Jump to content


Photo

[Rozwiązany] C905 vs. Satio vs. Vivaz który w sam raz


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 24 October 2012 - 19:12

Witam po długiej nieobecności. Mam dylemat związany z trzema egzemplarzami ze stajni se c905, vivaz, satio. Prosiłbym o pomoc przy wyborze najodpowiedniejszego. Moje wymagania nie sa spore ale konkretne-dobry odtwarzacz (byle nie gorszy od walkmana z Cyndi :P), wydajny nie zawieszający sie, aparat dobrze robiący zdjecia, no i wifi :P
Wizualnie kazdy z wyżej wymienionych podoba mi sie wiec wizualnie bez różnicy. Kwestia funkcjonalności głównie mnie interesuje. Mysle jeszcze nad x10 mp. Co byście na moim miejscu wybrali?
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,160 posts
    • Time Online: 567d 4h 13m

Posted 24 October 2012 - 19:22

Do jakiej kwoty? Wszystko zależy od budżetu... Jeśli zależy Ci głównie na muzyce, filmach, zdjęciach i wifi to wybierałbym pomiędzy Satio, Aino a W995. Co do X10 mini pro, bywa awaryjna więc już lepiej dołożyć stówkę i kupić SK17i Xperię mini pro :)
  • 0

Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Private Message: Jurij


#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 24 October 2012 - 19:42

Zależy czy wolisz dotykowe czy z fizyczną klawiaturą. Vivaz jest ponoć strasznie delikatny i awaryjny, ale to nie moje słowa, więc nie wincie mnie.
Satio ma symbiana, więc znajdziesz jakiś odtwarzacz, choć oryginalny nie jest zły.
Aparat w nim, to marzenie nowych smartfonow. Awaryjny raczej nie jest.
Vivaz.. Za dużo nie słyszałem, więc się nie wypowiem.
Gdyby budżet nie grał roli to decydowalbym się na Satio, ale zaglebilbym też wiedzę w Vivazie..
C905 nie trzeba raczej opisywać. Nie wiem jak ma się relacja aparatu C905 i Vivaz.
Vivaz ma chyba kamerę HD, no i też piękny design, który odziedziczyla Neo.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,160 posts
    • Time Online: 567d 4h 13m

Posted 24 October 2012 - 20:11

Oj phillix phillix... Czytaj czasem to co piszesz... Najpierw piszesz, że Vivaz jest delikatny i awaryjny, potem że o Vivazie nie słyszałeś i się nie wypowiesz a potem wypowiadasz się na temat... Vivaza że ma kamerę HD i piękny design :D Niewątpliwie C905 ma lepszy aparat niż Vivaz, Aino, W995 i niejeden smartphone, ale jest dosyć awaryjny (obie taśmy często padają a ich wymiana to koszmar).
  • 0

Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Private Message: Jurij


#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 24 October 2012 - 20:44

Mysle, ze satio to bedzie najlepszy wybór. Świetny aparat, lepszego nie znajdziesz praktycznie w żadnym modelu w podobnej cenie. Symbian troche możliwości daje. Duży ekran, wygodnie nawet sie pisze. Resztę wszystko co trzeba ma. Jesli miałbyś brać vivaza, to raczej rozglądalbym sie za vivazem pro. Atut fizycznej qwerty. C905 ja bym odrzucał
  • 0

DENON DJ


#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,160 posts
    • Time Online: 567d 4h 13m

Posted 24 October 2012 - 23:47

Nie opornego a oporowego. Który ma też swoje zalety bo można używać rysika, zwłaszcza przez najbliższe pół roku będzie to przydatne gdy przyjdą mrozy bo nie trzeba będzie nosić ze sobą specjalnych rękawiczek, parówki w kieszeni czy używać specjalnych technologii z Xperii sola, tylko będzie można obsłużyć telefon rysikiem, długopisem, patykiem czy jakimkolwiek innym przedmiotem :) Ja bym polecał Satio tylko do zdjęć, netu i filmów. Do pozostałych czynności lepsze będą W995 lub Aino :) Chociaż zarówno Aino jak i W995 również potrafią zrobić świetne fotki, a oprócz tego mają spore LCD do filmów i internetu, wifi i rozbudowane odtwarzacze muzyczne. W W995 są nawet dedykowane przyciski z boku :cool:
  • 0

Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Private Message: Jurij


#7 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 October 2012 - 07:55

Fakt, ze oporowy dotyk jest, przynajmniej dla mnie, troche gorszy. Jednak nie znajdziesz w podobnej kwocie telefonu z tak świetnym aparatem, dużym wyświetlaczem jak satio. Brałbym go bez wahania, chyba ze troche mniej zalezy Ci na zdjeciach, wtedy swoja rolę spełni tez mini pro czy lww. A co do symbiana, to przynajmniej na moim u8i po wgraniu czystego softu wcale nie muli. Denerwująca jest tylko konieczność podwójnego klikania w niektórych miejscach. A rysiki sa tez do ekranów pojemnościowych...
  • 0

DENON DJ


#8 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 25 October 2012 - 10:07

No jak mowilem głównie muzyka zdjecia i net nic wiecej mi nie potrzeba. Kwestia x10mp rozwiana :P aino mialem krótki okres w posiadaniu i odpada powody-dotyk. Fakt dobrze chodzi ale nie praktyczny zbytnio. Wolalbym po całości by chodził a nie tylko multimedia i aplikacje. Kwestia finansowa hmm wiecej niz 400 nie dam :P kwestia dotyk czy zwykla-bez różnicy. Pytanie dotyczace satio bo nie ukrywam ze w tym kierunku sie udaje dotyk topornosć. Czy równie ciezko jest z nim jak w lg t310 cookie style? Czemu to porównanie. Mialem tego lg i ten dotyk mnie denerwował.
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#9 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 October 2012 - 13:54

Na pewno jest o wieeeeeeele lepiej niż w Avilii :P
Jak na oporowy działa na prawdę dobrze.
  • 0

DENON DJ


#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 25 October 2012 - 19:17

Jurij, chodziło mi o aparat w Vivazie, dlatego napisałem, że się nie wypowiem :)

.............

Jeżeli zależy Ci głównie na aparacie, to wybór prosty, Satio. A jeżeli nie, to Vivaz. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Zawsze możesz dołożyć do Mini Pro albo Neo, czy też innego smartfonu.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 26 October 2012 - 13:03

Wybor padnie na satio aparat odpowiada, odtwarzacz symbian pomoze :D ewentualnie z czasem cos samemu sie napisze bo mozliwosci sa :D no i wifek :D
reszty funkcji mi nie potrzeba. Moje wymagania spełni w 100%+.
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image


0 user(s) are reading this topic