Jump to content


Photo

Root i Bootloader Unlock


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#41 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 22 September 2012 - 17:25

Nie, tyczy się informacji, że masz odblokowany BL.

I nie trzeba go już odblokowywać?tzn. że można wgrywać rooty,karnele itd? czy tylko tak mi się wydaje? :)
.....

Jak sobie odblokujesz bootloader

to już teraz nic nie rozumiem :o w końcu jest odblokowany Bootloader,czy nie :unsure:

A tak bardzo zależy ci na tych kluczach ?
Na gwarancji i tak ci go przyjmą po uprzednim relocku ;)

Przecież Twoją metodą można zrobić Unroting z powrotem. Potem Seus lub Companian i będzie jak dziewica ;) czego nie można będzie zrobić po odblokowaniu Bootloadera :(
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#42 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 23 September 2012 - 09:39

Znaczy tak: żeby zrobić Roota muszę obniżyć do 58(Flashtoolem) bo na 62 nie pójdzie?

 


  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#43 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 23 September 2012 - 11:05

Nie wiem czy ta metoda działa także na 0.58, ale na 0.42 działa na pewno i na pewno nie działa na 0.62


  • 0

#44 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 23 September 2012 - 11:54

Czyli w moim przypadku przy Rocie lub odblokowaniu Bootloadera muszę zaniżać przynajmniej do 0.62?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#45 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 23 September 2012 - 17:34


Czyli w moim przypadku przy Rocie lub odblokowaniu Bootloadera muszę zaniżać przynajmniej do 0.62?


Trochę chyba nie za bardzo zrozumiałeś, więc tak:
1. Jeśli chcesz uzyskać roota na zablokowanym bootloaderze to robisz wszystko według tego poradnika http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ ale wcześniej musisz posiadać wersję ROM-u z końcówką 0.42 bo na 0.62 powyższa metoda nie działa a jak już uzyskasz roota to możesz sobie pobrać z google play CWM (recovery). Tylko wcześniej zrób kopię danych w razie czego ale chyba nawet nie musisz mieć zaznaczone "Wipe user data" oraz "Wipe cache" i co za tym idzie nie stracisz danych w telefonie, jednak zapobiegawczo zrób kopię
2.Natomiast jeśli masz odblokowany bootloadera to wersja ROMU nie ma znaczenia bo wgrywasz custom kernel i masz roota i recovery
  • 0

#46 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 23 September 2012 - 18:01

Czyli reasumując,Roota nie zrobię żadnym programem na końcówce 62?( znalazłem jeszcze taki program: Unlock Root z dość świeżym poradnikiem też nie pójdzie?)
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#47 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 23 September 2012 - 18:49

Nie działa"failed root"
 


  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#48 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 23 September 2012 - 22:10

Mi chodziło o ten program:" Unlock Root" że nie można zrotować na 0.62 :)
A z Rootem lub odblokowaniem jeszcze trochę poszperam może coś jeszcze znajdę konkretnego.

Wyskoczył mi dzisiaj komunikat w Companionie,że jest nowe oprogramowanie do zainstalowania: 4.1.B.0.431 podejrzewam,że jest to JB. Aktualizował ktoś? warto to ściągać? bo ICS był ponoć tragiczny.


  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#49 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 September 2012 - 22:10

Wyskoczył mi dzisiaj komunikat w Companionie,że jest nowe oprogramowanie do zainstalowania: 4.1.B.0.431 podejrzewam,że jest to JB. Aktualizował ktoś? warto to ściągać? bo ICS był ponoć tragiczny.


Nie ma i nie będzie oficjalnej aktualizacji JB dla Xperii z 2011 roku. Z ostatnich informacji od Sony wynika, że nawet nie wszystkie modele z 2012 roku ją dostaną :D Zatem 4.1.B.0.587 będzie ostatnią wersją oficjalnego firmware dla prawie wszystkich modeli Xperia z 2011 roku. Prawie, bo oczywiście topowy model Xperia PLAY zakończył karierę aktualizacji na wersji 2.3 Gingerbread :D Poza tym z moich informacji wynika że aktualizacja do ICS 4.1.B.0.587 jest dostępna jedynie dla modeli z sieci Vodafone, wersji generic jeszcze nie ma na supporcie. Jak będzie to dodam do downloadu :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#50 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 September 2012 - 08:24

Wczoraj właśnie znowu wyskoczyła mi informacja w Companionie,że jest już aktualizacja 4.1.B.0.587 mam w Play. Nie próbowałem bo o ICS-ie były słabe opinie.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#51 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 12 December 2012 - 10:03

Przyłącze się,

Historia:
Kiedyś miałem x8 z rootem, ale nie musiałem instalować kerneli do oc, wiec nie odblokowywałem bootloadera. Zmieniłem na lg, po zrootowaniu mogłem wszystko wgrywać kernele, romy itp. Kilka dni temu kupiłem sk17i

Cel:
Chcę podkręcić procka, nie znalazłem jakiegoś romu który by mnie urzekł, wiec pozostanę na stock 2.3.4 i chcę pozbyć się śmieci

Dane:
2.3.4 ...62 :/
12w01

Pytania:
1. Czy przy zrootowanym telefonie mogę zrobić oc czy muszę odblokować bl? (na x8 się dało bez odblokowanego bl i na lg też, ale nie wiem jak z tym)

Zmieniam często telefony i gwarancja jest ważna (podwyższa cenę).
2. Czy po odblokowaniu bl metoda test point mogę go potem zablokować, żeby był na gwarancji i nie zostały po tym ślady (nie myślę o naklejce)?
3. Czy mogę to zrobić również inna metoda, dzięki której mogę zablokować bl i mieć gwarancje w razie potrzeby?
4. Czy do zaniżenia na 42 potrzebuje odblokowany bl?


Trochę czytałem na różnych forach ale ludzie często coś pomylą i teraz mam mętlik w głowie, a odpowiedzi na te pytania wszystko wyjaśnią.

not found: Poprawiłem literówki i ortografię.

Edited by not found, 12 December 2012 - 18:14.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#52 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 12 December 2012 - 10:53

1. Czy przy zrootowanym telefonie moge zrobić oc czy musze odlokować bl? (na x8 sie dało bez odlokowanego bl i na lg też, ale nie wiem jak z tym)


potrzebujesz i roota i odblokowany bootloader

2. Czy po odblokowaniu bl metoda test point moge go potem zablokować, żeby był na gwarancji i nie zostały po tym ślady (nie mysle o naklejce)?


raczej tak

3. Czy moge to zrobić rownież inna metoda, dzieki ktorej moge zablokować bl i mieć gwarancje w razie potrzeby?


możesz zrobić to oficjalnym narzędziem od sony i liczyć na to ze trafisz na mało dociekliwego serwisanta

4. Czy do zaniżenia na 42 potrzebuje odblokowany bl?


nope, możesz to zrobić flashtoolem bez odblokowywania bootloadera
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#53 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 12 December 2012 - 11:15

Cytat
2. Czy po odblokowaniu bl metoda test point moge go potem zablokować, żeby był na gwarancji i nie zostały po tym ślady (nie mysle o naklejce)?

raczej tak


Muszę mieć pewność tak czy nie zanim się za to zabiorę. Czy płatna metoda też tracę gwarancje?

not found: Literówki ;)

Edited by not found, 12 December 2012 - 18:15.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#54 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 12 December 2012 - 14:09

Setool2 odblokowuje telefon w taki sposób, że można potem bezpiecznie aktualizować soft SUS'em czy PC Companionem, więc i Emma się nie zorientuje, że coś było robione. Dodatkowo otrzymasz na pamiątkę backup i jak będziesz chciał, będzie go można zablokować tak jak gdyby nigdy nic nie było robione :) No chyba, że porysujesz testpoint lub zniszczysz naklejkę to mogą się doczepić...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#55 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 12 December 2012 - 14:32

Piszac setool2 masz na mysli płatne odblokowywanie, nie darmowe z testpointem ? Mam mini pro wiec nie trzeba odklejac naklejki.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#56 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 12 December 2012 - 14:54

tak, setool2 jest płatny a żeby zrobił ci to jurij musisz mieć viste/7 i 2mb/s neta... na xda znalazłem coś takiego

If you unlock your bootloader by this method, you will not loose the DRM keys of your phone. This means that apps like Track ID will work even on unlocked bootloader.
You can lock your bootloader again, and flash the stock Sony Firmware, and your phone will be as it was when it came from factory.


czyli się nie zorientują
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#57 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 12 December 2012 - 15:11

Własnie mam otwarty ten sam temat z xda, ale w jaki sposob spowrotem zablokouje bl? Program zrobi kopie? Czy bede poprostu musiał powtorzyc ta sama operacje?

Czyli duuuuuzym skrótem myslowym, z metoda test point klikam Patch SEMCBoot ustawia mi blokade bl na 0, chce sprzedac czy zaniesc na gwarancji klikam znowu Patch SEMCBoot i ustawia mi bl na 1?
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#58 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 12 December 2012 - 15:24

S1Tool, bo zapewne o nim mówicie, to darmówka od the_lasera dla platformy S1 (tak jak setool2 lite czy a2 uploader), która nie ruszy telefonów posiadających status bootloader unlock allowed: no. Nie używałem, więc nie powiem Wam, czy da się tym zablokować bootloader. Pełną wersją setoola się da ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#59 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 12 December 2012 - 16:29

Po jego wlaczenie ma za wiele opcji. Czy odblokowujac darmowym sposobm mozna zablokowac setool dwa? i czy tyle samo kosztuje co z odblokowaniem czy sama blokada cos taniej?(bo rozumiem ze w razie potrzeby przy platnej metodzie zablokowanie gratis?
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#60 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 12 December 2012 - 16:36

Poczytaj na XDA czy S1 toolem da sie zablokować. Jak mówię, nie używałem nigdy tego programu bo i po co miałbym go używać skoro mam pełną wersję ;) Jeśli S1 Tool nie robi backupu, a podejrzewam że nie robi ( bo i po co miałby robić) no to boxem go nie zablokuję, bo przecież Ci nie wyczaruję backupu :) Wgranie backupu naturalnie gratis :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic