Jump to content


Photo

Root i Bootloader Unlock


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 16 September 2012 - 12:18

Od kilku dni mam telefon jak na razie czytałem tu i tam co można z nim zrobic. Przyszła więc pora na kilka pytań. Ale najpierw dne telefonu: GB 2.3.4, wersja jądra:2.6.32.9-perf, kompilacja:4.0.2.A.0.62(będzie chyba problemik) bootloader allowed"YES"
1. Czy opłaca się w tym modelu robić Root i odblpkowtwć Bootloader? jeżeli warto to proszę o jakiegoś najprostszego sposobu ale takiego żeby potem ewentualnie w razie "W" można było przywrócić go do stanu pierwotnego. Na razie to by było takie podstawowe pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 16 September 2012 - 12:56

Z jakiej sieci jest ten telefon? Jeśli z Orange to nie odblokujesz telefonu darmowym sposobem. Jeśli z innych sieci - masz oficjalną metodę, która jest dosyć szkodliwa dla telefonu (nie działa track id np. i telefon jest uceglony po updacie przez OTA) albo użyj S1 Toola i odblokuj sobie bootloader testpointem. Jeśli Twój telefon jest wyprodukowany po 14/16 tygodniu 2012 roku np. 12W19, to odblokowanie bootloadera w ogóle nie jest możliwe :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 16 September 2012 - 15:29

Z jakiej sieci jest ten telefon? Jeśli z Orange to nie odblokujesz telefonu darmowym sposobem. Jeśli z innych sieci - masz oficjalną metodę, która jest dosyć szkodliwa dla telefonu (nie działa track id np. i telefon jest uceglony po updacie przez OTA) albo użyj S1 Toola i odblokuj sobie bootloader testpointem. Jeśli Twój telefon jest wyprodukowany po 14/16 tygodniu 2012 roku np. 12W19, to odblokowanie bootloadera w ogóle nie jest możliwe :)


Jeśli miałby z Orange miałby zamiast bootloader allowed"YES" "NO" z tego co wiem, oficjalna metoda nie jest szkodliwa bo można łatwo naprawić track id, a poprzez ota mało kto robi update. Co do ostatniego zgadzam się.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 16 September 2012 - 18:51

Tak, tylko po co psuć sobie telefon, skoro można to zrobić jak the_laser przykazał i móc korzystać ze wszystkich dobrodziejstw? Nie wiem jak jest z aktualizacją przez SUS / PC Companion ale podejrzewam że odblokowanych te programy nie ruszą... Raczej na pewno nie ruszą. A po unlocku metodą the_lasera nie ma z tym najmniejszego problemu ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 16 September 2012 - 19:04

Ja na początku też to uważałem bez sensu, jednak jak już się zaczęło od roota to skończyło się na odblokowaniu bootloadera metodą nieoficjalną i daje to naprawdę wiele możliwości no i rzeczywiście po unlocku za pomocą metody oficjalnej można spokojnie aktualizować za pomocą SUS i PC Companion. Tylko nie wiem jak z OTA. A i 0.62 nie zrootujesz na zablokowanym bootloaderze. A jak już odblokowujesz bootloader to wystarczy że wgrasz modyfikowany kernel i automatycznie uzyskujesz roota, CWM oraz overclock. A w razie czego to wystarczy że wgrasz stockowym ROM i po problemie, tylko pamiętaj o zrobieniu kopi zapasowej danych ;)

Edited by jack79, 16 September 2012 - 19:04.

  • 0

#6 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 16 September 2012 - 19:43

Sory,że tak późno.
12W23 tak jest spod bateri. Czyli kiszka?! telefon jest z Play bez locka.
Z tego co co wyczytałem to z 0.62 trzeba wgrać niższy soft.

Edited by neron, 16 September 2012 - 19:49.

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 16 September 2012 - 19:50

Czyli bootloadera póki co nie odblokujesz. Chyba że the_laser coś wymyśli, ale z tego co mi wiadomo na to się nie zanosi...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 16 September 2012 - 19:56

A na chwilę obecną można zrobić Roota? chodzi mi o wykasowanie aplikacji systemowych(jest tego w dym)?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 16 September 2012 - 20:00

Z tego co mi wiadomo, to tak.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 16 September 2012 - 20:08

Mam ściągnięte parę programów co "niby to robią" tylko,czy na tym telefonie to zadziała?!
Ps. nie interesuje mnie Track Id i podobne.

Edited by neron, 16 September 2012 - 20:15.

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 16 September 2012 - 21:29

A nie czekaj, odblokujesz oficjalną metodą :D Tylko tych z Orange nie odblokujesz. No więc sobie odblokuj bootloadera oficjalną metodą i wgraj dowolne firmware. Z tym że to spowoduje utratę gwarancji.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 17 September 2012 - 08:21

A jakieś namiary na tą oficjalną metodę i na rota :) a co pierwsze się robi rot,czy bootloader?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#13 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 17 September 2012 - 10:11


A jakieś namiary na tą oficjalną metodę i na rota :) a co pierwsze się robi rot,czy bootloader?


To znaczy musisz się konkretnie zdecydować, czy chcesz odblokować bootloader czy nie, bo jeśli tak to roota już nie musisz robić ponieważ jak wgrasz zmodyfikowany kernel (tzw. custom kernel) to automatycznie uzyskujesz roota i recovery a także możliwość podkręcenie procesora. Natomiast co do zablokowanego bootloadera to żeby uzyskać roota to musisz wgrać ROM z końcówką 0.42
A tutaj masz o metodzie oficjalnej:

Please Login or Register to see this Hidden Content


A gdybyś nie jednak nie chciał odblokowywać bootloadera tylko uzyskać samego roota to:
http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/
  • 0

#14 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 17 September 2012 - 16:04

A jakby w razie "W" da radę potem zablokować bootloader?
Przy instalowaniu tego SDK trzeba zainstalować Jawę tylko którą?

Edited by neron, 17 September 2012 - 16:08.

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#15 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 17 September 2012 - 20:28


A jakby w razie "W" da radę potem zablokować bootloader?
Przy instalowaniu tego SDK trzeba zainstalować Jawę tylko którą?


Sprawdź to, ale daje 100 % że zadziała, chociaż ktoś napisał że to jest prawie to samo co na stronie Sonego tyle że w tym wypadku jest od razu program i nie trzeba wchodzić na stronę Sonego. A co do SDK to nie wiem ja chyba nawet tego nie instalowałem
  • 0

#16 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 17 September 2012 - 22:09

A co do SDK to nie wiem ja chyba nawet tego nie instalowałem

Inaczej nie idzie bo nie jest aktywny "Next"
To tym sposobem można od razu zablokować bootloader z powrotem tylko pewnie będą klucze wyczyszczone na amen. A co do romów są lepsze od tego standardowego? czy coś konkretniejszego wnoszą np. że bateria będzie dłużej trzymała itd?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#17 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 18 September 2012 - 09:54

Inaczej nie idzie bo nie jest aktywny "Next"
To tym sposobem można od razu zablokować bootloader z powrotem tylko pewnie będą klucze wyczyszczone na amen. A co do romów są lepsze od tego standardowego? czy coś konkretniejszego wnoszą np. że bateria będzie dłużej trzymała itd?


A no właśnie, bo podobno przy tej metodzie klucze DRM są tracone bezpowrotnie dlatego ja wolałem testpointa który jest jednak trochę ryzykowny. A co do ROM-ów to dla mnie najlepsze są te oparte na oficjalnym, jednak ROM-y typu MIUI czy Cyangenmod też są niezłe bo dzięki nim można uzyskać dodatkową funkcjonalność w porównaniu do stocka. Ja akurat używam ROM-u opartego na najnowszym ICS-e od Sonego i jest naprawdę świetny bo został wzbogacony o aplikacje z ICS z Xperi S np. WALKMAN który na stocku coś nie za bardzo chciał działać i to jest tak naprawdę pierwszy ICS z którego aż chce się korzystać, a miałem wcześniej Ice Cream Purness ale niezbyt się sprawdził. Jedynie co nie działa poprawnie to kamera podczas nagrywania w HD (po prostu laguje) alepo wybraniu rozdzielczości 854x480 jest już w porządku. A co do baterii to właśnie kernel też za to odpowiada ale cudów nie oczekuj

Edited by jack79, 18 September 2012 - 10:05.

  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 18 September 2012 - 12:22

dlatego ja wolałem testpointa który jest jednak trochę ryzykowny


Testpoint nie jest ryzykowny jak się nie ma parkinsona, delirki i połączy prawidłowo oba punkty na płycie głównej. Niestety w przypadku nerona nie jest on możliwy, gdyż ma w telefonie nowe zabezpieczenia, które póki co nie zostały złamane ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 18 September 2012 - 19:21

Wyczytałem gdzieś,że po zrobieniu rota można wgrać ClockworkMod Recovery i instalować romy bez konieczności odblokowywania bootloadera. Prawda to?

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#20 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 18 September 2012 - 19:52

Tak, to prawda bo nie wszystkie ROM-y wymagają custom kernela do poprawnego działania i co za tym idzie nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera
  • 0


0 user(s) are reading this topic