Jump to content


Photo

[Rozwiązany] w 995 nie czyta sim


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   gesiorek44

gesiorek44

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 53m

Posted 02 October 2012 - 17:42

Witam
Mam od niedawna ten telefon. Dostalem go bo nie czytal kart sim.
zmienilem tasme sim dzialal przez chwile i dalej to samo. Telefon jest bodajze z angli z tmobile.
Czy wie ktos co mu dolega?
  • 0

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 02 October 2012 - 17:49

Proponuję zacząć od wgrania nowego firmware :) Potem będzie można zacząć szukać usterek sprzętowych ;)
Posted Image

#3 OFFLINE   bąbelek

bąbelek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 2h 25m

Posted 02 October 2012 - 18:30

Z moim telefonem działo się to samo, a że był z orange i w dodatku jeszcze na gwarancji to został on przeze mnie oddany. Były wkładane różne karty SIM. Chwilkę działało, a potem przestało. i komunikat coś w stylu "Brak aktywnej karty SIM". Po około UWAGA!! 4 tyg telefon przybył. Niby naprawiony. Tuż przy Panu od komisu ( tam był kupiony telefon ) został on przeze mnie sprawdzony. Różne karty SIM. Nic.. Dalej to samo. No to jeszcze raz pojechał na gwarancję. Usterka ta sama, więc myślę że naprawią. 3tyg telefon wraca. Dalej to samo. Sprawdzone znów na innych kartach SIM. Telefon znów poszedł na gwarancję. Tym razem już wymienili całą płytę główną. Nie wiem do tej pory przez to się tak stało. Ale jeśli Tobie nie pomoże nowy firmware, ani nic co związanego z softem, to myślę choć mogę się mylić, że z Twoim telefonem mogło się stać to samo co i z moim.

Pozdrawiam!
  • 0

#4 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 02 October 2012 - 19:40

W C510 występuje często taki przypadek - usterka płyty głównej. Do przegrzania/wymiany układ zasilania. Radzę udać się do dobrego serwisu, lub rozglądać się za płytą główną.

Telefon ma ślady zalania ? Możesz przemyć płytę główną spirytusem...
  • 0

#5 OFFLINE   gesiorek44

gesiorek44

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 53m

Posted 02 October 2012 - 19:46

w moim raz karta dziala raz nie, nie mam pojecia co jest przyczyna
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 October 2012 - 20:00

A może po prostu karta sim nie kontaktuje? Zobacz czy styki są w porządku, w salonie operatora powinni wymienić za darmo (w Orange wymieniają za darmo jeśli jest to wina karty sim) ...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   gesiorek44

gesiorek44

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 53m

Posted 02 October 2012 - 20:29

wzialem pod uwage mozliwosc usterki mechanicznej, z analizy schematu plytki wyszlo mi brak kilku elementow bez ktorych telefon nie bedzie dzialal.
Dzieki za pomoc.
  • 0

#8 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 02 October 2012 - 20:31

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0


0 user(s) are reading this topic