Jump to content


Photo

Prolem z Wi-Fi po aktualizacji do 4.0.4


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 27 November 2012 - 19:32

Witam!

Niedawno dzięki pomocy Juriego stałem się użytkownikiem ICS-a na moim Arc S.
Wszytko śmiga dobrze po za Wi-Fi.
Chodzi o to, że na niektórych sieciach nie chce działać. Testowałem 4 sieci i okazało się że tam gdzie dostawcą neta jest UPC mam problem i to niezależnie od używanego routera (jeden od UPC a drugi prywatny). Objaw jest taki że gdy wyszuka daną sieć siła sygnału jest dobra albo bardzo dobra a gdy tylko zaczynam się z nią łączyć siła sygnału spada do 0 i po kilku próbach telefon "rezygnuje z połączenia o niskiej jakości sygnału" (nawet gdy dosłownie siedzę obok routera).

Miałem nadzieje że gdy włączę w telefonie funkcję auto IP to problem zniknie ale niestety nie dało rady. Wszędzie w mcdonaldach nie ma problemu, w Jarsacie, Bialnecie TPsa jest spoko a tam gdzie UPC siła sygnału 0 i brak połączenia.

Jakieś pomysły lub sugestie co z tym zrobić?
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 November 2012 - 21:23

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od zaniżenia oprogramowania do Gingerbread'a i przetestowania wifi w tych sieciach. Chociaż nie sądzę, żeby to była wina dostawcy, raczej szyfrowania w danym routerze...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 27 November 2012 - 21:47

Testowałem na sieciach na których przez 4 miesiące GB działał więc downgreade odpada... Muszę sprawdzić jeszcze kilka gdzie jest UPC żeby potwierdzić teze że to o nich chodzi. W końcu to oni dają IP. Narazie statystyka jest taka że w 2 UPC nie działa a w 3 nie-UPC działa (chociaż nie wiem kot jest dostawcą HOTSPOT w McDonaldzie)
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 November 2012 - 22:16

Jeśli masz możliwość, to idź do osób które mają internet w UPC i poproś, żeby na chwilę w routerze zmienili typ szyfrowania np. z WEP2 na WPA i sprawdź. Być może w firmware zrobili jakiś mało znany bug... A na Gingerbreadzie wszystko działało czy były takie same problemy? Bo może to coś z hardware telefonu?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 28 November 2012 - 07:54

Na GB łączył zawsze i wszędzie :) poszukam sieci i odezwę się jeszcze jak coś ustalę :)
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 November 2012 - 08:20

Albo u siebie na routerze pozmieniaj opcje szyfrowania sieci i testuj... Obstawiam syndrom iPhone'a 5, no bo nic innego logicznego nie przychodzi mi do głowy :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 06 January 2013 - 17:34

Trochę czasu już minęło i jest tak:

Próbowałem na ok 10 sieciach Wi-Fi. Tylko na dwóch były problemy i tak jak pisałem wcześniej tylko tam gdzie dostawcą neta było UPC.

Zainstalowałem connection mannagera który próbuje łączyć się aż do skutku i na jednej z dwóch UPC łączy za 10ta, 15ta próbą. A na drugiej sieci czasem mija pół godziny a czasem półtorej ale w końcu łączy. I tyle. Nie ma chyba lepszego rozwiązania.

Na czym polega syndrom Iphone 5? :)
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 06 January 2013 - 18:27

Pisałem Ci wyżej... Tutaj masz w punkcie 2 zalet iPhone'a 5 opisane: http://sony.yt/topic...-dziecku-apple/ :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Harry

Harry

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 9d 8h 50m

Posted 06 January 2013 - 18:31

http://sony.yt/topic...zejsciu-na-ics/

W tym linku macie odpowiedz.

Edited by Harry, 06 January 2013 - 18:50.

  • 0


0 user(s) are reading this topic