Jump to content


Photo

niezgodność towaru z umową - serwis


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 OFFLINE   Czajo

Czajo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 16h 46m

Posted 18 August 2012 - 23:22

Mój zylo poraz siódmy trafił do serwisu, a że gwarancja się kończyła postanowiłem powołać się na niezgodnośc towaru z umową, mając na celu wymianę telefonu. Nie wiem jednak do jakiego serwisu trafił, a chciałbym sprawdzić stan mojego zgłoszenia. Ktoś się może orientuje? Babka powiedziała, że głowny serwis SE w warszawie.

ps. jak dałem inne (oryginalne od SE) słuchawki niż dołączone do telefonu to mogą mi nie uwzględnić reklamacji?
  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 18 August 2012 - 23:31

po co dawales sluchawki ? nie wiem jak jest w se ale kazdy serwis powinien miec swoja strone i na podstawie nr, imei powinienes sprawdzic status naprawy telefon mogl trafic np do wroclawia
  • 1

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 18 August 2012 - 23:33

Siódmy? :blink: Masz cierpliwość... Normalnie po 3 nieprzynoszących skutku naprawach powinni Ci dać nowy telefon... Tzn. powinieneś poprosić o ekspertyzę i zażądać nowego telefonu. Myślę że akcesoria nie mają tu nic do rzeczy, bo dadzą Ci te co oddałeś a jedynie dostaniesz sam telefon z kartą gwarancyjną. My Ci niestety nie wywróżymy do jakiego serwisu odesłano telefon, musisz pytać w punkcie w którym oddałeś...
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 18 August 2012 - 23:39

nie wiem jak jest z zylo ale wiem ze do nie których modeli "oficjalnie" nie ma juz czesci zamiennych i w takim przypadku mozesz dostac inny model przewaznie lepszy -czesto wypychaja hazele , niestety tylko z ta gwarancja co miales na stary telefon :(
  • 1

#5 OFFLINE   Czajo

Czajo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 16h 46m

Posted 18 August 2012 - 23:40

myślałem, że jest jakiś główny serwis w warszawie... babka powiedziała, że bez akcesoriów nic nie da rady zrobić w tym temacie... Nie dostanę nowego telefonu jeśli serwis stwierdzi, że akcesoria nie są te name co dołączone oryginalnie do telefonu czy jakoś tak

a co do wymiany telefonu po trzecim razie w salonie powiedzieli, ze kiedyś tak było a teraz do usranej śmierci wysyłają na gwarancję...

@edit: a to nie jest tak, że jak dostanę nowy telefon to i nową gwarancję?

Edited by Czajo, 18 August 2012 - 23:45.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 18 August 2012 - 23:44

No to Cię babka oszukała, bo jedyne co powinno ją interesować to telefon + karta gwarancyjna + faktura / paragon :) Główny serwis W-Support jest we Wrocławiu, natomiast w Warszawie prawdopodobnie chodzi o główny serwis Regenersis :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Czajo

Czajo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 16h 46m

Posted 18 August 2012 - 23:52

no tak ale ani w tym ani w tym nie ma żadnego info, ale w ogóle dzięki za pomoc ;) jeszcze dzwoniła do kogoś tam z pytaniem czy może przyjąć słuchawki w innym kolorze niż były (wkręciłem, że to ten sam model), bo już mnie lekko zdenerwowała a do pracy się spieszyłem :P

@edit: a są może jeszcze jakieś inne serwisy?

Edited by Czajo, 18 August 2012 - 23:58.

  • 0

#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 19 August 2012 - 00:10

zanim go dostarcza zanim wprowadza imei ..... ;)
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 19 August 2012 - 00:10

Z tego co mi wiadomo to są dwa oficjalne: W-Support i Regenersis a od listopada tylko W-Support :) Były jeszcze inne ale SE rozwiązało z nimi umowę. Idź do salonu i dowiedz się do jakiego serwisu wysłali telefon. Każdy salon ma podpisaną umowę z konkretnym serwisem bo sam kiedyś oddawałem C905 do Orange to powiedzieli mi nazwę i adres serwisu do którego go wysłali :) Tak samo miałem w Erze jak oddawałem C702.
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   Czajo

Czajo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 16h 46m

Posted 19 August 2012 - 00:18

po jutrze będzie tydzień od złożenia telefonu w salonie... to chyba już powinno być w bazie, co nie?

ps. serwis ma 2 tygodnie na rozpatrzenie reklamacji, ale to 2 tygodnie kalendarzowe czy 2 robocze?
  • 0

#11 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 19 August 2012 - 00:23

jak tydzien to pozostalo Ci sie dopytac co i jak wydaje mi sie ze chodzi o dwa tygodnie robocze ...
  • 1

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 19 August 2012 - 00:29

po jutrze będzie tydzień od złożenia telefonu w salonie... to chyba już powinno być w bazie, co nie?

ps. serwis ma 2 tygodnie na rozpatrzenie reklamacji, ale to 2 tygodnie kalendarzowe czy 2 robocze?


No wiesz, logicznie myśląc jeśli konkretny salon ma podpisaną umowę z konkretnym autoryzowanym serwisem, to nie wydaje mi się żeby jednego dnia wysyłali telefony do Wrocławia a drugiego do Warszawy tylko zawsze do tego samego serwisu. A skoro tak, dowiedz się z którym serwisem Sony mają podpisaną umowę i tam się już dowiesz szczegółów na temat Twojego telefonu czy też wniosku :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   adrian8308

adrian8308

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 36 posts
    • Time Online: 1d 4h 27m

Posted 19 August 2012 - 08:46

Z tego co mi wiadomo to są dwa oficjalne: W-Support i Regenersis a od listopada tylko W-Support :) Były jeszcze inne ale SE rozwiązało z nimi umowę. Idź do salonu i dowiedz się do jakiego serwisu wysłali telefon. Każdy salon ma podpisaną umowę z konkretnym serwisem bo sam kiedyś oddawałem C905 do Orange to powiedzieli mi nazwę i adres serwisu do którego go wysłali :) Tak samo miałem w Erze jak oddawałem C702.

Dobrze kolega prawi, ostatnio to przechodzilem na całą Polskę są tylko te dwa serwisy, reszcie cofnęli koncesję. Mój był we wrocławiu. Pamiętam że na stronce było opóźnienie, jak do nich dzwonilem to tel już się naprawial a na stronce dopiero było przyjęcie. Mało tego, jak próbowałem sprawdzić status naprawy i wchodziłem bezpośrednio z wyników Google w zakladke do sprawdzania przebiegu naprawy to nic nie znajdowało. Trzeba było wejść na stronę, później w ta zakladke i dopiero wpisać nr wtedy wszystko było ok. Coś tam nie tak mają.

Wysłane z XPERIA ARC S
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 19 August 2012 - 10:08

Najpierw telefon idzie do większego najbliższego miasta(w moim przypadku do Lublina) a stamtąd odsyłają do głównego serwisu(mój był w Regenersis) po 2 dniach znalazłem go po imei z adnotacją w "trakcie naprawy" przyjęty itd. Przysługuje Ci 1 ekspertyza darmowa ale zapomnij żebyś dostał nowy telefon(chyba,że całe bebechy siądą) a naprawiać będą do skutku. W wielu przypadkach stwierdzają winę użytkownika(spróbuj udowodnić im,że jest inaczej)
A może Twój nie poszedł do głównej bazy tylko do jakiejś fili? wpisywałeś imei w obu serwisach?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#15 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 19 August 2012 - 10:47

ale zapomnij żebyś dostał nowy telefon(chyba,że całe bebechy siądą)

nie prawda ...wystarczy ze z jakiegos powodu nie ma oficjalnie oryginalnych czesci wtedy daja nowy i nie jest to moj wymysl bo znam osbiscie dwie osoby ktore dostaly hazela jedna za w715 a druga nie pamietam
  • 0

#16 OFFLINE   Czajo

Czajo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 16h 46m

Posted 20 August 2012 - 23:06

dziś się dowiedziałem gdzie wylądował mój telefon.
Złomek znajduje się w Białymstoku w uwaga... nokia care

teraz pytanie czy mogę się od tego odwoływać, jeśli naprawa nie byłaby wykonywana w autoryzowanym seriwsie SE?
  • 0

#17 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 20 August 2012 - 23:48

a Ty myslales ze serwisy ograniczaja si do jednej marki ?
  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 August 2012 - 00:01

dziś się dowiedziałem gdzie wylądował mój telefon.
Złomek znajduje się w Białymstoku w uwaga... nokia care

teraz pytanie czy mogę się od tego odwoływać, jeśli naprawa nie byłaby wykonywana w autoryzowanym seriwsie SE?


Raczej nie mają prawa wysłać telefonu do nieautoryzowanego serwisu. Teraz pozostaje Ci czekać na telefon. Jeśli znowu coś będzie nie tak, zamów kuriera w W-Support, zamów ekspertyzę, opisz swój przypadek i 8 nieudanych napraw i tak dalej. A na razie pozostaje czekać aż go zwrócą :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   Czajo

Czajo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 16h 46m

Posted 21 August 2012 - 04:18

jak wróci to chyba będzie już po fakcie, bo telefon oddałęm dzień przed końcem gwarancji...
  • 0

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 August 2012 - 13:31

Nie wiem jak w tym Nokia care, ale jak oddawałem telefon do W-Support to mi powiedzieli że nawet jak się skończy gwarancja to dają na naprawę tej konkretnej usterki 3 miesiące. Więc jak oddałeś z powodu taśmy i w przeciągu tych 3 miesięcy znowu padnie Ci taśma to Ci ją naprawią :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic