Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Jak ustawić oszczędzanie baterii i energii?


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   miclac98

miclac98

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 37m

Posted 25 July 2012 - 20:10

Witajcie jestem nowy i prosze o pomoc.




Jak ustawić oszczędzanie bateri i energi? prosze o pomoc :)
mam telefon SE Live With Walkman (WT19i).

Jak by co to tez moge pomóc :D .

Jurij: Przeniosłem do właściwego działu.
  • 0

#2 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 25 July 2012 - 21:25

Napiszę Ci tak każdy ma inny sposób na oszczędzanie energii. Ja np. włączam WiFi czy przesył danych wtedy kiedy potrzebuję a na noc ściemniam ekran.
GPS, Bluetooth są oczywiście wyłączone, nie zostawiam ich niepotrzebnie włączone.
Wszystko to szybko przełączam widgetami które są w systemie.
Niby są jakieś programy w markecie które poprawiają baterię ale ja jakoś przekonany nie jestem, a jednak wolę włączać pewne funkcje wtedy kiedy mi są potrzebne a tak 2 dni mi spokojnie wytrzymuje co i tak uważam za dobry wynik.

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 25 July 2012 - 21:39

Możesz jeszcze skorzystać z programów w Google Play na przykręcenie częstotliwości procesora, na zablokowanym bootloader i standardowym kernelu można zmniejszyć częstotliwość, u mnie na 800MHz telefon trzyma średnio pełne 2 dni :)
  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#4 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 25 July 2012 - 23:09

a ja jeszcze używam czegoś takiego:

Please Login or Register to see this Hidden Content


ustawiam sobie, żeby tryb samolotowy się sam włączał od 23:30 do 8:00, bateria mi przez noc schodzi tylko 1-2% (oczywiście, można zamiast tego wyłączać i włączać telefon, ale 1. nie włączy się wtedy budzik, 2. przy włączaniu telefonu zawsze troszkę więcej baterii zje).
aplikacje typu Juice Defender pomagają w wydłużeniu czasu czuwania tylko jeśli korzysta się z internetu 24/7 (aplikacja np. wyłącza połączenie sieciowe gdy ekran jest wyłączony, albo pozwala na ustawienie synchronizacji poczty co jakiś czas, zamiast w kółko w kółko w kółko w kółko w kó...)
jest jeszcze takie coś, pozwala na zaawansowane zarządzanie jasnością ekranu w zależności od otoczenia, ale ciężko mi powiedzieć w jakim stopniu to oszczędza baterię:

Please Login or Register to see this Hidden Content


@hunter: ooooo, thx, nie wiedziałem że z zablokowanym BL można w ogóle coś z procesorem działać!

Edited by najodleglejszy, 25 July 2012 - 23:15.

  • 1

#5 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 25 July 2012 - 23:45

akurat "zabijanie" aplikacji i używanie wszelkiego rodzaju task killerów może bardziej zaszkodzić niż pomóc, just sayin':

Please Login or Register to see this Hidden Content



Wystarczy, że ma zrootowany telefon. Gdyż aplikacje do OC tego wymagają ;)

wiedziałem że overclocking jest możliwy tylko z kernelem mającym tę funkcję i jakoś tak myślałem że to się odnosi do każdej zmiany taktowania ;)

Edited by najodleglejszy, 25 July 2012 - 23:48.

  • 1

#6 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 26 July 2012 - 08:13

Hmmm, ja mam jasność ekranu ustawioną na pół gwizdka, na noc killuje wszystkie zbędne procesy (galerie etc), wifi i gps wyłączone na stałe (chyba że muszę włączyć :P ) a na noc włączam tryb samolotowy. 2.5 dnia spokojnie trzyma :D
  • 1
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 26 July 2012 - 10:47

Zawsze można zmienić ROM. Ja mam custom ROM i nic nie ustawiam, żadnego trybu samolotowego, a przez noc bateria mi spada tylko 2-3%, a wifi cały czas włączone.

PS. Po co w nocy sciemniac ekran telefonu, skoro śpimy? :)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 1
Posted Image

#8 OFFLINE   miclac98

miclac98

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 37m

Posted 26 July 2012 - 11:30

Thx all za odpowiedz

licze ze pomoze

pozdrawiam all :)
  • 0

#9 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 26 July 2012 - 12:27

Zawsze można zmienić ROM. Ja mam custom ROM i nic nie ustawiam, żadnego trybu samolotowego, a przez noc bateria mi spada tylko 2-3%, a wifi cały czas włączone.


na live jest raczej mało custom romów, poza tym wiaże się z tym utrata gwarancji a tego nie wszyscy chcą

PS. Po co w nocy sciemniac ekran telefonu, skoro śpimy?


żeby być szczerym - też nie wiem. rozumiem - jak w dzień używamy telefonu to można oszczędzić w ten sposób sporo baterii, ale w nocy?
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#10 OFFLINE   miclac98

miclac98

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 37m

Posted 27 July 2012 - 15:28

:P

Jurij: W przyszłości prosiłbym o bardziej konstruktywne i rozbudowane wypowiedzi. Po zadowolonej mince wnioskuję, że problem został rozwiązany.
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 July 2012 - 15:43

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic