Jump to content


Photo

Far Nie Działa Prawidłowo.


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 OFFLINE   hyde666

hyde666

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 11h 57m

Posted 01 July 2012 - 10:00

Witam, odnosnie mojego wczesniejszego posta na temat akustyki, problem jest w tym ze FAR kopiuje plik ale nie jest on zmieniany w telefonie. Czy jest to mozliwe? Zmieniam plik odpowiedzialny za muzyke w słuchawkach lecz te zmiany jakby sie nie zapisywaly, jest jakies rozwiazanie lub inny program zamiast FAR? Dodam ze mam wszystkie pluginy itd.

not found: Post przeniosłem i poprawiłem.
  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 01 July 2012 - 12:51

Nie jest mozliwe ze nie zapisuje ...jak robisz wszystko poprawnie generalnie to on nadpisuje pliki i różnicy "golym okiem" nie ma no chyba ze wrzucasz plik o innej nazwie.

Jurij: ort.
  • 0

#3 OFFLINE   hyde666

hyde666

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 11h 57m

Posted 01 July 2012 - 14:00

wrzucam jeden plik odpowiedzialny za sluchawki PHF_2_Play.wbxml. i nie ma roznicy nic sie nie zmienia;/
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 July 2012 - 14:21

Usuń ten plik z telefonu za pomocą skryptu http://www.sonyerics...atformy-db3350/ i wgraj. Jak się pojawi w systemie plików telefonu, to znaczy że wgrał się dobrze. Jeśli nie - coś robisz źle. Jeśli się wgrał i nie widać różnicy - poszukaj innej akustyki :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   hyde666

hyde666

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 11h 57m

Posted 01 July 2012 - 16:40

zmienile, w linijce Delete , i nie da sie usunac pliku a przy kopiowaniu plik sie nie zmienia
  • 0

#6 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 01 July 2012 - 17:15

Wykasuj normalnie nie żadnym scryptem. Jeżeli się nie da to metodą zastąp-usuń ja tak robię i działa na A2 tylko tak się robi. Jeżeli wcale nie chce się usuwać to ściąg innego fara. A co do tej głośności to myślisz,że po podmianie 1 pliku chciałbyś że ci od razu słuchawki rozerwało :lol:
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 July 2012 - 17:19

Wykasuj normalnie nie żadnym scryptem.


Przy cid 80 / 81 nie da się zmienić certyfikatu a co za tym idzie nie da się kopiować plików z telefonu na komputer ani ich kasować. Można to zrobić tylko i wyłącznie skryptem. Skrypt działa zawsze. Jeśli nie działa - użytkownik coś robi źle :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 01 July 2012 - 17:28

Wiem,że przy tych cidach nic nie zdziała tylko scryptem. Po co bawić się sryptem lepiej wypakować FS-a i ma się wszystko :)
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 July 2012 - 18:01

Wiem,że przy tych cidach nic nie zdziała tylko scryptem. Po co bawić się sryptem lepiej wypakować FS-a i ma się wszystko :)


Możesz mi wytłumaczyć co ma wspólnego wypakowanie softu z kasowaniem plików systemowych w telefonie? :rolleyes:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 01 July 2012 - 18:33

panowie przeciez farem mozna nornalnie usowac pliki systemowe specjalnie przed chwila sprawdzalem z plikiem IC - tylko trzeba go nadpisac ;)
  • 0

#11 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 01 July 2012 - 18:42

Możesz mi wytłumaczyć co ma wspólnego wypakowanie softu z kasowaniem plików systemowych w telefonie? :rolleyes:

To po co dałeś mu scrypt do wyciągania plików jeżeli ma problemy z ich usuwaniem?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 July 2012 - 18:55

To po co dałeś mu scrypt do wyciągania plików jeżeli ma problemy z ich usuwaniem?


Przeczytaj poradnik i przestań spamować forum zbędnymi postami <_< Masz tam wyraźnie napisane, że za pomocą skryptu możesz kopiować, przenosić i kasować pliki za pomocą komend copy, move i delete.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 02 July 2012 - 05:21

Jurij albo mnie nie rozumiesz albo nie chcesz. Do czego jest potrzebny ten scrypt(bynajmniej mi)? wypakuję sobie fs-a i mam wszystkie pliki systemowe i o wiele szybciej a farem zrobię sobie co zechcę oprócz kopiowania na komp. Gość pisze,że mu się pliki nie podmieniają a Ty ze scryptem wyskakujesz.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#14 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 July 2012 - 07:28

1. Spróbuj zmienić FAR na nowszego/jeszcze raz
2. Reflesh wtyczki
3. Podmiana plików

Trochę dziwne z tym b na zylo pliki pomieniał.
Możesz też zrobić tak że wgrać puste pliki do telefonu, usunąć je i wtedy wgrać "normalne"
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#15 OFFLINE   hyde666

hyde666

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 21 posts
    • Time Online: 11h 57m

Posted 02 July 2012 - 11:47

jesli sie pytalem jaki plik odpowiada słuchawkom to odp.ze PHF_2 , ok podmieniam ,wiekszosc z was pisze ze trzeba wiekszosc plikow podmienaic;/ jesli wszystkie pliki podmieniam to przy zasunietym telefonie w ogole nie sluchac dziwekow sms,dzwonkon alarmu itd.. a sluchawki graja glosniej. wiec co mam zrobic jakich plikow nie podmienniac? a Far nie da sie usunac plikow poniewaz wyskakuje jakis error i nie da sie w FARZE nic wtedy robic ze musze go wyl.
  • 0

#16 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 02 July 2012 - 12:36

Pisałem ci już w innym temacie poda taśma dostałeś kod na sprawdzenie licznika rozsunięć telefonu.

Far nie da sie usunac plikow poniewaz wyskakuje jakis error i nie da sie w FARZE nic wtedy robic ze musze go wyl.

W farze pliki do kopiowania lub zastąpienia zaznacza się po prawej stronie a nie po lewej.a w dodatku W FARZE trzeba wejść w: IFS>SETINGS>ACUSTIC i zacznij w końcu czytać ze zrozumieniem!
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#17 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 02 July 2012 - 13:24

NERON

"Pisałem ci już w innym temacie poda taśma dostałeś kod na sprawdzenie licznika rozsunięć telefonu"

w tym tez temacie kolega napisal ze poradzil sobie z softem i problem z dzwiekami zostal rozwiazany wiec po co wprowadzac go w blad tasme flex ma sprawna .... nie wiem czego oczekujesz od hazela ? ja mam taki telefon i gra super na oryginalnej akustyce moze poprostu zmien sluchawki ;) osobiscie polecam hpm-77
  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 July 2012 - 13:30

W farze pliki do kopiowania lub zastąpienia zaznacza się po prawej stronie a nie po lewej.a w dodatku W FARZE trzeba wejść w: IFS>SETINGS>ACUSTIC i zacznij w końcu czytać ze zrozumieniem!


Może Ty w końcu zrozum, że przy CID 80/81 NIE DA SIĘ kasować plików systemowych bezpośrednio z telefonu. I nie ma znaczenia w jaki folder wejdzie. W ogóle nie da się. Jedynie skryptem :)

Jurij albo mnie nie rozumiesz albo nie chcesz. Do czego jest potrzebny ten scrypt(bynajmniej mi)? wypakuję sobie fs-a i mam wszystkie pliki systemowe i o wiele szybciej a farem zrobię sobie co zechcę oprócz kopiowania na komp. Gość pisze,że mu się pliki nie podmieniają a Ty ze scryptem wyskakujesz.


Ano wyskakuję, gdyż jak już nadmieniłem jest to JEDYNA opcja do skasowania plików systemowych w telefonie. Hyde666 skarżył się, że po podmianie plików akustyki nie słychać różnicy i nie jest pewien czy te pliki się nadpisały poprawnie. Jeśli je usunie skryptem i tych plików nie będzie, po czym wgra zmodyfikowane pliki i te pliki będą, to znaczy że wgrywa dobrze ale pliki nie dają pożądanego efektu i trzeba poszukać innej akustyki lub podmienić inne pliki.

Teraz rozumiesz, czy mam Ci to narysować? :slonko:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 02 July 2012 - 13:36

Jurij czy plik IC w takim razie nie jest systemowy?

panowie przeciez farem mozna nornalnie usowac pliki systemowe specjalnie przed chwila sprawdzalem z plikiem IC

moge go w kazdej chwili usunac nie chce eksperymentowac z akustyka bo jestem w 100% z mojej zadowolony
  • 0

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 July 2012 - 13:44

Jurij czy plik IC w takim razie nie jest systemowy?

moge go w kazdej chwili usunac nie chce eksperymentowac z akustyka bo jestem w 100% z mojej zadowolony


:wallbash: Żadnych plików z systemu plików telefonu nie da się skopiować ani usunąć bez posiadania certyfikatu brown. Jeśli autor ma Hazela z CID 53 (rzadko się takie zdarzają, ale się zdarzają), to może sobie zmienić certyfikat w naszym serwisie online i wyciągać pliki z telefonu, kasować pliki bezpośrednio w telefonie, wgrywać patche na stałe itd. Natomiast w przypadku CID 80 / 81 zmiana certyfikatu w ogóle nie jest możliwa, a co za tym idzie wyciąganie plików z telefonu czy kasowanie ich bezpośrednio z telefonu NIE JEST MOŻLIWE :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic