonie.
Dlatego OTA się robi tylko jeśli nie możemy odblokować BL a chemy mieć Root'a.

Telefon się zrestartuje i od tej pory będzie wibrował i migał białym ekranem. Z reguły pomaga wgranie skryptu boxem lub specjalnie spreparowanego firmware. Ale jeśli to nie pomoże to trzeba naprawić boota, wgrać skrypt i przeflashować boxem. Jak i to nie pomoże - odbudowa hw config, unlock i flash czyli tzw. pełna naprawa. Z tym, że jeśli masz nowe zabezpieczenia w telefonie, to dwie ostatnie opcje odpadają i ratuje Cię tylko wymiana płyty głównej w serwisie Sony. Za ciężkie pieniądze.


Jak się ma nowe zabezpieczenia gdzie nie można odblokować BL bądź jest je trudno wtedy się nie robi takich rzeczy i korzysta z starych metod.

Jak uwalisz boota lub wgrasz trim area z innego modelu, to Ci żaden flashtool, SUS czy PC Companion ani domowe warunki nie pomogą, jeśli nie masz sprzętu i umiejętności. Bo choćbyś nie wiem ile bluzgów z siebie wyrzucił. telefon się nie połączy z komputerem ani z back, ani z volume down ani nie włączy. Tylko naprawa po tp lub wymiana płyty głównej na nową.


:o Powiedz mi mistrzu jak ktoś może wgrać zy trim area do telefonu bez boxa?
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 December 2012 - 23:15

Trzeba być kompletnym retardem żeby czytać od kilku lat fora internetowe i nie widzieć, co ludzie potrafią wyczyniać z telefonami ;)

a jak się wgra kernel pod swój telefon ale np nei działą, można zrobić po prostu reflash flashtoolem albo wgrać inny kernel. To wszystko zapisywane jest w specjalnym miejscu w telefonie.


Bzdura totalna, jak uwalisz boota to po włożeniu baterii telefon się od razu włącza, wiesza na logu i nijak nie podłączysz go w trybie flash.

:o Powiedz mi mistrzu jak ktoś może wgrać zy trim area do telefonu bez boxa?


Chociażby Twoim ulubionym Omniusem :farmerfr4:

Jurij: Post użytkownika hunter3000 został usunięty - brak związku z tematem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic