Jump to content


Photo

iPhone 5 - historia prawdziwa, czyli co wiemy o najnowszym dziecku Apple?


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 September 2012 - 02:08

Witajcie :)

Jak wszyscy miłośnicy GSM i nowinek technicznych oraz setki milionów wielbicieli firmy Apple na całym świecie, od 2007 roku bacznie przyglądam się poczynaniom tej firmy w dziedzinie telefonii komórkowej. Dla wielu iPhone i jego następcy to niedościgniony wzór idealnego telefonu komórkowego. Dla wielbicieli marki nie ważny jest wygląd, nie ważna jest cena, nie ważna jest specyfikacja techniczna, nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy nowy produkt im jest potrzebny czy też nie - i tak kupią nowy produkt firmy, byle byłby sygnowany logiem nadgryzionego jabłka. Dla wszystkich pozostałych osób zapewne będą istotne takie cechy jak parametry techniczne, wygląd, niezawodność oraz funkcjonalność, nim zdecydują się zapłacić niemałe pieniądze za nowego iPhone'a. Od 2007 roku i pierwszej wersji tego urządzenia możemy obserwować różnego rodzaju kwiatki serwowane nieustannie przez firmę Apple wraz z nowym produktem. A to brak mms, możliwości nagrywania wideo i raportów doręczenia w pierwszym iPhone, plastikowe lusterko dołączane do iPhone 3G w celu wykonywania połączeń wideo (brak kamerki do wideo rozmów) czy też słynne problemy z zasięgiem - wróć! Z nieumiejętnym trzymaniem iPhone'a 4 przez użytkowników, wobec czego telefon tracił zasięg. Czy po 5 latach od premiery pierwszego iPhone'a firma Apple doprowadziła swój jedyny telefon do perfekcji?

Od ponad dwóch tygodni znamy dokładną

Please Login or Register to see this Hidden Content

iPhone'a 5. Od tygodnia możemy go kupić. Co wiemy na temat iPhone 5 po tygodniu użytkowania? Zebrałem kilka ciekawych faktów z życia iPhone'a 5 i postanowiłem się nimi z Wami podzielić, zanim wydacie ciężko zarobione pieniądze na ten amerykański "cud techniki" :)

1. Wygląd zewnętrzny - solidność wykonania.

Posted Image


Najnowszy iPhone 5 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Black & Slate oraz White & Silver. Aluminiowa obudowa, z przodu ekran chroniony szkłem. Doskonała recepta na solidną konstrukcję? Tak wygląda obudowa iPhone'a 5 po kilku dniach użytkowania (noszenia razem z kluczami, monetami w kieszeni itd.):

Attached File  1.jpg   22.17K   20 downloadsAttached File  2.jpg   23.55K   16 downloadsAttached File  3.jpg   17.41K   16 downloadsAttached File  4.jpg   18.17K   15 downloadsAttached File  5.jpg   27.57K   17 downloadsAttached File  6.jpg   27.38K   17 downloadsAttached File  7.jpg   37.65K   18 downloadsAttached File  8.jpg   38.96K   20 downloads

Fantastyczne! Można po nim rysować :) Widocznie twórcy najnowszego iPhone'a pozazdrościli użytkownikom Sony Xperii S LT26i możliwości rysowania po obudowie :) Niestety, w przeciwieństwie do Xperii S (gdzie wystarczy przetrzeć obudowę ściereczką aby usunąć malowidło), zarysowania obudowy w iPhone 5 są nieodwracalne. Jak to możliwe, że kilkudniowy telefon może się znaleźć w tak opłakanym stanie? Apple powinno coś z tym zrobić! A oto oficjalna odpowiedź firmy Apple na zaistniały problem: Attached File  phil-schiller-email1-122631.jpg   76.88K   22 downloads

Każdy aluminiowy produkt może się zadrapać lub wyszczerbić w trakcie użytkowania, ukazując swój naturalny srebrny kolor. To normalne.


Odpisał Philip Schiller - pracownik firmy Apple użytkownikowi czarnego porysowanego iPhone'a 5. Cóż za rozbrajająca szczerość :)

2. Łączność.

Nie, tym razem nie chodzi o problemy z zasięgiem. Jak w każdym nowym produkcie Apple i w dziedzinie łączności doczekaliśmy się nowego problemu :) Konkretnie chodzi o korzystanie z sieci bezprzewodowych, zabezpieczonych protokołem WPA2.Użytkownicy skarżą się, że telefon łączy się z internetem bardzo powoli lub w ogóle. Ale wystarczy w ustawieniach routera zmienić szyfrowanie danych na WEP i telefon natychmiast zacznie łączyć się z internetem! To Ci dopiero ułatwiająca życie innowacja :) A skoro jesteśmy już przy łączności...

3. Złącze systemowe.

iPhone 5 został wyposażony w całkowicie nowe, wspaniałe, innowacyjne złącze systemowe. Nie, nie jest to miniusb, microusb ani żadne inne złącze dostępne we współczesnych telefonach innych producentów. Jest to całkowicie nowe autorskie 30-pinowe złącze firmy Apple, absolutnie niekompatybilne ze wszystkimi dotychczasowymi akcesoriami firmy Apple. Chyba że kupi się nie tak tanią przejściówkę, naturalnie nie dołączaną do zestawu z telefonem. Można skutecznie doprowadzić swoich wiernych fanów oraz producentów akcesoriów do białej gorączki? Można! Apple robi to znakomicie :)

4. Ekran.

W każdym smartphonie jednym z głównych atutów jest ekran. Im większy rozmiar, rozdzielczość, nowsza technologia wykonania, tym lepiej. Według wielu źródeł iPhone 5 ma najlepszy na świecie ekran 4" Retina:
  • widescreen Multi-Touch display
  • 1136-by-640-pixel resolution at 326 ppi
  • 800:1 contrast ratio (typical)
  • 500 cd/m2 max brightness (typical)
  • Fingerprint-resistant oleophobic coating on front
  • Support for display of multiple languages and characters simultaneously
Niestety ten cud techniki chyba nie działa tak, jakby sobie tego użytkownicy życzyli. Wielu skarży się na nieprawidłowe działanie ekranu dotykowego. Niekiedy wystarczy przejechać palcem nad ekranem, aby telefon zareagował, a niekiedy długo czekać na reakcję po fizycznym dotknięciu ekranu. Oprócz tego zdarzają się przypadki, że klikając na jedną ikonę zaznacza się ikona w zupełnie innej częsci ekranu i uruchamia się nie ta aplikacja, którą byśmy sobie życzyli uruchomić. Zdarza się także, że aplikacje / dokumenty zamykane są samoistnie. Czyżby to były nowe wyznaczniki najlepszego na świecie ekranu? Mam nadzieję, że Sony nie pójdzie śladami Apple...

Jeśli ktoś nie wierzy, oto wideo pokazujące nowe funkcje dotykowe iPhone'a 5:




5. Przycisk home.

W iPhone 5 tak jak i każdym iPhone znajdziemy pod ekranem tylko jeden przycisk. Przycisk home ma tylko jedno zadanie(w założeniu konstruktorów)- po naciśnięciu zawsze zabierze nas do ekranu głównego, bez względu na to co aktualnie robimy. Niestety jeden jedyny sprawnie działający przycisk przerósł możliwości inżynierów firmy Apple, gdyż często zdarza mu się nie reagować. Czasami bywa też, że gdy położymy na nim palec, wprawia w dziwne zawirowania obraz wyświetlany na 4" ekranie Retina. Niektóre z efektów możecie zobaczyć na powyższym filmie, podobnych klipów na youtube jest cała masa.

6. Bateria.

Bateria jest kolejnym istotnym elementem każdego nowoczesnego telefonu. Im bardziej pojemna i im wolniej się rozładowująca, tym lepiej. Niestety użytkownicy iPhone'a 5 nie są zbytnio z niej zadowoleni. Przeciętnie odnotowuje się tempo rozładowywania baterii na poziome 10-15% w ciągu godziny. Jeden z użytkowników napisał, że poziom naładowania baterii spadł aż o 75% w przeciągu 4 godzin. Trzeba przyznać, że nie są to rewelacyjne wyniki. Podobno jest to wina bugu w iOS 6 i ma to być naprawione patchem. Jak będzie - zobaczymy ;)

7. Aparat.

Pewnie wielu z Was dźwięczy w uszach ostatnia reklama iPhone'a "Być może jedynym aparatem którego potrzebujesz, jest ten w najnoszym iPhone"? Zawsze lubiłem wytrawne poczucie humoru w firmie Apple. Ale to, co zaoferowali w swoim najnowszym produkcie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Co się będę rozpisywał, sami zobaczcie możliwości 8MPx aparatu fotograficznego w najnowszym iPhone 5:

*10/gallery_2_10_93488.jpg

*10/gallery_2_10_129818.jpg

I żeby nie było, iPhone 4S też tak potrafi:

*10/gallery_2_10_16302.jpg

Amazing! Jakby to powiedział Steve :) Dla miłośników różowo - fuksjowych barw w sam raz. Ja mimo wszystko pozostanę przy aparatach wbudowanych w telefony Sony Ericsson / Sony. Nie, żebym nie lubił różowego, ale chyba wolę słońce koloru żółtego. No może jestem staroświecki, ale przyzwyczaiłem się i już :slonko:

8. Przycisk wygaszania / wybudzania ekranu.

Po kilku tygodniach użytkowania nowego iPhone 5 użytkownicy zaczęli się skarżyć na psujący się guzik wygaszania / wybudzania 4" ekranu Retina. Usterka objawia się niereagującym na naciśnięcie przyciskiem:




Podsumowanie.

Czytając te wszystkie doniesienia na temat iPhone'a 5 zacząłem się zastanawiać co jeszcze można popsuć w smartphonie, aby mimo to setki milionów ludzi i tak go kupiły? Czas pokaże. Dla porównania przypomnijmy, że w produktach Sony Ericsson potrzeba było 2-3 miesięcy od premiery, aby zauważyć np. ścierającą się farbę z obudowy C702. Miesiąc, aby wada fabryczna taśm w Sony Ericsson Zylo zaczęła doprowadzać użytkowników do ataków szału. I od paru lat śledząc nowe modele telefonów przeważnie w ciągu pierwszego miesiąca było wiadomo, jakie wady ma konkretny model. Tymczasem po raptem tygodniu mamy aż 6 usterek w najnowszym i najbardziej oczekiwanym smartphonie świata. Jeśli idzie o ilość wad, produkt Apple faktycznie nie ma sobie równych :) Jeśli przeczytacie o jakichś nowych innowacyjnych usterkach najpopularniejszego smartphone'a świata, nie omieszkajcie podzielić się nimi w tym temacie. Mam nadzieję, że wszystkie osoby napalone na najnowszego iPhone'a zastanowią się poważnie czy warto wydać niemałe pieniądze tylko dla szpanu i kupić wadliwy produkt, czy może lepiej przeznaczyć te środki na coś innego?

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się opiniami na temat najnowszego iPhone'a 5 :)

Źródła: Komórkomania, hi-tech.mail.ru

Edit: Dodano wadę numer 8 :)

Attached Files


  • 4
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 28 September 2012 - 07:54

Najbardziej bawi mnie autorskie złącze - jeszcze trochę a będziemy przez d-sub podłączać telefony do komputera :P mój LWW po 3 miesiącach noszenia w kieszeni ma tylko jedną delikatna ryskę na wyświetlaczu - co ciekawe, jest ona w górnym lewym rogu tuż obok jakiegoś czujnika i podczas normalnego używania w zasadzie jej nie widać tylko trzeba obrócić telefon "pod światło". no i aparat - kurdesz, rozumiem jaranie się sepią czy innymi efektami, ale od tego jest instagram a nie standowe ustawienie aparatu. w zasadzie jakby mój telefon robił takie fotki to bym poszedł go zareklamować
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 September 2012 - 13:01

Najzabawniejsze, że 1/3 ludzi biorących udział w ankiecie stwierdziła, że nowy wyjęty prosto z pudełka iPhone5 miał już odpryski na brzegach ekranu i drobne wyszczerbienia w obudowie :lol:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 28 September 2012 - 17:07

oficjalna odpowiedź appla będzie brzmieć "this is not a bug, it is a feature" :D
  • 1
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#5 OFFLINE   abdul190

abdul190

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 2d 9h 27m

Posted 28 September 2012 - 20:58

Bawiłem się dzisiaj nowym iPhone w iSpot. Powiem szczerze, że głowy nie urywa. Fakt faktem, że jest leciutki i dobrze się go trzyma. Ale serio wygląda jak pilot do telewizora O_o
  • 0
SGS 3: [4.1.1][DLIB] Stock
Nexus 7: [4.3][JLS] Stock
iP 3GS: iOS 6.1.3 JB

K510i: R4EA031

#6 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 28 September 2012 - 21:28

Apple zahipnotyzowało swoich klientów ;) Bez względu na jaki będzie iPhone i tak go kupią.
Ale nie wiem jak można mieć jeden telefon w swojej ofercie i nie dopracować go. Żeby nowszy model był gorszy od starszego... :facepalm:
WALKMAN?

Posted Image

#7 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 28 September 2012 - 22:11

Jurij bardzo dobry tekst :zadowolony: najchętniej bym go powielił na każdym portalu gsm, szczególnie gdzie siedzą fanboye robaczywego jabłka :bigyellowgrin:

Pozdrawiam

Edited by mikey, 28 September 2012 - 22:13.


#8 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 29 September 2012 - 12:33

Świetny tekst. Wiedziałem, że z Iphonem są problemy, ale żeby aż takie? Co Ci ludzie mają w głowie żeby ten telefon kupić. Przecież gdybym ja dostał tego smartfona, otworzył pudełko i zobaczył, że obudowa nie jest taka jak powinna, to oddał bym go w ... i więcej nie chciał go widzieć. Firma Apple tworzy nowe wersje dla zasady, żeby nie było, że zbyt długo nie zrobili czegoś nowego. Chyba rozumiecie o co mi chodzi.;)
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 29 September 2012 - 22:37

Kurdę jeśli rzeczywiście są takie cyrki z tym Iphonem to już w 100 % wolałbym kupić Xperię S która jest dwa razy tańsza i oferuje praktycznie to samo a może nawet więcej. Zobaczcie na to:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Ja bym w życiu tyle nie dał za telefon (smartfona) a w dodatku z takimi wadami :unsure:

Edited by jack79, 29 September 2012 - 22:38.

  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 September 2012 - 00:52

No wybacz, ja sobie tego wszystkiego nie wymyśliłem... to są autentyczne doniesienia od tych, co się już na to urządzenie nacięli... Z resztą widać na filmie jak to pracuje i irytuje :lol:

Btw. bawi mnie niezmiernie ta cała afera z mapami Apple. Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone'a z mapami Google. Podobno niedawno się posprzeczali o funkcję "zakręt po zakręcie" bo Googlowi się nie spieszyło z optymalizowaniem swojej usługi pod produkty konkurencji, a Apple postawiło na swoim i zrobiło własne mapy. Wobec czego innowacyjne mapy po przesiadce z iPhone 4S na iPhone5 wyglądają tak:

Posted Image


Pewnie biedny Steve Jobs jak to widzi z góry to się w grobie przewraca... :(
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 30 September 2012 - 07:17

mapy są niezbyt udane - gdzieś w necie jest mem z mapą z pokemonów (bodaj region kanto) z podpisem "wciąż lepsze niż mapy ios6", ale akurat mi to mało przeszkadza bo nie używam gps w telefonie :D
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#12 OFFLINE   abdul190

abdul190

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 2d 9h 27m

Posted 30 September 2012 - 14:51

Kurdę jeśli rzeczywiście są takie cyrki z tym Iphonem to już w 100 % wolałbym kupić Xperię S która jest dwa razy tańsza i oferuje praktycznie to samo a może nawet więcej. Zobaczcie na to:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Ja bym w życiu tyle nie dał za telefon (smartfona) a w dodatku z takimi wadami :unsure:


Cena z kosmosu ściągnięta. Nie licząc tego, że w AppleStore Polska wersja 64gb ma kosztować około 3700zł.
Choć fakt faktem, że kiedyś bardziej się starali.
  • 0
SGS 3: [4.1.1][DLIB] Stock
Nexus 7: [4.3][JLS] Stock
iP 3GS: iOS 6.1.3 JB

K510i: R4EA031

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 September 2012 - 23:28

Ten film to fake, w kartonach było szkło luzem a nie telefony. ŻADEN telefon nie wydałby takiego dźwięku i nic by mu się nie stało, bo pudełka + papiery w środku skutecznie tłumią tego typu uderzenia. A nowe iPhone'y 5 są pośrupane bo są po prostu beznadziejnie wykonane i tyle.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 01 October 2012 - 06:17

ŻADEN telefon nie wydałby takiego dźwięku i nic by mu się nie stało, bo pudełka + papiery w środku skutecznie tłumią tego typu uderzenia.


dokładnie tak - na dodatek sporo telefonów jest w pudełkach umieszczone "na sztywno" tak że nawet jeśli pudełkiem potrząsnąć czy upuścić to nic większego mu się nie stanie bo pudełko (i papiery) większość skutecznie zamortyzuje
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 November 2012 - 21:32

No i po kilku tygodniach od premiery iPhone 5 trzeba zaktualizować ten temat. Okazuje się, że drugi (oprócz głównego guzika home) przycisk także nie działa jak należy. Chodzi o przycisk usypiający i wybudzający ekran. Szczegóły znajdziecie w filmiku w punkcie 8 znajdującym się w pierwszym poście. Brawo Apple :cool: Podobno wszystkie iPhone'y 5 z tą wadą wymieniają na nowe i już testują kolejną wersję ( iPhone 5S) który od marca ma być podobno dostępny w sklepach...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 29 November 2012 - 12:50

Po niespełna dwóch miesiącach od wprowadzenia iPhone 5 do sprzedaży, najnowsze dziecko Apple wygląda tak:

Attached File  1.jpg   54.1K   3 downloads Attached File  2.jpg   40.09K   4 downloads Attached File  3.jpg   37.04K   4 downloads

Zdjęcia pochodzą z portalu Gizmodo, który postanowił sprawdzić, jak aluminiowa obudowa iPhone 5 znosi trudy codziennego użytkowania bez pokrowca czy futerału ochronnego. Chcielibyście, aby Wasz smartphone za ciężkie tysiące tak wyglądał po niespełna 2 miesiącach użytkowania? ;) Bo ja nie.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 29 November 2012 - 16:10

Następca c702 pod wzgl. obudowy.
  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 29 November 2012 - 16:21

C702 przez pierwsze 3 miesiące wyglądał jak nowy... Dopiero potem zaczynała farba schodzić a i tak wyglądał ładniej niż iPhone 5 ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 29 November 2012 - 17:54

widocznie tylko iPhone ma tak kiepską obudowę, widziałem kilka telefonów z metalowymi obudowami i wyglądały o wiele lepiej (mimo że były po przejściach)
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#20 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 29 November 2012 - 18:28

A najlepsze jest to to że gdzieś ostatnio czytałem recenzję Iphone 5 (tylko nie pamiętam gdzie) i bardzo był wychwalany między innym za "świetny" aparat :blink:

PS: W C702 można dodatkowo zabezpieczyć odbudowę za pomocą super glue :D i przez kilka tygodni będzie szorstka i jednak później się wygładzi i nie zetrze się w tak krótkim czasie. Ja akurat zrobiłem tak w swoim około 1,5 roku tylko i widać tylko minimalne przetarcia, praktycznie niewidoczne na pierwszy rzut oka
  • 0


0 user(s) are reading this topic