Jump to content


Photo

Problem z flashowaniem Live with Walkman, flashtool nie widzi romu


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 OFFLINE   Kacper323

Kacper323

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 36m

Posted 27 June 2012 - 19:27

Witam. Nie chcialem zakladac nowego tematu bo widze ze na forum panuje porzadek., a nie wiem gdzie mialbym go umiescic. Moj problem dotyczy aktualizacji LLW przy pomocy flashtoola i pojawia sie na samym starcie. Mam windowsa 7, drivery sa zainstalowane, ale flashtool nie widzi romu mimo ze jest on w formacie ftf. Szukalem informacji wszedzie, ale zadna z odpowiedzi nie rozwiazala mojego problemu. Prosze o pomoc.


Jurij: Przeniosłem dyskusję do nowego tematu, do właściwego działu.
  • 0

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 27 June 2012 - 19:50

a wrzucasz go do folderu firmware? w katalogu flashtool?
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#3 OFFLINE   Kacper323

Kacper323

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 36m

Posted 27 June 2012 - 20:37

Tak. Zmieniam nawet rozszerzenia. Problem w tym ze zadnego pliku nie widzi flashtool nawet tego ktory jest na poczatku instalacji. Flashtoola sciaglaem ze strony producenta i zaktualizowalem do wersji 0.8.6.0 Jakies pomysly?
  • 0

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 27 June 2012 - 21:08

1. Wybierasz Flashmode?
2. Spróbuj uruchomić w trybie zgodności z WinXP sp3.

juz wiem! :D
teraz to sprawdzilem, bo właśnie flashuje rom.
w flashtoolu jak wchodzisz w folder gdzie znajduje się plik *.ftf nie widac pliku, tak? to wejdź to tego "pustego' fodleru i kliknij open. na prawo, na liście ukażą CI się pliki do flashowania :)
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   Kacper323

Kacper323

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 36m

Posted 27 June 2012 - 22:34

Niestety bez zmian. Moze to wina romu? Pobralem najnowszy rom juriego z tego forum. Moze inny rom bedzie dzialal? Chcialem sciagnac inne, ale wyskakiwal mi komunikat ze najpierw musze ukonczyc inne pobierania chociaz nic nie pobieralem...
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 27 June 2012 - 22:46

Pliki dodawane przeze mnie są w 99% przeznaczone dla Setool2 boxa i można z nich korzystać posiadając boxa lub będąc klientem naszego serwisu online. Do flashtoola musisz mieć pliki ftf.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Kacper323

Kacper323

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 36m

Posted 27 June 2012 - 22:50

To zmienia postac rzeczy. Dzieki za info, a dowiem sie od Ciebie skad mozna sciagnac ICS'a na WT19i w formacie ftf? Mam problem z klasyczna aktualizacja przez odblokowany bootloader.
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 27 June 2012 - 23:06

Ja nie zajmuję się supportem flashtoola, natomiast mogę zaoferować zdalne przeflashowanie telefonu boxem. Koszt takiej usługi to 20 PLN, trzeba posiadać internet 1-2 megabity, windowsa 7 i naładowaną baterię. Wtedy mogę wgrać Androida 4.0.4 lub Ginberbread (zależnie od potrzeb). Jeśli chcesz szukać plików ftf i bawić się w to samemu, to myślę że powinieneś przeszukać xda-developers ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 27 June 2012 - 23:51

Zaoszczędź te 20 zł i wgraj sobie flash toolem :

Please Login or Register to see this Hidden Content



Czysty ICS którego sam używam. Wypakuj przerzuć do firmwares i wgraj ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#10 OFFLINE   jezushzb

jezushzb

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 51m

Posted 22 July 2012 - 21:55

Jak z powrotem zainstalować androida 2.3.4 z androida 4.0 ?

not found: Poprawiłem ort. i literówki :)
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 22 July 2012 - 22:07

Jeżeli masz internet przynajmniej 2 megabity, windowsa 7 32-bit, kabelek usb i naładowaną baterię, to za 20 PLN mogę przywrócić Ci zdalnie soft 2.3.4 Gingerbread. Jeśli wolisz sam się bawić, to użyj flashtoola, ale nieumiejętne posługiwanie się tym programem grozi uszkodzeniem telefonu a konkretnie kontrolera ładowania. Po tym uszkodzeniu można albo wymienić płytę główną na nową w serwisie Sony lub wgrać patch, który będzie uczył telefonu ile % baterii jeszcze zostało. Opcja z patchem jest mało dokładna i kłopotliwa. Jeśli chcesz mieć sprawny telefon z androidem 2.3.4 i spełniasz wyżej wymienione wymagania techniczne - zapraszam na gg: 1793684 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   jezushzb

jezushzb

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 51m

Posted 22 July 2012 - 22:27

czy mógłby mi ktoś pomóc zainstalować androida 2.3.4 używając programu flashtool ?
  • 0

#13 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 22 July 2012 - 23:07

Jurij w każdym poście musisz proponować pomoc tylko za pieniądze?

Jezushzb na pewno ktoś Ci pomoże za darmo, ale wiedz, że musisz mieć plik w formacie ftf. Wejść w folder firmware od Flashtoola i wgrać tam swojego andka w rozszerzeniu. Potem Włączyć flashtoola i nacisnąć PIORUN. Wybrać Flashmode i tam instrukcje już będą same wyskakiwały.
 


  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 22 July 2012 - 23:46


Jurij w każdym poście musisz proponować pomoc tylko za pieniądze?


Zwykłe bezczelne kłamstwo. Spójrz człowieku ile poradników darmowych napisałem, w ilu postach pomogłem ludziom zupełnie bezpłatnie. To czego się nie da zrobić za darmo jedynie proponuję zrobić online. A czy ktoś skorzysta z tej oferty czy nie to już jego sprawa.

Poza tym poradnik do flashtoola jest na naszym forum od wielu miesięcy: http://sony.yt/topic...stemem-android/ - można go sobie przeczytać i skorzystać. Niestety wiele osób przy pomocy tego programu uszkodziło swoje telefony w sposób nieodwracalny. Uszkodzony telefon zawsze pokazuje 0% naładowania baterii bez względu na to jaki jest stopień naładowania baterii i jak długo ów telefon jest ładowany. Dlatego jeśli ktoś chce mieć wgrany inny firmware oraz nieuszkodzony telefon, proponuję jedynie skorzystanie z naszego serwisu online i bezpieczne wgranie firmware za pomocą boxa :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 23 July 2012 - 07:54

To czego się nie da zrobić za darmo jedynie proponuję zrobić online. A czy ktoś skorzysta z tej oferty czy nie to już jego sprawa.


pardąsik za offtop ale to co tu proponowałeś da się zrobić za darmo, bez problemu można przeflashować z androida 4.0 na gingerbreada za free

czy mógłby mi ktoś pomóc zainstalować androida 2.3.4 używając programu flashtool ?


Please Login or Register to see this Hidden Content

- masz instrukcje co i jak z załączonymi linkami do softu w werji .ftf

Jurij: Sugeruję czytać całe posty, a nie tylko trzy pierwsze zdania ;)
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#16 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 23 July 2012 - 12:16

Forum jakoś się musi utrzymywać więc chcą jak najwięcej kasy zarobić , co się dziwisz ;)

A jakby user był na tyle ogarnięty to by zobaczył poradniki jak za darmo sobie zmienić oprogramowanie. Nawet w jednym jest wideo jak to zrobić.

Jurij: Post użytkownika krzysiek21nh został usunięty - brak związku z tematem.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#17 OFFLINE   ser333

ser333

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 7m

Posted 05 November 2012 - 21:22

flashtool nie wykrywa mi żadnego firmware? co jest przyczyną?

not found: Witaj, poprawiłem literówki.

Edited by not found, 05 November 2012 - 22:43.

  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 November 2012 - 21:31

Do flashtoola musisz użyć plików z rozszerzeniem .ftf . Jeśli używasz plików z rozszerzeniem sin_file_set, to są one przeznaczone do programu setool2 ( boxa).
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 06 November 2012 - 08:02

ważne jest też gdzie umieścisz pliki z softem - powinny siedzieć w flashtools\firmwares
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#20 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 06 November 2012 - 09:15

Każdy antywirus przy ściąganiu pliku z kombinacją cyfr lub podobnym widzi to jako zagrożenie(trojan,wirus) i rozłącza albo ściąga niekompletnie ewentualnie ściągnąłeś plik pod setola i efekt będzie taki sam. A pod plikiem wyraźnie pisze,że jest pod co jest.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!


0 user(s) are reading this topic