Jump to content


Photo

Kod produktu SE Elm (J10i) Era


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   papus

papus

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 26m

Posted 20 June 2012 - 14:16

Witam.
Wysłałem ostatnio na gwarancję swojego Elma bo mi gniazdo nie łączyło. Nie dość, że nie naprawili go do końca to jeszcze zepsuli aparat bo nie idzie go teraz włączyć. Jak telefon wrócił z gwarancji z uszkodzonym aparatem to wrzuciłem mu świezy soft by się upewnić czy to nie jego wina - to był błąd.

Wysłałem go drugi raz, ale odrzucili z powodu "nieautoryzowanej ingerencji w oprogramowanie i niezgodności kodu produktu z telefonem".
Czy ktoś z was mógłby mi podać, które oprogramowanie jest oryginalnie z Ery i jaki jest kod produktu Ery?

Jak zczytuję SEToolem2 telefon to mam taki zrzut:
RUNNING v 1.1202/01.11/UNI
CARD SERIAL XXXXXXXX
USBFLASH DRIVER VERSION 02.02.00.05
SIGNED MODE (USING SERVER)
CFG:101000000000
ChipID:F100,EMP protocol:0401

PHONE STATE: "RETAIL"
FLASH CID: 0080
OTP LOCKED:1 CID:80 PAF:1 IMEI:XXXXXXXXXXX CERT:RED
LDR:2010-03-02 18:05 1212-4656_DB3350_CS_LOADER_ACC_SDRAM_R2A096
LDR:2010-03-02 18:06 1212-4655_DB3350_CS_LOADER_APP_SDRAM_R2A096

Model (from GDFS):J10i2
MAPP CXC article: R7CA061 prg1231-1917_GENERIC_SU
MAPP CXC version: R7CA061
Language Package: CENTRAL-EUROPE
CDA article: 1235-6811
CDA version: R11A
Default article: 1229-0655
Default version: R7CA061
PROVIDER: 000-00
SIMLOCKS NOT DETECTED

SECURITY UNITS BACKUP CREATED.
Elapsed: 8 secs
Jak ewentualnie zmienić ten kod produktu? Wgrywa się on razem z softem? Wrzuciłem mu soft i zaktualizowałem telefon za pomocą Sony Update Service i wszystkie ikonki i tapety Ery są, ale chciałem się upewnić, że nie będą mieli się do czego przyczepić jak napiszę odwołanie do decyzji gwarancji.

Serdecznie pozrawiam.


@EDIT: Może ktoś ma 1,5 rocznego Elma tak jak ja tylko nic nie modyfikowanego i jest wstanie mi pokazać jak to jest w jego :P
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 20 June 2012 - 14:44

Stawiam 100 rubli, że chodzi o kod SI np. 1235-6811 który widnieje na naklejce pod baterią i jest powiązany z wersją CDA :D Zobacz sobie jaki masz kod, znajdź stosowny soft, customizację wgraj i próbuj. Aczkolwiek jeśli Ci anulowali gwarancję i nabazgrali w papierach, to obawiam się że niewiele zdziałasz...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   papus

papus

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 26m

Posted 20 June 2012 - 15:38

Byś chyba stracił 100 rubli :)

Sprawdzałem to SI w 2 telefonach - C902, J108i i w obu SI jest inne od CDA article, a w Cedarze na pewno soft nie był przegrywany.
Pracuję w małym sklepiku z telefonami, ale na złość nie mamy żadnych działających innych sony ericssonów co bym mógł sprawdzić.

Softu z tym SI 1234-8884 (z pod baterii elma) też nie mogłem nigdzie znaleźć :o
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 20 June 2012 - 16:42

Nie sądzę. Po numerze SI wiedzą, gdzie dany telefon trafił do sprzedaży i jakie powinien mieć CDA. Jeśli odesłałeś im telefon z czystym softem to są dwie prawdopodobne możliwości:

a) Emma wykryła ingerencję nieautoryzowanymi programami i odmówiła przeflashowania telefonu,
b) porównali sobie kod si z listą customizacji i wersją softu / cda w telefonie...

Jeśli nabazgrali Ci w papierach i anulowali gwarancję, to już nic z tym nie zrobisz. Aczkolwiek możesz oczywiście wgrać brandowany soft ery (main, fs, cda) - wszystkie pliki są na supporcie i reklamować telefon... to nic nie kosztuje :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   papus

papus

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 26m

Posted 20 June 2012 - 19:14

Chodzi Ci o support setoola tak? Albo ja mam problemy ze wzrokiem, albo nie ma tam softu z Polskiej Telefonii Cyfrowej, a tym bardziej pasującego do SI 1234-8884 ;)

W karcie gwarancyjnej napisali "gwarancja odrzucona", ale w raporcie naprawy jest info, "że mogę się odwoływać od decyzji, ale jeśli zostanie ona podtrzymana to zostanę obciążony kosztami transportu i ekspertyzy". Najbardziej to mnie rozśmieszają tymi kosztami ekspertyzy - faktycznie muszą się napocić, żeby podłączyć telefon pod komputer.

Chciałbym, żeby wszystko było na Tip-Top i najlepiej chyba jakby to SI było takie samo jak CDA skoro uważasz, że powinno się zgadzać. Jutro rano będę w pracy i poszukam, w domu nie mam setoola.

Jakbyś miał jeszcze jakieś wskazówki to z chęcią je przyjmę. Tak dużo już się dowiedziałem więc dzięki za rady.
  • 0

#6 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 20 June 2012 - 19:21

A spróbuj po prostu wgrać CDA od T-Mobile/Era do Elma flasznij SEUSem i tak oddaj? Ja też sporo modyfikowałem w Zylo, ale nie zwracałem uwagi na SI, tylko po prostu wgrałem CDA Plus GSM dałem pod SEUS i oddałem na gwarancję.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 20 June 2012 - 19:48

Chciałbym, żeby wszystko było na Tip-Top i najlepiej chyba jakby to SI było takie samo jak CDA skoro uważasz, że powinno się zgadzać.


Nie chodzi o to, żeby cyferki były te same. Chodzi o to, że T-Mobile ( Era ) otrzymała telefony z konkretnych partii ( SI ) i te telefony powinny mieć soft i customizację odpowiednią dla operatora T-Mobile (Era). Jeśli im oddałeś telefon z czystym softem, no to Ci anulowali gwarancję. Pytanie tylko w jakim stopniu T-Mobile (Era) modyfikowało soft...

Ja np. Oddawałem swój telefon na gwarancję, ale on był kupiony w Orange. Tam sprawa jest trudniejsza, Bo Orange oprocz customa modyfikuje także main. Musiałem szukać maina orange oraz customa, bo po wgraniu samego customa nie było np. paska Orange...

Spróbuj zrobić tak. Wgraj Setoolem jakiś stary soft: main generic, fs central_europe i custom PTC Era. Potem włącz telefon, poczekaj aż przejdzie pasek please wait. Wyłącz telefon i zaktualizuj soft do najnowszego PC Companionem albo SEUS-em. Po włączeniu powinien mieć wszystko ery - tapetki, aplikacje, dzwonki itd. Potem oddaj na reklamację, powiedz że telefon był już wcześniej oddawany i został nienaprawiony. Chciałeś zaktualizować oprogramowanie PC Companionem ale opcja "Napraw telefon" nie pomogła i pozostanie tylko udawanie głupiego... Może się zlitują i naprawią. A jak nie, no to już nic nie poradzisz :(
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   papus

papus

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 26m

Posted 21 June 2012 - 10:27

Dzięki za rady.

Tak mniej-więcej zrobiłem. Wrzuciłem soft i customizację Ery stąd i zrobiłem auktualizację/ponowne wgranie softu programem Sony Update Service, także wszystkie tapety, dzwonki itp. z Ery są.

No cóż napisałem takie coś

20.06.12


w-support.pl Sp. z o.o.
Al.Armii Krajowej 61
50-541 Wrocław



Odwołanie od decyzji odrzucenia naprawy gwarancyjnej


Uważam, że bezpodstawnie odmówiono mi naprawy gwarancyjnej. Dnia 10.04.12 oddany został na naprawę Sony Ericsson Elm (nr imei: 359874038439159) w celu naprawy niełączącego gniazda ładowania ? ?w telefonie wykonano naprawę elektroniczną. Przelutowano układy telefonu (...)? jak czytamy z raportu naprawy nr 651100052358-16.
Telefon otrzymałem z powrotem z nie działającym aparatem. Przy wysłaniu telefonu na poprawienie naprawy odrzuciliście ją z powodu ?śladów nieautoryzowanej ingerencji w oprogramowanie?.
Oprogramowanie w telefonie jest oryginalne takie jakie otrzymałem, jedyne co było robione, to po powrocie z gwarancji telefon został zaktualizowany za pomocą programu do Sony Ericssona ?Sony PC Companion 2.1? dostępny dla każdego za darmo, ale opcja ?Napraw telefon? znajdująca się również w nim nie pomogła.

Proszę o oddanie telefonu do serwisu i ponowne sprawdzenie wersji oprogramowania, gdyż musi się ono zgadzać z oryginalnym Ery.

Obecnie w telefonie gniazdo ładowania w większości przypadków łączy i czasem mu się zdarzy nie zadziałać, a aparat, który musiał zostać uszkodzony i nie sprawdzony przez pracownika serwisu nie działa od samego momentu odebrania telefonu z gwarancji.



Z poważaniem


Zobaczymy co mi tym razem wymyślą.
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 June 2012 - 11:37

No ładnie napisałeś :) Daj znać jaka będzie odpowiedź ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   papus

papus

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 26m

Posted 09 July 2012 - 09:09

Telefon wrócił z gwarancji z naprawionym gniazdem i działającym aparatem, ale... czasem gubi kartę pamięci >.< czy tam pracują sami (...) piiiip.?
  • 0

#11 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 09 July 2012 - 09:41

Może felerną kartę ? Przeczyść styki na karcie lekko przedmuchaj gniazdo.
  • 0

#12 OFFLINE   papus

papus

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 3h 26m

Posted 09 July 2012 - 12:32

Może felerną kartę ? Przeczyść styki na karcie lekko przedmuchaj gniazdo.

Karta ta sama co w nim była, teraz przez 2 miesiące leżała nieużywana. Przeczyściłem i nawet sformatowałem z poziomu telefonu. No cóż, jak ktoś już ma pecha to na całego.

@edit: poprawka.

Edited by papus, 10 July 2012 - 10:56.

  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 09 July 2012 - 14:14

No to reklamuj do skutku... Zanieś jak zgubi kartę pamięci, opisz problem i niech się męczą jak coś zepsuli :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   Sglaz3

Sglaz3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 4d 21h 55m

Posted 10 July 2012 - 12:20

Mi Elm gubił kartę właśnie przed aktualizacją softu, telefon był też z Ery ;) Po aktualizacji było wszystko OK :)
  • 0


0 user(s) are reading this topic