Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Które z tych 3 słuchawek wybrać?


  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 May 2012 - 18:58

Przymierzam się do zakupu słuchawek z tych 3.
HPM-77
HPM-88
HPM-66
Kiedyś urzywałem HPM-70 i byłem zadowolony. Słuchawki mają mi służyć jeszcze do jakiejś Xperii: NeoV,ArcS,Mini Pro ale to temat na 3 m-ce później. Słuchawki mają grać przynajmniej tak głośno jak HPM-70,w miarę dość czysto i z dużym basem. Proszę o opinię konkretne osób którzy mieli styczność z w/w słuchawkami. Mały swój typ już mam ale poczekam jeszcze na Wasze opinie. Z góry dzięki.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 May 2012 - 19:01

Jeśli tylko z tych trzech, to zdecydowanie HPM-77. Ja bym Ci jednak proponował zakup MH610. HPM-88 odpadają, bo są tylko na fastport i nie ma wersji z mini jackiem. HPM-66 odpadają, bo są to typowo sportowe słuchawki. Fajne na rower, ale o bassie i głośności możesz zapomnieć.

Do jakiej kwoty te słuchawki mają być?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 May 2012 - 19:16

Nie za drogie-jakieś 30-40pln. bo nie zawsze co kosztuje np. 200zł. jest lepsze od tego za 40zł. już w moim przypadku to się sprawdziło parę razy. A ja właśnie myślałem o HPM-88 nie idzie ich jakoś przerobić na jacka?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 May 2012 - 19:22

Nie za drogie-jakieś 30-40pln. bo nie zawsze co kosztuje np. 200zł. jest lepsze od tego za 40zł. już w moim przypadku to się sprawdziło parę razy.


Kup sobie bluetooth i gwarantuję, będziesz zadowolony. W tym wypadku warto dopłacić, bo dostajesz HPM-78 ze świetnym bassem i głośnością oraz pilot dzięki któremu możesz połączyć słuchawki z każdym nowym telefonem, bez względu na typ złącza (fastport / 3,5 audio jack SE, 3,5 audio jack apple, samsung etc. ) Jak nie masz kasy, to MH100 będą idealne. Jak masz, dopłać do MW600 i będziesz wniebowzięty ;)

A ja właśnie myślałem o HPM-88 nie idzie ich jakoś przerobić na jacka?


Nie ma takiej możliwości. Owszem, możesz się bawić w cięcie kabla etc. ale tylko zniszczysz słuchawki i stracisz kasę.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 May 2012 - 19:35

Które to są na bluetooth bo nie widzę na allegro? chociaż tych MW600 też nie widać. Sugerujesz,że przez fasport może być utrata jakości niż przez jacka? do tej pory miałem wszystkie na fastporcie
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 27 May 2012 - 19:38

Na Jacka to jak najbardziej mh610. Używam od początku roku na mt11 i jestem bardzo zadowolony.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 May 2012 - 19:47

Które to są na bluetooth bo nie widzę na allegro? chociaż tych MW600 też nie widać.


MH100:

Please Login or Register to see this Hidden Content

- sam adapter kupisz już za 40 zł, całe słuchawki 65 - to chyba nie majątek? ;)

MW600:

Please Login or Register to see this Hidden Content

- droższe ale warto. Zyskujesz wyświetlacz, radio z rds, lepszy pilot i możliwość zaprogramowania do trzech urządzeń z czego z dwóch możesz korzystać jednocześnie. Dante ma do sprzedania czarne MW600 za 80 PLN - warto ;)


Sugerujesz,że przez fasport może być utrata jakości niż przez jacka? do tej pory miałem wszystkie na fastporcie


A gdzie ja niby coś takiego napisałem? :blink: Mówię Ci tylko że HPM-88 są na fastport, więc nie podłączysz ich do żadnej nowej Xperii ani żadnego nowego smartphone'a od innych producentów.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 May 2012 - 20:14

A gdzie ja niby coś takiego napisałem?

Nie miałem na myśli,że napisałeś tylko,że może jest jakaś strata jakości a zapomniałem,że Xperie nie mają już fasportów ;)
No to zostają 2 HPM-77 i MH100. MW600 trochę drogie jeszcze muszę podumać. A z tamtych 2 to które mają lepszy bass i głośność?
Mam rozumieć,że w przypadku MH100 i MW600 sterowanie telefonem może się odbywać poprzez bluetooth?
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 May 2012 - 20:29

Tak, możesz sterować poprzez bluetooth, pod warunkiem że telefon obsługuje A2DP i AVRC. Wszystkie Sony Ericssony od DB2020 wzwyż go obsługują :) Przeczytaj sobie moją recenzję MW600, Bartka recenzję MH100 i zastanów się czy warto dać 20-30 zł na kabelkowe słuchawki HPM-77 / MH610 czy kupić coś kompatybilnego z większością dostępnych na rynku telefonów bez kabelka :) Ja jestem za opcją numer dwa ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 May 2012 - 21:04

Dobra. Wezme ten adapter MH100 za 40(chyba prawie to samo co MW600 oprócz radia?)
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#11 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 27 May 2012 - 21:12

Mam HPM 88 i są to świetne słuchawki. Bardzo czysty, mocny bass, super jakość dźwięku... Do tego masz usuwanie szumów - na prawdę przydatna funkcja(szczególnie jak idziesz miastem, czy chcesz trochę ciszy) :D Polecam.

A ja właśnie myślałem o HPM-88 nie idzie ich jakoś przerobić na jacka?

Wystarczy dorobić przejściówkę - żeński fast port-->mini jack :)
WALKMAN?

Posted Image

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 May 2012 - 21:14

Dobra. Wezme ten adapter MH100 za 40(chyba prawie to samo co MW600 oprócz radia?)


LOL... czytasz w ogóle to co do Ciebie piszę? Zajrzałeś chociaż do recenzji MH100 i MW600? Pewnie nie, bo po co... Sam pilot nic Ci nie da, lepiej kupić komplet ze słuchawkami.

A różnica między MH100 a MW600 jest taka:

MH100:
  • brak wyświetlacza - 3 diody i to wszystko,
  • gorzej reagujący pasek głośności,
  • brak radia,
  • możesz podłączyć tylko jeden telefon.
MW600:
  • wyświetlacz LCD informujący o piosenkach, połączeniach, stanie baterii etc.
  • radio z RDS,
  • lepiej działający pasek głośności,
  • możesz zaprogramować 3 urządzenia i korzystać z 2 na raz.

  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 May 2012 - 21:26

Czytałem jedno i drugie. Nie potrzeba mi kilku telefonów na raz,brak wyświetlacza-no trochę problem,radio będzie w telefonie przecież..

Sam pilot nic Ci nie da, lepiej kupić komplet ze słuchawkami.

Wiem o tym i teraz pytanie które lepsze HPM-78 czy 88?

Wystarczy dorobić przejściówkę - żeński fast port-->mini jack :)

Za dużo z tym zabawy raczej i nie ma pewności czy wypali.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 May 2012 - 21:47

Nie potrzeba mi kilku telefonów na raz,brak wyświetlacza-no trochę problem


A to akurat bardzo przydatna opcja, można używać np. Walkmana jako odtwarzacz mp3 a inny telefon np. służbowy do połączeń :)

,radio będzie w telefonie przecież..


No nie zawsze, np. w takiej high endowej Xperii X10 go nie ma :) W W880, K610, Z610 i paru innych modelach także go nie ma... Więc z tym to różnie bywa :)

Wiem o tym i teraz pytanie które lepsze HPM-78 czy 88?


To dwa różne typy słuchawek. Hpm-78 do dokanałówki ze świetnym bassem, natomiast 88 to douszne z systemem redukcji szumów. Sam musisz zdecydować co wolisz... Dokładasz tylko 15 PLN do tego co musiałbyś zapłacić za MH100 i masz MW600 u Dantego - przemyśl to ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 28 May 2012 - 08:25

Wystarczy dorobić przejściówkę - żeński fast port-->mini jack


tylko najpierw musiał by taką przejściówkę dorobić bo sam takiego cuda szukałem i nie znalazłem :/

Mam MW600 i polecę ci je bez wahania, świetna jakość dźwięku, możliwość obsługi 3 urządzeń na raz (choć ja używam tylko dwóch, ale mimo wszystko to się przydaje), a i do dokanałówek można się przyzwyczaić (albo po prostu podpiąć inne słuchawki bo i jest taka możliwość). Za tą cenę jak najbardziej warto
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#16 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 28 May 2012 - 14:32

natomiast 88 to douszne z systemem redukcji szumów.

HPM 88 to słuchawki dokanałowe :)

tylko najpierw musiał by taką przejściówkę dorobić bo sam takiego cuda szukałem i nie znalazłem :/

Napisałem, że trzeba by dorobić :)

Jeżeli nie chcesz dorabiać to weź HPM 77.
WALKMAN?

Posted Image

#17 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 28 May 2012 - 18:15

A więc tak. Dzisiaj rozmawiałem z gościem od takich przeróbek i stwierdził,że da radę podpiąć jacka zamiast fasportu. Troszkę mu to zejdzie bo trzeba dopasować kable i troszkę jest siedzenia ale nie jest to nie możliwe. Także wybrałem HPM-88(na razie) trochę głupio by to wyglądało mieć słuchawki za 150 a telefon za 49. Dzięki Wszystkim za poradę(za 3 m-ce temat pewnie będzie odkopany) ;)
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 May 2012 - 18:29

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic