Jump to content


Photo

Sony zamierza rozszerzyć ofertę swoich telefonów o produkty ODM


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 20 June 2012 - 14:00

Powołując się na doniesienia serwisu DigiTimes, firma Sony nawiązała współpracę z największymi tajwańskimi producentami urządzeń ODM. Według tych doniesień, firma Sony złożyła zamówienie u producentów Arima, Compal oraz Foxconn po jednym przykładowym smartphonie, który ma zostać wyprodukowany i dostarczony pomiędzy 4 kwartałem 2012 roku a 1 kwartałem 2013 roku.

Według tego raportu każdy producent ODM dostarczy firmie Sony Mobile od 3 do 6 milionów smartphone'ów. Podsumowując, firma Sony Mobie zamierza w 2013 roku dostarczyć na rynek około 40 milionów smartphone'ów, z czego 25-30 % będą stanowiły produkty ODM. Na razie nie wiadomo, czy każdy z producentów ODM będzie produkował ten sam model, czy różne urządzenia. Szacuje się, że Sony dostarczy 40 milionów urządzeń do końca 2 kwartału 2013 roku, albowiem w marcu 2012 roku firma Sony Mobile opublikowała prognozę, że w przeciągu roku do marca 2013 roku wprowadzi do sprzedaży 33,3 milionów urządzeń z rodziny Xperia.

Gdybyście nie pamiętali lub nie wiedzieli, tajemniczy skrót ODM oznacza Original Design Manufacturer, czyli firmę która jest oryginalnym projektantem i wykonawcą telefonu, a produkt końcowy sprzedawany jest pod szyldem innej firmy. Fanom marki Sony Ericsson ten skrót powinien być dobrze znany, albowiem wiele produktów Sony Ericssona wyprodukowanych było przez inne firmy. Wszyscy zapewne pamiętają telefony oparte na platformach Arima, Calypso, Neptune, Locosto czy takie modele jak Spiro W100i, Yendo W150i, txt CK13i, txt pro CK15i, mix walkman WT13i itd. Najwyraźniej Sony zamierza kultywować tę tradycję i produkować tanie smartphone'y ODM.

Jak oceniacie tę decyzję firmy Sony? Zapraszam do dyskusji :)


Źródło: Xperia Blog
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 20 June 2012 - 15:23

Tylko czy jakość tworzonych telefonów ODM nie będzie taka jak te Spiro/Yendo itd? Oby wydajnośc była przyzwoita bo jeżeli znowu stworzą smartphony z mizernym sprzętem to wysokiej popularności nie zrobią. Oczywiście nie chodzi mi tu o wypas sprzęt ale żeby nie dali po 256mb ram i po 600mhz cpu, chociaż to i tak dobry sprzęt ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 June 2012 - 19:06

Sony może co najwyżej ocenić produkt finalny lub wytyczyć minimalną specyfikację techniczną. Design + wykonanie + soft - to wszystko należy do firm Arima, Compal oraz Foxconn :) Jak do tej pory np. Z300 wypuszczony został na platformie Arimy - całkiem udana klapeczka low endowa :) Oprócz tego wiem że Foxconn dostarczał części do soniaczy, np. płyta główna w K750 pochodzi od Foxconna, tak samo jak i tasma flex od C905. No zobaczymy, co z tego wyniknie ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 24 June 2012 - 21:45

pierwszy ODM już jest - tipo
  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 June 2012 - 22:48

pierwszy ODM już jest - tipo


Bzdura, skąd taki wniosek? Tipo to low-endowy produkt zaprojektowany przez inżynierów Sony Ericsson, wypuszczony pod marką Sony z procesorem 800 MHz Qualcomm Snapdragon? MSM7225AA. W tym przypadku nie ma mowy, żeby jakakolwiek inna firma go produkowała :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 24 June 2012 - 23:13

jasny gwint, za dużo mi się rzeczy ostatnio miesza :/
  • 0

#7 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 25 June 2012 - 13:43

Zapewne te smartfony będą pracowały pod androidem, a więc myślę, że nie mogą tego aż tak skopać jak sagem przy produkcji "swoich" wersji SE,
  • 0

WATERPROOF



0 user(s) are reading this topic