Jump to content


Photo

Podłączenie Arc S przez HDMI do TV


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 27 October 2012 - 14:46

Posiadam Xperię Arc S, w pełni sprawną. Mam również do niej oryginalny kabel HDMI. Niestety gdy podłączam kabel do telefonu i do telewizora, w telewizorze nie wyświetla się obraz z telefonu, a na telefonie na ekranie nadal normalnie można operować. Inne urządzenia po HDMI działają dobrze, także odrzucam winę TV, kabel jest nowy, także uszkodzony raczej też nie jest. Czy coś trzeba zmieniać w ustawieniach (chociaż nie znalazłem jakiejś funkcji), żeby telefon wysyłał po HDMI obraz do TV? Czy to po prostu wina uszkodzonego gniazda?
  • 0

DENON DJ


#2 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 28 October 2012 - 08:17

Czyli powinno być tak, że jak podpinam kabel to się pojawia od razu na TV obraz, a na ekranie telefonu wyskakuje komunikat o podłączeniu kabla?
  • 0

DENON DJ


#3 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 28 October 2012 - 08:32

Czyli powinno być tak, że jak podpinam kabel to się pojawia od razu na TV obraz, a na ekranie telefonu wyskakuje komunikat o podłączeniu kabla?


Właśnie nie zawsze, bo w tym wypadku telewizor musi obsługiwać CEC, a jeśli telewizor tego nie obsługuje to wtedy trzeba samemu przełączyć go na HDMI
  • 0

#4 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 28 October 2012 - 09:21

Znaczy w tv mam dwa wejścia hdmi. Pod które nie podłącze to nie działa. Wejscie sam wybieram. Chodzi mi o to, czy nie trzeba nic w ustawieniach telefonu zmieniać. Bo jak wybieram Wejscie w tv to jest komunikat brak sygnału. Tak jakby w ogóle nie był podłączony kabel. Nagrywarka dvd po hdmi działa w obu wejściach. Mozliwe żeby tv nie obsługiwał telefonu? Tv to jakies lg 32'' lcd

  • 0

DENON DJ


#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 October 2012 - 13:43

Ustaw telewizor na HDMI, zmieniaj porty, ruszaj delikatnie kablem przy gniezdzie - może załapie :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 28 October 2012 - 14:52

Niestety nie łapie. Patrzyłem na obu gniazdach w TV, ruszanie nic nie pomaga, czyli zapewne gniazdo w telefonie. Zobaczę jeszcze na drugim TV.
  • 0

DENON DJ


#7 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 29 October 2012 - 10:39

Znaczy w tv mam dwa wejścia hdmi. Pod które nie podłącze to nie działa. Wejscie sam wybieram. Chodzi mi o to, czy nie trzeba nic w ustawieniach telefonu zmieniać. Bo jak wybieram Wejscie w tv to jest komunikat brak sygnału. Tak jakby w ogóle nie był podłączony kabel. Nagrywarka dvd po hdmi działa w obu wejściach. Mozliwe żeby tv nie obsługiwał telefonu? Tv to jakies lg 32'' lcd


Też mam jakiegoś LG 32" i jak podłączałem laptopa do niego to musiałem sam przełączyć na HDMI
  • 0

#8 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 29 October 2012 - 16:14

O to chodzi, ze przełączam sam na hdmi ale i tak jest brak sygnału
  • 0

DENON DJ


#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 29 October 2012 - 16:28

A może masz jakąś modyfikowaną wersję firmware która nie obsługuje HDMI? Ja bym na Twoim miejscu spróbował na GB i ICS oryginalnym przed rozpoczęciem grzebania w HW...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 30 October 2012 - 13:19

Podłączyłem też pod inny telewizor, również nie działa.
Pewnie wgram mu stockowy rom i wtedy zobaczę. Teraz jest jakiś modyfikowany. Jeśli to nie rom, zapewne uszkodzone gniazdo....
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic