Jump to content


Photo

Wyciąganie plików systemowych za pomocą skryptu dla wszystkich telefonów z platformy DB3350


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 January 2012 - 10:56

Ten krótki poradnik pokaże Wam jak za pomocą prostego skryptu wyciągnąć pliki systemowe ze wszystkich telefonów na platformie DB3350 posiadających certyfikat RED (także CID 80-81):


1. Tworzymy w notatniku plik customize_upgrade.xml o takiej treści:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<customization>
<file-cooperation>
<file-op parse-mask="fa" op="copy" source="tpa/preset/custom/customize.xml"
dest="tpa/user/other/customize.xml" />
</file-operations>
</customization>

2. Za pomocą programu FAR2 z wtyczką SEFP2 wgrywamy utworzony plik do folderu TPA/PRESET/CUSTOM
3. Włączamy telefon i czekamy, aż pliki systemowe skopiują się do katalogu Inne w pamięci telefonu i kopiujemy/przenosimy wyciągnięte z telefonu foldery systemowe na kartę pamięci.
4. Z karty pamięci możemy przenieść wszystkie pliki do komputera za pomocą kabla USB lub czytnika kart pamięci USB :)

W razie gdyby ktoś miał problemy z utworzeniem pliku customize_upgrade.xml , przygotowałem gotowy do pobrania: Attached File  customize_upgrade.xml   230bytes   116 downloads

P.S.

Oprócz kopiowania możemy za pomocą skryptu wykonać też inne polecenia. W linijce:

<file-op parse-mask="fa" op="copy" source="tpa/preset/custom/customize.xml"

należy zamienić komendę "copy" na "move" w przypadku przeniesienia plików, "delete" w przypadku kasowania plików :)

Poradnik napisany dla forum Sony.yt - zabrania się kopiowania :)
  • 5
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 January 2012 - 11:59

Fajne +1 :)
A w FARze nie można przeciągnąć plików na komputer tak jak w starszych platformach?
Przy włączeniu telefonu WSZYSTKIE pliki się kopiują do tego folderu? Bo tak to zrozumiałem. Przecież telefony z tej platformy nie mają wystarczająco dużo pamięci wbudowanej do pomieszczenia "softu".
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 January 2012 - 12:33

Testuj :) Farem możesz wyciągać pliki z telefonu tylko i wyłącznie posiadając certyfikat BROWN. A jak wiadomo, przy CID 53 zmiana certyfikatu jest płatna, a przy CID 80-81 - niemożliwa na dzień dzisiejszy ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 January 2012 - 12:43

Nie mam na czym testować :) w w995 już nie integruje, bo już nie jest mój. w poniedziałek poczta się nim zajmie. troche mi go szkoda :(
mam w domu Cedara, ale nie chce mi się nim bawić :D nie włączany od kilku miesięcy, nie uzywany, a gwarancja mija...ale to telefon ojca :) on woli telefon, który przybrał imie, które mu nadałem, "czołg" :) mianowicie Nokia 6030 utopiona kilka razy.
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 06 January 2012 - 13:10

Takie pytanie: czy ten skrypt zadziała na db3210? Aktualnie nie mam jak sprawdzić.
  • 0

DENON DJ


#6 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 07 January 2012 - 19:21

Tak, działa. Przed chwilą sprawdzane na C510 :)
Posted Image

#7 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 06 February 2012 - 17:15

Coś mi nie idzie mógłby ktoś to poskładać konkretnie chcę usunąć widgetmanager jeśli nie robi to komuś problemu :).Nie mogę nadal usunąć

Edited by timmi, 06 February 2012 - 17:23.

  • 0

#8 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 06 February 2012 - 17:36

Ale które miejsca nie rozumiesz? :D Zmieniasz w skrypcie "move" na "delete"?
WALKMAN?

Posted Image

#9 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 29 February 2012 - 11:14

Chcąc wykorzystać skrypcik (utwarzamy plik customize_upgrade.xml i wrzucamy go do folderu tpa/preset/custom)

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<customization>
<file-cooperation>
<file-op parse-mask="fa" op="delete" dest="
?/T-Mobile alarm.mp3" />
<file-op parse-mask="fa" op="delete" dest="?/T-Mobile message.mp3" />
<file-op parse-mask="fa" op="delete" dest="?/T-Mobile ringtone.mp3" />
<file-op parse-mask="fa" op="delete" dest="?/T-Mobile startup.mp3" />
</file-operations>
</customization>


do usunięcia/skasowania konkretnych plików mp3 (związanych z brandem Operatora) znajdujących się w folderze Muzyka w pamięci telefonu to jaką ścieżkę należy podać (zaznaczoną w miejscu ?) w skrypcie ?. Interesuje mnie skasowanie plików
  • T-Mobile alarm.mp3
  • T-Mobile message.mp3
  • T-Mobile ringtone.mp3
  • T-Mobile startup.mp3
.

Dołączę się też do prośby timmi jaka ścieżka i nazwa pliku/ów by była do usunięcia (wykorzystał bym też od razu skrypcik) Widgetmanager żeby po aktywowaniu górnego klawisza nawigacyjnego nie było już widocznych Wigetów tylko żeby włączała się opcja przypisana do górnego klawisza?. Po usunięciu Widgetmanagera zniknie charakterystyczny znaczek/trójkącik z górnego klawisza?.

Edited by artur, 29 February 2012 - 11:17.

  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 February 2012 - 19:12

Wejdź Farem z wtyczką SEFP2 do systemu plików telefonu i sprawdź dokładną lokalizację i nazwy tych plików :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 01 March 2012 - 00:05

Opanowałem sprawę z usunięciem plików z brandowanego softu. Dla zainteresowanych założyłem temat http://sony.yt/index...dowanego-softa/ gdzie wszystko opisałem i dołączyłem gotowy plik customize_upgrade.xml.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#12 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 01 March 2012 - 21:03

A po co Wam scrypty do usuwania plików chronionych typu: dzwonki,motywy itd. wystarczy wejść farem do TPA>USER i jest wszystko jak na dłoni. Wystarczy najpierw podmienić pliki a potem usunąć i z głowy. A gry i aplikacje: TPA>PRESET>SYSTEM>AMS
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 01 March 2012 - 21:16

A po co Wam scrypty do usuwania plików chronionych typu: dzwonki,motywy itd. wystarczy wejść farem do TPA>USER i jest wszystko jak na dłoni. Wystarczy najpierw podmienić pliki a potem usunąć i z głowy. A gry i aplikacje: TPA>PRESET>SYSTEM>AMS


Usuwanie plików chronionych jest dosyć nonsensowne, bo najlepiej jest zdebrandować telefon :) Skrypty przydają się, jak ktoś ma stuningowany telefon i musi go przeflashować, a chce sobie zrobić backup np. ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 03 March 2012 - 00:45

Dzięki. Sprzyda sie na pewno. Kiedyś jak robiłem sobie coś z Hazelem i źle podmieniłem coś :D musiałem wgrywać softa od nowa bo telefon nie chciał się włączyć :(.

Jest pewien problem, gdyż zrobiłem tak jak napisałeś Jurij ściągnąłem ten Twój plik który dodałeś ale w Folderze INNY mam tylko jeden plik customize.xml który zajmuje 2kb.Co źle zrobiłem?

Dobra problem rozwiązany. SYSTEM po prostu był ukryty. :)
  • 0
Posted Image

#15 OFFLINE   adm1550

adm1550

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 9h 25m

Posted 06 September 2012 - 16:03

Witam to mój pierwszy post na tym forum.
Co do tego skryptu mam pewne pytanie. Mianowicie posiadam Sony Ericssona j20i (Hazel) i interesuje mnie plik phone_app.cxc.
Używam tego skryptu ale nic się nie dzieje, wszystkie inne pliki działają prawidłowo ale tego nie chce mi "wyciągnąć".
Załączam mój skrypt i proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 September 2012 - 16:08

Po pierwsze, ten plik uzyskasz jak przeciągniesz main hazela przez read3150.exe: http://sony.yt/topic...-platformie-a2/ :) Po drugie, po co Ci on? Bez certyfikatu brown i tak go nie możesz patchować, a jak masz CID 80-81 to certyfikatu nie da się zmienić na brown :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   adm1550

adm1550

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 9h 25m

Posted 06 September 2012 - 16:44

Dziękuję za szybką odpowiedź. Podczas próby przepuszczenia przez read3150 wyskakuje mi takie coś

Please Login or Register to see this Hidden Content

, chyba że istnieje nowsza wersja tego programu o czym nie wiem... A po co mi to? Otóż kiedyś miałem se w705 i również był tam certyfikat czerwony bez możliwości zmiany darmowym sposobem a jednak po spatchwaniu tego pliku patche działały bez najmniejszego zarzutu... Jakie było moje zdziwienie to już nie wspomnę, po prostu chciałem sprawdzić czy to tylko przypadek czy może jakaś luka...
  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 September 2012 - 16:59

Cos musisz robić źle, ja przed chwilą pobrałem ten plik: http://sony.yt/files...neric-sy-red81/ i wypakowało mi go bez najmniejszego problemu :) A co do patchowania na certyfikacie red jest to bujda na resorach. Próbowałem tego na kilku modelach A2 z certyfikatem red, za każdym razem z negatywnym skutkiem :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   adm1550

adm1550

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 9h 25m

Posted 06 September 2012 - 17:17

Tak Tak też już działa miałem starszą wersję programu. :) Ale jeśli chodzi o tego w705 to nie chcę się ócić bo mogę nie mieć racji... Nie miałem se już chwilę czasu. Ale już wiem co pomieszałem tam był Cid53 i możliwe że dlatego to zadziałało... Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
Ps. Jestem empirystą jak się nie przekonam na własnej skórze to nie uwierzę więc i tak spróbuje. ;)

not found: Ort. ;)

Edited by not found, 06 September 2012 - 18:35.

  • 0

#20 OFFLINE   Dabronik

Dabronik

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 233 posts
    • Time Online: 2d 20h 4m

Posted 09 May 2014 - 07:40

CZy można zrobić tak żeby od razu skopiowało na kartę pamięci? bo chciałem wyciągnąć plik phone_app.cxc


  • 0


0 user(s) are reading this topic