Jump to content


Photo

Fiński producent telefonów nadal traci rynek


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 22 July 2012 - 15:06

Wszystko co ma początek ma też swój koniec, firma Nokia bo o niej mowa niegdyś najbardziej znany i rozpoznawalny producent telefonów komórkowych z pewnością ma już swoje dobre lata daleko za sobą.

Poniżej wyniki finansowe za miniony kwartał, nie da się nie zauważyć że ustępuję innym producentom.

"Nokia sprzedała 10,2 mln smartfonów - to spadek o 6,5 w porównaniu z zeszłym rokiem. Aż 4 mln ze sprzedanych smartfonów to Nokia Lumia. Nieznacznie wzrosła natomiast sprzedaż telefonów komórkowych.

Firma w minionym kwartale straciła 1,53 mld euro - rok temu w tym samym okresie strata wynosiła 492 mln euro. W porównaniu do zeszłego roku spadły także przychody.

- Nokia podejmuje wszystkie konieczne kroki, aby przejść przez okres zmian. Drugi kwartał był trudny, podobnie będzie z trzecim kwartałem, ale absolutnym priorytetem jest sprawić, aby oddział Devices & Services znowu stał się dochodowy - powiedział Stephen Elop, szef Nokii.

W tym roku koreański Samsung sprzedał więcej telefonów niż Nokia, zrzucając Finów z pierwszego miejsca na liście największym producentów telefonów."


Źródło: interia.pl
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 22 July 2012 - 22:40

Prawdę mówiąc Stephen Elop wykonał kawał dobrej roboty od momentu objęcia stanowiska CEO firmy Nokia. Jak ładnie ktoś zacytował na jego profilu na Wikipedii eksperta d/s mobilnych technologii Tony'ego Ahonnena:

"Nokia is doing the most rapid death in the shortest period of time ever, for a global market leader Fortune 500 sized company. Ever."


Ba, śmiem twierdzić, że gdyby wziął kilka godzin korepetycji od Berta Nordberga, firma Nokia zostałaby przejęta przez jedną z chińskich firemek produkujących np. telefony NOKLA i dokończyłaby żywota znacznie szybciej lub zyskała nowe życie produkując urządzenia dla firmy, która do tej pory tworzyła tylko i wyłącznie podróbki. :sarcasm: Kibicowałem firmie Nokia od 1997 roku (kiedy zacząłem się interesować telefonami komórkowymi) do 2003 roku. Potem obserwowałem jej poczynania a raczej staczanie się na dno. A Nokia miała olbrzymi potencjał. Już w 2003 roku mieli projekt gotowego urządzenia (4 lata przed iPhone'em!) z dotykowym ekranem, kolorowym wyświetlaczem i wszystkimi bajerami znanymi ze współczesnych smartphone'ów:

Posted Image

Owo cudo nazywało się Nokia 7700 ale nigdy nie trafiło do sprzedaży. Możecie podziwiać je w polskim filmie Vinci. Potem stopniowo wypuszczali coraz więcej bubli aż w końcu zmuszeni byli do sprzedania się firmie Microsoft, sprzedania luksusowej marki Vertu i teraz widzimy postępującą agonię tej firmy :( Mam nadzieję że szybko padną, bo nie lubie patrzeć jak umierają giganci, którzy zaprzepaścili swoją szansę :( Chyba że znajdzie się ktoś z gigantyczną ilością gotówki do zainwestowania, pomysłem na odbudowę wizerunku firmy i planami na przyszłość, wyleje Elopa i dokona cudu... :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 22 July 2012 - 22:58

pamiętam, że czytałem jakiś czas temu, jak to Nokiowe szychy się wypowiadały, że Android nie ma przyszłości, bla bla bla. może i założenia mieli poprawne (nie pamiętam niestety dlaczego tak uznali), ale chyba nie przewidzieli, że ludzie będą sięgać po dobrze wypromowaną markę, nie mówiąc o tym że to Google, więc musi być dobre. podejrzewam, że gdyby wypuścili parę urządzeń w różnych przedziałach cenowych z dobrze znanym Androidem na pokładzie, sytuacja mogłaby się potoczyć inaczej. w końcu "mocniejsze" telefony Nokii kojarzą się z Symbianem, który ma przyklejoną stereotypową nalepkę "muli".
  • 0


0 user(s) are reading this topic