Jump to content


Photo

Jak patchować? CID 52


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 25 June 2012 - 19:52

Witam ;)


Mam dosyć "ciekawy" egzemplarz w200i. Otóż zacznę od początku... Na początku telefon miał CID 51 i zdjętą blokadę SIM-LOCK. Po podłączeniu go do komputera (program XS++) program podniósł CID do 52. Po tym telefon znów miał sim-locka... Oddałem go do serwisu. Tam przy odbiorze, serwisant powiedział, że muszę włączać executor aż do skutku (puścił za jakimś 10 razem). Więc wygląda na to, że sim-lock został zdjęty patchem, prawda? Jeśli tak, to jak mogę patchować ten telefon? I dlaczego w serwisie użyli executora? Przecież jego używa się przy CID 53.

Dodam, że próbowałem już dostać się do bflash przez fara, za pomocą skryptu "worthy86", ale przy próbie połączenia telefonu, wyskakiwał błąd, że mam nieodpowiedni CID.


Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)
  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 25 June 2012 - 19:57

Temat był omawiany, wystarczyło poszukać <_<
http://www.sonyerics...ndpost__p__7991
I pamiętaj, że nie musi się to udać na 100% - W200 to wybitnie wredny "telefon".

Edited by bartolinio3, 25 June 2012 - 19:59.

Posted Image

#3 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 25 June 2012 - 20:12

Czyli rozumiem, że jeśli ja mam executora już, to mam teraz go odpalić a telefon powinien się wyłączyć tak?
A potem wszystko wg. twojej instrukcji, tylko zamiast patcha na sim-locka wrzucam inny patch?
  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

#4 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 25 June 2012 - 20:16

Tak :)
Posted Image

#5 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 25 June 2012 - 20:19

Wybacz, że ciągle się pytam, ale nie będzie przypadkiem tak, że jak wrzuce patcha wraz z nowym mainem, to mi sim-lock wróci? Bo tego bym nie chciał. I czy ewentualnie przy tej procedurze patchowania mogę wgrać kilka patchy na raz?
  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

#6 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 25 June 2012 - 20:27

Jak wgrywasz kolejnego pacza, to nie wgrywaj maina tylko resta. Resta zrobisz sobie przeciągając main na mkrest.exe w którymś podfolderze jdflashera :)
Posted Image

#7 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 25 June 2012 - 20:29

Ahaa :)

Dzięki za pomoc :P

Narazie proszę o nie zamykanie tematu. Jak sprawdzę co i jak to dam znać ;)


EDIT: No i jest problem... Odpalam executora, telefon gaśnie, ale po chwili ekran miga na biało (kilka razy) a następnie pojawia się pulpit telefonu :/, wiec właściwie telefon się chyba nie wyłącza (a powinien). Gdy wyjąłem i włożyłem po tym baterię gdy telefon "migał" na biało i podłączyłem go do FAR'a (skrypt db2012, odznaczone RSA) to pokazuje mi się tylko "oflash" i "ofs".

Co zrobić?

Edited by Quake96, 25 June 2012 - 20:44.

  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

#8 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 25 June 2012 - 22:41

Jaki masz soft? Wgrałeś dobrego executora? Po jego włączeniu powinien zgasnąć ekran i koniec. Jeśli chodzi o "oflash" i "ofs" to spróbuj innego skryptu, chyba w200 :)
Posted Image

#9 OFFLINE   Quake96

Quake96

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 14 posts
    • Time Online: 11h 30m

Posted 25 June 2012 - 23:56

Ja nie wgrywałem executora. Używam tego który wgrali mi w komisie (za jego pomocą zdjęli mi locka. Choć fakt faktem, dopiero za 10 razem po odpaleniu executora sim-lock padł). soft R4HA014.

Skąd wziąć ten skrypt? Ja nie mam tego w FARze :/
  • 0
Jurij: Nieregulaminowa sygnatura została skasowana. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 June 2012 - 00:10

Lol... nie dość że użyli w serwisie executora to jeszcze go nie skasowali? Przeflashuj ten telefon, znajdź egzekutora pod swój soft i wgraj normalnie patcha na simlocka + te które chcesz :) Różne wersje fara znajdziesz w downloadzie :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic