Jump to content


Photo

Xperia U w użytkowaniu


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   zefff

zefff

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 25 posts
    • Time Online: 17h 14m

Posted 02 August 2012 - 16:08

*
POPULAR

Witam, minął już ponad tydzień jak używam tego telefonu i teraz napiszę troche na ten temat. Nie będzie to recenzja telefonu ale moje osobiste odczucia i spostrzeżenia jakie mam korzystając z niego. Poszukiwałem telefonu ze średniej półki o kompaktowych wymiarach i dobrym wyświetlaczu, do wyboru miałem kilka modeli a zdecydowałem sie własnie na Xperie U. Na końcu porównanie z innymi telefonami które brałem pod uwagę przy zakupie.

Obudowa i wygląd:
Telefon wygląda naprawde ładnie, plastiki matowe, bardzo przyjemne w dotyku, nie ma mowy żeby coś trzeszczało albo skrzypiało w ręku. Wszystko ładnie spasowane, szybka aparatu i diody nieco schowana w srodek telefonu wiec raczej ich nie podrapiemy. Kolejną rzeczą która mi sie bardzo podoba jest dioda ładowania umieszczona po prawej stronie przedniej kamery, jeśli telefon się ładuje swieci sie na czerwono, jeśli sie naładował dioda jest zielona. Co ważne dioda nie daje światła przez co podczas ładowania w nocy nie denerwuje nas, widać ja dopiero po bezposrednim spojrzeniu z góry na telefon. Obawiałem sie troche ostrych kantów w xperii ale obawy te zostały rozwiane. Telefon dobrze leży w kieszeni (kompaktowe wymiary) i dłoni (zaokrąglony tył telefonu) a ostre kanty nadają mu świetny wygląd i dzieki nim można postawić telefon pionowo i poziomo, szczegolnie ta druga opcja mi sie podoba i czesto z niej korzystam. Wszystkie klawisze telefonu umieszczone sa na prawym boku i działają dobrze oprócz tego od aparatu (dalej dokladniejszy opis), z lewej strony jest tylko gniazko usb, bez żadnej zaślepki i dobrze bo przy częstym ładowaniu smartfona by tylko wkurzała :). Na górze telefonu znajduje się gniazdo słuchawek.

Wyświetlacz:
Przekątna to 3,5 cala o rozdzielczości 480x854 pikseli wspomagane engine bravia. Nie będę się rozpisywał zdjecia i filmy wyglądają na nim po prostu znakomicie. Obraz jest wyraźny i ostry, dobre kąty widzenia, nawet w słońcu można na nim normalnie pracować. Przy tej gęstości nie widać pojedynczych pikseli.

Funkcjonalność i użytkowanie:
Na pokładzie android 2.3.7 (pod koniec wakacji powinna być aktualizacja do ICS), system jest bardzo ładny i intuicyjny, nie tnie a nakładka sony to moim zdaniem najładniejsza nakładka obecnie na rynku. Do tego 5 pulpitów na których umieszczamy praktycznie co chcemy. Motywy wraz z podświetleniem paska w tym kolorze wygladaja naprawde świetnie. Pisanie smsow jest bardzo wygodne i możemy dopasować do naszych potrzeb. Jeśli używamy telefonu w pionie można wybrać klawiaturę normalnego telefonu czyli 3 litery na przycisku albo pełną. Jeśli wybierzemy pełną to normalne wprowadzanie tekstu może być nieco uciązliwe szczególnie dla osób o grubszych palcach dlatego polecam pisać smsy w pionie w systemie swype (trzeba zaznaczyc opcje w ustawieniach). Nie wiem skąd telefon wie co chcę napisać ale trafia prawie zawsze bezblednie :) Jeśli przekrecimy telefon poziomo klawiatura jest bardzo wygodna i już nikt nie powinien narzekać na zbyt ciasne klawisze. Chciałem przetestować jakieś lepsze gry na telefonie ale zbyt długo by się sciagaly więc zainstalowałem tylko 2: Drag Racing Bike Edition oraz Slot City. Gry może niezbyt wymagające ale dzialaly bez zarzutu. Programów za to zainstalowałem dużo więcej i wszystkie chodzą bardzo dobrze. Internet w telefonie na wi fi spisuje sie znakomicie, łączy sie szybko, dobrze trzyma połączenie i nawet strony z flashem ładują sie bez problemów. Telefon ma 8 gb wbudowanej pamieci, 2 gb zajmuje android i jej w ogóle nie widać, 2 gb przeznaczone jest na aplikacje a 4 gb do naszej wlasniej dyspozycji. Telefon nie ma rozszerzenia na karty pamieci ale dla mnie tyle gb w zupelnosci wystarcza.

Aparat i video:
Już dawno porzuciłem kompaktowy aparat fotograficzny na rzecz tego w telefonie, dzisiaj niemal każdy nowy telefon ma przyzwoity aparat natomiast z video bywa różnie szczególnie jeśli chodzi o rozdzielczość. Rowniez ten aparat w xperii mnie nie zawiódł, zdjecia są dobrej jakosci, szczególnie te robione w dzień. Do robienia fotek na imprezach lub wycieczkach zdecydowanie sie nadaje.Video nagrywa maksymalnie w 720p, jeśli ktoś jest znawcą tematu i dobrze sie przyjrzy to znajdzie niedoskonałości obrazu dla mnie jest on ok. Przy rozdzielczości 720p filmiki calkiem miło się ogląda nawet na dużym ekranie telewizora. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to fizyczny przycisk aparatu, naciskamy do polowy i łapie autofocus ale żeby wcisnąć i zrobić zdjęcie trzeba się już troche wysilić. Przycisk trzeba poprostu naciskać zbyt mocno. Można tak jak ja nie korzystac z fizycznego przycisku aparatu i pstrykać zdjecia przyciskiem umieszczonym na dotykowym ekranie, po kliknieciu aparat sam lapie focusa i robi zdjecie.

Bateria i akcesoria:
Wraz z telefonem dostałem baterie, ladowarke, kabel usb (który jest czescia ładowarki), słuchawki, folie ochronna na ekran, gwarancje i przejsciowke z mini na standard sim (telefon obsługuje standard sim). Pierwszy tydzień telefon dostał porządnie w kość więc ładowałem codziennie ostatnio jednak wytrzymal juz 2 dni. Mam nadzieje że jak bateria trochę okrzepnie i zmniejszy się nieco moje zainteresowanie nowym smarfonem to ze 3 dni pociągnie. Żeby wydłużyć żywotność baterii można zmniejszyć jasność ekranu i ustawić na auto oraz zamienić live motyw lub tapete na normalną ktora sony również instaluje w telefonie.

Podsumowanie:
Wybór Xperii U okazał się strzałem w dziesiątkę, ładny wygład, funkcjonalny, świetny ekran, kompaktowe wymiary no i cena :). Całkowity koszt zakupu telefonu wyniósł mnie 750zł, telefon bez simlocka z 2 letnia gwarancja z plusa!!! Telefon dopiero wchodzi do naszych operatorów i może cena jeszcze spadnie, moim zdaniem ten telefon musi być hitem, za takie pieniądze 2 rdzenie i piękny design :)

A oto telefony który brałem jeszcze pod uwagę przy zakupie:

Samsung Ace 2 - gorszy wyswietlacz w samsungu (porównywałem na żywo), wygląd standardowy jak na samsunga (xperia moim zdaniem dużo ładniejsza), pomimo znajdowanych informacji w necie o aktualizacji tego fona do android 4.0 nie znalazlem żadnego oficjalnego potwierdzenia ze strony samsunga w tej sprawie. Brzydsza nakładka niż ta w xperii. Gorszy procesor za to troche wiecej ramu. Nieco wiekszy ekran ale i gabaryty. Slot na kartę pamięci jeśli ktoś potrzebuje dużo miejca. Cena to jakieś 100-150 złotych więcej niż xperii u.

htc one V:
Przecietny wygląd tego fona, jedno rdzeniowy procesor i moim zdaniem htc robi najslabsze aparaty w telefonach. Największą jego zaletą jest to że pracuje już na ICS. Cena niestety nieadekwatna do możliwości, okolo 100-150 zł drożej od xperii u na aukcjach.

LG Optimus l7:
Dla mnie po prostu za duży, ekran 4,3 cala o rozdzielczosci 480/800 ale o przecietnych kolorach, słaby jedno rdzeniowy procesor ktory nie radzi sobie z nagrywaniem w 720p. Niezły wygląd i wykonanie. Cena zbliżona do xperii u.

Xperia Neo V i Arc S:
Pierwszy trochę tańszy niż xperia u ale 1 rdzeniowy procesor no i starsza konstrukcja a drugi jednak dla mnie za duży i do tego droższy o jakies 200 zł.

No to tyle ;) jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania dotyczące tego fona postaram się odpowiedzieć.

not found: Pozwoliłem sobie poprawić literówki i przykleić temat :)

Edited by not found, 11 August 2012 - 13:21.

  • 11

#2 OFFLINE   zefff

zefff

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 25 posts
    • Time Online: 17h 14m

Posted 06 August 2012 - 19:55

Zamieszczam linki do 2 zdjeć wykonanych Xperia U, zdjecia robione późnym popołudniem po 3 piwkach ;) i wszystko ustawione na auto. Chciałem uploudować zdjęcia ale jakoś nie znalazłem opcji :P

Posted Image

Posted Image

pasek z podświetleniem działa dobrze, niewielkie opóznienie jest tylko przy przeglądaniu galerii kiedy za każdym razem zmienia kolor.

Muszę jeszcze sprostować że dioda którą opisałem jako diodę ładowania tak naprawde jest diodą powiadomień, informuje nas o nieodebranych smsach i połączeniach. Niestety w dzień sie nie sprawdza, zupełnie tego nie widać, sytuacja poprawia się kiedy jest ciemniej. Ja i tak korzystam z programu Illumination Bar Notification który jest bardziej efektowny i efektywny.

Mikołaj: Poprawiłem linki do zdjęć.
  • 0

#3 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 11 August 2012 - 13:16

Opinia bardzo przyjemna w lekturze. Telefon nie jest bardzo popularny a z twojej wypowiedzi można dowiedzieć się o nim wielu ciekawych rzeczy :)
WALKMAN?

Posted Image

#4 OFFLINE   rafalski

rafalski

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 56m

Posted 16 October 2012 - 16:32

Cześć!
Ja też wybierałem między Galaxy Ace 2 a Xperią U, oczywiście wybrałem Xperie i jestem zadowolony z wyboru. Wygląd bardzo mi się podoba, ekran znakomity, znaczącym minusem może być tylko wbudowana pamięć 4GB (dla mnie jak narazie wystarczająca) Ogólnie Godny Polecenia.
  • 4

#5 OFFLINE   Deleted User 1

Deleted User 1

    Banned

  • Banned
  • 167 posts

Posted 08 July 2013 - 17:55

Od siebie dodam tylko tyle, że ten model ma nieprawdopodobnie delikatny digitizer. Przewrócił mi się gdy stał na boku ekranem w dół, i trach, digitizer pękł. :) Pora na "Powrót do przeszłości" i zabawe na A1/A2 ;)



0 user(s) are reading this topic