Jump to content


Photo

Nowa oferta Play online na kartę - 31 GB na rok + modem HSPA+ za 399 PLN


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 14 May 2012 - 20:50

Sieć Play zaprezentowała swoją nową ofertę dla miłośników mobilnego internetu na kartę.

Posted Image


W skład nowej oferty wchodzą:
  • Zestaw startowy Play online na kartę + 1 GB transferu na start,
  • zdrapka przedłużająca ważność konta o 365 dni i zasilająca konto dodatkowym transferem 30 GB,
  • Modem HSPA+ Huawei E3131
Za cały zestaw trzeba zapłacić 399 PLN. Trzeba przyznać, że jest to ciekawa oferta dla ludzi, którzy chcą korzystać z mobilnego internetu przez cały rok nie martwiąc się o transfer danych. Do przeglądania stron (bez pobierania plików i korzystania z filmów online np. youtube) 31 GB spokojnie powinno wystarczyć na rok. Niestety sieć Play nadal okłamuje swoich klientów, sprzedając zestaw pod szyldem Internet na rok + Modem 4G. Niestety ze specyfikacji modemu Huawei E3131 jasno wynika, że jest to modem pracujący w sieci HSPA + 900/2100 MHz (Upload do 21,6 Mb/s, wysyłanie do 5,76 Mb/s ). Dlatego jeżeli komuś zależy na internecie 4G (LTE), musi poszukać innej oferty.

Jak Wam się podoba nowa propozycja sieci Play? Zapraszam do dyskusji :)

Źródło: Play
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 15 May 2012 - 07:21

31GB to przez mój komputer przechodzi w 3 góra 4 dni więc takie oferty są niestety nie dla mnie... :/

ciekawe kiedy i która sieć jako pierwsza zniesie limit na stałe ;)
  • 0

#3 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 15 May 2012 - 11:22

Wg. mnie trochę bez sensu ponieważ co z tego jak ktoś będzie miał to 30 GB na raz i nie będzie tego kontrolował. Rozejdzie się to szybciej niż w ciągu roku i tak potem będzie musiał doładowywać. Lepiej by było chyba jakby przy jakimkolwiek doładowaniu dodawali te 2 GB przykładowo aż dobije do 30.

#4 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 15 May 2012 - 14:02

mlehehe, za tą kwotę (400 złotych) mam 70 giga transferu w tej samej sieci. po co więc przepłacać? :D nic ciekawego, tym bardziej że żeby korzystać z ich oferty na wsi trzeba dokupić od razu antenę zewnętrzną
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#5 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 15 May 2012 - 15:46

Myślałem, że tylko ja żyję w takim zacofaniu i mam 3GB miesięcznie, a tu proszę wprowadzają rewolucyjną ofertę z 2,5GB/miesiąc :blink: Kij nie propozycja <_<
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 May 2012 - 17:07

31 GB na rok za 400 zł? :blink:


31 GB na rok za 400 zł + modem. Wartość rynkowa modemu to jakieś 130 PLN, więc zostaje 270 PLN na transfer / 12 miesięcy = 22,50 miesięcznie za niecałe 2,6 GB transferu. A to daje ofertę bez rewelacji. Można oczywiście znacznie taniej zdobyć mobilny internet z większym transferem i kupić modem na wolnym rynku, nawet starszy jakiś spokojnie wystarczy. Sieć Play w ofercie na kartę nie jest w stanie zaoferować większego downloadu niż 1-2 megabity na sekundę (no w dużych miastach może gdzieniegdzie 4) więc wciskanie modemu 21,6 Mb/s pod szyldem 4G jest zwykłym nabijaniem ludzi w butelkę :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 15 May 2012 - 17:19

weźmy pod uwagę jeszcze jedną rzecz....

niech nikt się nie łudzi że taki internet zadziała na zasięgu innej sieci jak to się reklamuje teraz Play...
jeśli ktoś mieszka na wsi i ma np. silny zasięg z Orange i słabiuteńki lub w ogóle z Play to może na zasięgu innej sieci jedynie rozmawiać i wysyłać sms a o internecie choćby GPRS (MMS) czy Edge możemy zapomnieć.

tłumaczyłem to bratu ale i tak dał się zrobić... teraz wyzywa, że aby odebrać/wysłać MMS musi szukać zasięgu play i ręcznie przestawiać to w telefonie :rotfl:
  • 0

#8 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 15 May 2012 - 18:02

Rozejdzie się to szybciej niż w ciągu roku i tak potem będzie musiał doładowywać.

I właśnie o to im chodzi... Żeby płacić im kasę, najlepiej jak najczęściej :)

Oferta na prawdę bardzo słaba i droga...
WALKMAN?

Posted Image

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 May 2012 - 19:24

weźmy pod uwagę jeszcze jedną rzecz....

niech nikt się nie łudzi że taki internet zadziała na zasięgu innej sieci jak to się reklamuje teraz Play...
jeśli ktoś mieszka na wsi i ma np. silny zasięg z Orange i słabiuteńki lub w ogóle z Play to może na zasięgu innej sieci jedynie rozmawiać i wysyłać sms a o internecie choćby GPRS (MMS) czy Edge możemy zapomnieć.


To nie tak. W miastach dominuje zasięg HSPA+ 2100 MHz, na wsiach HSPA+ 900 MHz. Gprs i edge jest praktycznie wszędzie, z HSPA+ bywa różnie. Dlatego najlepiej kupić starter za kilka zł z playa czy red bull mobile i testować zasięg we własnej okolicy... Inna sprawa, że większość dostępnych na rynku telefonów nie obsługuje HSPA+ 900 MHz (dopiero Xperie od X8 i nowsze) więc to że ktoś nie ma zasięgu na telefonie pracującym w paśmie GSM 900 / 1800 / 1900 MHz i 2100 MHz UMTS nie oznacza wcale, że nie będzie miał zasięgu na modemie pracującym na paśmie 900MHz HSPA+ :) Trzeba wejść na stronę operatora i przeanalizować mapkę zasięgu ;)

P.S. Jeśli chodzi o Orange, oni nadają na wsiach w paśmie CDMA, więc to zupełnie inna bajka. Jeśli ktoś chce mieć internet na wsi, to na chwilę obecną chyba Plus ma najlepszą infrastrukturę HSPA+ 900 MHz :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 15 May 2012 - 21:19

znasz się na pewno lepiej więc kłócić się nie będę w każdym razie brat wchodząc na internet przez zasięg Plus, Orange czy T-Mobile dostaje komunikat że jest brak połączenia, to samo z wiadomościami MMS a zasięg z play ma słaby lub w ogóle w promieniu kilkuset metrów dlatego telefon łączy go z silniejszą siecią automatycznie, więc po prostu tak jak piszesz trzeba DOKŁADNIE przeanalizować mapkę operatora i osobiście nie życzę nikomu podobnej sytuacji.
  • 0

#11 OFFLINE   Deleted User 2

Deleted User 2

    Banned

  • Banned
  • 129 posts

Posted 16 May 2012 - 09:55

Jeśli Twój brat ma taki problem niech idzie do salonu i niech wymienią mu kartę SIM. Kolega miał ten sam problem i mi nie wierzył że działa internet na zasięgu Plusa czy Orange, ale poszedł w końcu do salonu i wymienili mu SIM i już mu wszytko działa jak należy.

#12 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 19 May 2012 - 08:29

przekażę ;)
dzięki za radę, zobaczymy co z tego będzie ;)
  • 0

#13 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 20 May 2012 - 19:20

Może ja się wypowiem. Najlepiej jest kupić samemu modem tak jak ja to zrobiłem. Nie ważne ile kosztował. Internet mam PLAY ONLINE za 50zł mam 5Gb, starcza dłużej niż na miesiąc. Ale na nim nie ściągam za dużo ani nie oglądam filmów np. z youtuba, może czasem. Zasięg mam 3/4 HSUPA. Internet działa mi szybko. Ale szczerze mówiąc nawet gdy miałbym te pieniądze nie kupił bym tego z tego prostego względu, że się nie opłaca po prostu. Zeszło by mi to w pół roku, a dalej co? Kolejne 300zł? Nie i jeszcze raz nie. Ciekawe czy znalazł się ktoś taki który to kupił..
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 21 May 2012 - 08:29

znajdą się znajdą... jest wiele osób które nie zdają sobie sprawy z czegoś takiego jak limit danych, potem jest lament że "ja pobrałem tylko film...." a weźmy pod uwagę że dobry film w HD zajmuje obecnie 30-40 GB i przykładowo trylogia władcy pierścieni ponad 222gb...

co do wymiany karty sim o której pisaliśmy wyżej to - wymieniona, problem nadal występuje ;)
  • 0


0 user(s) are reading this topic