Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Jak traktowane są oszustwa na Tablica.pl ?


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   abdul190

abdul190

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 2d 9h 27m

Posted 23 October 2012 - 16:47

Witajcie.

Kolega ma okazję kupić telefon na tablica.pl jednak ja jak i on mamy do tego małe wątpliwości, które naturalnie chciałbym rozwiać.

Mianowicie wiadomo nie od dziś, że jeśli wystawiona aukcja na allegro jest oszustwem, to bez problemu można zgłosić sprawę do serwisu allegro i na policję o oszustwo.

Jak to jest z tablica.pl?
Otóż jeden koleś, który chce sprzedać telefon właśnie poprzez tablice napisał koledze takie coś, że sam boi się wysłać za pobraniem, żeby go nie oszukano. Zaproponował z związku z tym taki układ, że mój kolega będzie musiał mu wysłać na konto przedpłatę w wysokości 200zł, po czym on nada paczkę za pobraniem za podobna wartość 320zł (mniej więcej pół na pół, całkowita wartość telefonu z przesyłkami = 520zł)

W związku z tym rodzi się pytanie. Jeśli kolega wyśle mu te 200zł a on zrobi go w konia i paczki NIE wyśle a pieniądze zachomikuje, to czy czyn ten będzie tak samo rozpatrywany np przez policję, jak sprawy z allegro?
Koleś napisał, że na allegro nie wystawi, bo po prostu nie ma tam konta, i że z powodu jednej aukcji nie będzie specjalnie zakładał.

Ja sam mojego SGS 3 kupiłem poprzez tablice, bo wyszło 200zł taniej, ale ja mój znalazłem w Katowicach (gdzie ja mieszkam w Rudzie Śląskiej, czyli ok 20km) więc mogłem sobie po szkole pojechać do Katowic, spotkać się ze sprzedawcą, zobaczyć i kupić. Tutaj jest miejscowość 300km oddalona ode mnie.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Pozdro.
  • 0
SGS 3: [4.1.1][DLIB] Stock
Nexus 7: [4.3][JLS] Stock
iP 3GS: iOS 6.1.3 JB

K510i: R4EA031

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 23 October 2012 - 16:59

Nie polecam, nie masz żadnego dowodu, że zawierasz transakcję z tą osobą. Tablica w swoim regulaminie ostrzega przed takimi transakcjami, więc nie bierze odpowiedzialności.
Sam w taki sposób straciłem 50zł :) Od tego czasu kupuję tylko osobiście.
  • 0

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 October 2012 - 17:05

Tablica jest stworzona tylko i wyłącznie do transakcji osobistych. Wsiadasz w auto, jedziesz pod konkretny adres, odbierasz towar, płacisz. Jeśli ktoś wysyła kasę za towar którego nie obejrzał i zamierza odbyć transakcję poprzez Tablicę tak jak poprzez Allegro to na 99% zostanie oszukany. Tablica nie jest od transakcji wysyłkowych i to trzeba mieć na uwadze :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   abdul190

abdul190

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 2d 9h 27m

Posted 23 October 2012 - 17:50

Sprzedawca mi wyjaśnił, że nie wysyła za pobraniem bo parę razy miał tak, że wysłał paczkę za swoje pieniądze, paczki nikt nie odebrał, wróciła do niego a kasy nikt nie oddał.

Zgodził się natomiast na taki układ, że wysyłam mu 20zł przelewem jako prowizja za paczkę opłaconą z góry. Ten w zamian wysyła mi paczkę pobraniową, którą mogę otworzyć i zobaczyć przy kurierze.
Takie rozwiązanie chyba bezpieczniejsze nie sądzicie?
  • 0
SGS 3: [4.1.1][DLIB] Stock
Nexus 7: [4.3][JLS] Stock
iP 3GS: iOS 6.1.3 JB

K510i: R4EA031

#5 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 23 October 2012 - 20:51

Ja tam osobiście jak kupowałem przez tablice też zostałem oszukany tzn wszystko ładnie ale fp w telefonie nie działał.Te 20zł można ew.przeznaczyć.Z własnych doświadczeń to wolałbym iść do komisu albo i dać troszkę więcej i większa pewność,że fon nie jest lewy a nawet jeśli to mam podkład,że jest z komisu o ile nie wywaliłem paragonu to jest ok a z tablicy to już łatwiej.2 ,że tam nie kupie uszkodzonego,chyba że świadomie,co najwyżej bd na chińskich częściach.Podsumowując ja bym brał tylko osobiście i zastanowił się czy jednak warto jak cena nie jest mała.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 October 2012 - 01:02

Zgodził się natomiast na taki układ, że wysyłam mu 20zł przelewem jako prowizja za paczkę opłaconą z góry. Ten w zamian wysyła mi paczkę pobraniową, którą mogę otworzyć i zobaczyć przy kurierze.
Takie rozwiązanie chyba bezpieczniejsze nie sądzicie?


Jak tam chcesz, ja Ci mówię że Tablica jest od ogłoszeń lokalnych. Poszukaj sobie telefonu w Twojej okolicy, umów się na obejrzenie i jak Ci będzie pasować - daj kasę i weź towar. Ot, cała filozofia Tablicy :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   abdul190

abdul190

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 2d 9h 27m

Posted 24 October 2012 - 17:53

Dzięki za informacje.

Ogłoszenie to był zwykły wałek, a sprzedawca jakiś dziwny bo i zaczynał coś kręcić po czym na koniec wysłał mi wiązankę bluzgów ;)

Do zamknięcia.
  • 0
SGS 3: [4.1.1][DLIB] Stock
Nexus 7: [4.3][JLS] Stock
iP 3GS: iOS 6.1.3 JB

K510i: R4EA031

#8 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 24 October 2012 - 18:00

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Dołączona grafika


0 user(s) are reading this topic