Jump to content


Photo

Arc S Orange 12w28 czy da radę w ogóle coś zrobić?


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 23 October 2012 - 19:04

Witam!

Mam telefon od Orange wyprodukowany 12w28.
Podobno Orange oficjalnie powiedziło że nie będzie aktualizacji do ICS i klienci chyba muszą radzić sobie samil.

Niestety telefon pokazuje że nie ma możliwości odblokowania bootloadera.
Generalnie mniej mi zależy na ICS a bardziej na Cyanogenmodzie i roocie.

Pytanie czy jest w ogóle możliwa zmiana systemu w moim telefonie?

Czy komuś udało się coś zrobić z młodszymi telefonami bo z tego co się orientowałem to telefon jest całkowicie zablokowany.

Generlanie Orange zachowuje się jak ostatnie nie powiem co... najpierw spóźniają się z aktualizacją a potem mówią że jej nie zrobią jednocześnie w którymś momencie blokjąc kompletnie telefon.

Normalnie błagam o pomoc... mam dość niepotrzebnych aplikacji i chciałbym mieć kilka dodatków które oferuje CM
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 October 2012 - 19:29

Bootloadera nie odblokujesz. System możesz zmienić na czysty Android 4.0.4 ICS samemu za pomocą flashtoola lub za pomocą naszego serwisu online :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 23 October 2012 - 20:46

Rota zrobisz samemu i pousuwasz nie potrzebne aplikacje. Co do ICS najpierw poczytaj tu i tam czy warto. Jest w nim kilka bugów(i nie tylko) które można naprawić za pomocą patchy tylko jeden warunek odblokowany bootloader. Co do blokowania telefonów przez żabojadów to nie w "którymś momencie" tylko od początku. Poszukaj czystego GB 2.3.4 uważam,że jest lepszy od ICS-a z wyjątkiem walkmana. Jutro postaram się wrzucić listę aplikacji które można usunąć bez żadnego ryzyka.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#4 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 24 October 2012 - 06:13

No wreszcie jakieś pożądne forum :) długo szukałem zanim znalazłem :)
Dziękuję za odpowiedzi :)

Rozumiem że mogę zapomnieć o Cyanogenmodzie... No ale root mi wystyarczy do szczęścia :)

Rozumiem że żeby zrobić roota muszę najpierw wgrać niebrandowany ROM?

Jeżeli chodzi o ICS to mówią że 4.0.4 jest już spoko i raczej nie ma się do czego czepiać.

Jeżeli da radę zrobić to on-line to pewnie wolałbym tak bo zawsze można liczyć na podpowiedź w razie problemów.

Generalnie kiedyś zmieniałem systemy w LG GT540 Swift i na ich forum instrukcje były pisane jak do małpy :) z każdym najmniejszym kroczkiem i opisem co on powoduje i co mi się po czym wyświetli łącznie ze zdjęciami i dlatego mi się tam udawało bez problemu i coś tam niby wiem na ten temat.
Ale jakbyście mi podrzucili linki do zmiany do ICS on-line i zmiany roota to byłbym bardzo wdzięczny :)
  • 0

#5 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 24 October 2012 - 07:37

Ustawienia>Informacje o telefonie.
Podaj wszystko co tam jest.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#6 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 24 October 2012 - 08:52

Wersja Android
2.3.4
Wersja pasma podstaw,
8x55A-AAABQOAZM-203028D-64
Wersja jądra
2.6.32.9-perf
SEMCUuser@SMECHost#1
Numer kompilacji
4.0.2.A.0.62
  • 0

#7 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 24 October 2012 - 09:52

Czy przez flastoola mogę wgrać CM9?

I w którym momencie robić roota?

Edited by re_dips, 24 October 2012 - 09:53.

  • 0

#8 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 24 October 2012 - 11:33

No to tylko jeszcze niech ktoś powie jak ogarnąć roota i w którym moemncie się za to zabrać i będę w domu :)
  • 0

#9 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 24 October 2012 - 13:22

Tutaj masz jak zrobić Root. W telefonie ustawiasz w aplikacjach na "debugowanie" w "dla programistów" i nieznane źródła. Telefon włączony. Przy pobieraniu i rocie antywir off.
http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/

Jak masz Vistę sterowniki pobierze sam inaczej samemu instalacja. Ściąg PC Companion i podłącz telefon może jest już dostępna aktualizacja wyskoczy samo.


  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#10 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 24 October 2012 - 14:11

Dzięki wielkie.

Chyba dam radę ale jest mały problem. Chciałbym użyć titanium backup żeby nie stracić danych aplikacji.
Ale musze mieć roota. A żeby mieć roota musze zejść do 0.42 bo narazie mam 062 więc i tak wszystko co mam zapisane w aplikacjach stracę? dobrze rozumiem? czy jest inny sposób na zachowanie danych?

przypominam że mam telefon z zablokowanym bootloaderm i fastbootem wyprodukowany 12w28 i bootloader allowed: NO

[ciach]

Jurij: Takie wulgarne wstawki proszę sobie darować - forum to nie podwórko. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
  • 0

#11 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 24 October 2012 - 14:20

Na co ci teraz dane aplikacji jak to jest sam syf. Dane potem możesz porobić jak już coś zainstalujesz a śmieci usuniesz. Root powinien pójść na 0.62 bynajmniej gdzie indziej tak wyczytałem.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#12 OFFLINE   re_dips

re_dips

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 15h 26m

Posted 24 October 2012 - 14:39

Mi chodzi o takie dane jak stan gierek itd :) nie chce mi się od nowa wszystkiego przechodzić :) Spróbuję zrootować tym sposobem jak wrócę na chatę :)
  • 0

#13 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 25 October 2012 - 07:41

Metoda z Karnelami działa li tylko i wyłącznie na ICS-ie. Ja swoją XPM rotowałem wcześniej na 0.58 potem poprzez OTA zaktualizowało mi do 0.62 taki jak miałem.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#14 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 29 October 2012 - 20:36

Pamiętam gdy miałem jeszcze zablokowany bootloader i wgrałem ICS-a to właśnie rootowałem tą metodą. A w przypadku GB wgranie kernela z wersji 0.42 nic nie daje i trzeba i tak mieć wersję 0.42 żeby móc zrootować metodą Doomlorda


  • 0


0 user(s) are reading this topic