Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Problem z ładowaniem w Neo V


  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 14 May 2012 - 07:19

Jak w temacie. Otóż to, wczoraj grając w FIFE 12 telefon rozładował się do końca niestety a ja tego nie przyuważyłem. No i ok. Ładowałem przez całą noc od godziny 22 do godziny 8. Stanęło na 75% i niby ikonka jest, że się ładuję, ale żeby poziom baterii wzrósł no to nie bo po co.. Ma ktoś jakieś pomysły jak to naprawić??
  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 14 May 2012 - 08:56

ja miałem podobnie na ARC tyle że poziom zatrzymał się na 89%....
rozładowałem baterie do końca aż tel się nie chciał uruchomić i naładowałem ponownie, ładuje się teraz bez problemu, i co ważniejsze wydaje mi się że trochę lepiej trzyma bateria.
  • 1

#3 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 14 May 2012 - 18:03

Tutaj sytuacja jest jak w IPHONIE. Smartfony prawdopodobnie korzystają z odpowiedniego algorytmu a jakiś % zazwyczaj może różnić się od rzeczywistego stanu. To co u was wystąpiło to po prostu dobrze dojechana bateria do 0% gdzie nie wolno tak robić :P
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#4 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 14 May 2012 - 18:05

A mi nie pomogło!! teraz mam 1 procent baterii i bez ładowarki telefon sie wyłącza

dobra ja potrzebuje pomocy co teraz zrobic... :(
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 14 May 2012 - 19:16

A mi nie pomogło!! teraz mam 1 procent baterii i bez ładowarki telefon sie wyłącza

dobra ja potrzebuje pomocy co teraz zrobic... :(


A nie robiłeś czasem dowgrade'u firmware do starszej wersji np. 0.42 a potem znowu aktualizacji? Bo w telefonach typu neo, neo V, arc często pada kontroler ładowania baterii i wtedy można to ominąć tym sposobem: http://sony.yt/topic...owania-baterii/ . Jeśli masz telefon na gwarancji, oddaj od razu do serwisu. Jeśli nie masz już gwarancji, no to chyba ten patch jest Twoją ostatnią deską ratunku...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 14 May 2012 - 19:24

Ale to występuje ponoć po zniżaniu wersji androida, a nie kompilacji.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 14 May 2012 - 19:31

Zniżałem go tylko ale już dawno..
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 14 May 2012 - 19:34

A ladowales przez komputer? Jeżeli nie to sprawdź. Może USB jest uszkodzony, więc ładowarkę inną musiałbyś znaleźć.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 14 May 2012 - 19:41

Próbowałem. NIC KOMPLETNIE NIC. Jest teraz pod ładowarką było 5 procent jest 4..

telefon mi sie k**** zaczął ścinać;/ ja piernicze szlag mnie trafi

Był motyw że było 12 procent.. i np. były 3 % a potem 5%. jest napisane ładowanie (AC) ale bateria się nie ładuje..

Edited by krzysiek21nh, 14 May 2012 - 19:44.

  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 14 May 2012 - 19:42

Może reflash?

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 14 May 2012 - 19:46

Ile trzeba czekać na naprawę telefonu? w serwisie Sony?

Wątpie żeby to coś dało.. mam 5 procent znowu.. nie wie co jest
znów 4..

Edited by krzysiek21nh, 14 May 2012 - 19:48.

  • 0
Posted Image

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 14 May 2012 - 19:48

Zanieś telefon do Twojego salonu operatora, serwisu SE lub skontaktuj się z w-support - przyślą kuriera i zbadają telefon :) Myślę że do dwóch tygodni będziesz miał go z powrotem :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 14 May 2012 - 19:53

Nawet wgrać system od nowa nie mogę..

Dobra ale jak zrobić tak żeby się nie kapneli ze jest rootowany i ma wgrane CWM?

Co oznacza dioda migajaca na zielono? Telefon jest wylaczony i nie chce sie wlaczyc

Edited by krzysiek21nh, 14 May 2012 - 19:58.

  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 14 May 2012 - 19:58

Unroot i wgranie oryginalnego firmware to jedyny sposób. Jak masz odblokowany bootloader, to zablokuj. Z resztą, jak Emma stwierdzi że było coś grzebane to po prostu anulują Ci gwarancję i wystawią kosztorys naprawy :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 14 May 2012 - 21:39

Udało się wgrać nowy system..

Mam jeszcze pytanie. Jak dobrze zdefiniować moją usterkę oddając na gwarancję?
  • 0
Posted Image

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 14 May 2012 - 21:45

Problem z naładowaniem i trzymaniem baterii? :blink: Opisz po prostu serwisantowi co się dzieje z telefonem, tylko pomiń wszystkie nielegalne rzeczy które z nim robiłeś (jak rootowanie, gmeranie przy bootloaderze, cyanogen mody i inne) :) Najlepiej coś w stylu: "grałem w fifę, padła bateria i teraz nie chce się naładować" :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 15 May 2012 - 06:20

A jeżeli serwisant sprawdzi, że FIFA jest nielegalna? Nie twierdzę, że kolega piraci, ale tak tylko pytam.
Tyle teraz tych wirusów, że pewnie jest taki, który robi coś z baterią

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 May 2012 - 06:43

A jeżeli serwisant sprawdzi, że FIFA jest nielegalna? Nie twierdzę, że kolega piraci, ale tak tylko pytam.
Tyle teraz tych wirusów, że pewnie jest taki, który robi coś z baterią


Czy Ty czasami czytasz, to co piszesz? Bo dobrze by było, gdybyś zastanowił się jaki sens mają Twoje wypowiedzi... Serwisant podłączy telefon pod sprzęt i jeśli Emma stwierdzi że była ingerencja w telefon nieautoryzowanymi programami, to po prostu anuluje gwarancję i wystawi kosztorys naprawy. Jeśli Emma niczego nie wykaże, to naprawi telefon i odda klientowi. Tyle w temacie. Nikt nie będzie sprawdzał zawartości telefonu ani pochodzenia aplikacji <_<
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 15 May 2012 - 19:25

Pytałem, bo już nie raz oddawałem telefony na gwarancję opisywałem dokładnie, a serwisant i tak napisał co innego.. Telefon sam się naprawił. Wziąłem go podłączyłem na noc patrze rano a tu 100% xd. I teraz normalnie ładuję. :victory:
Jurij przecież to oczywiste, że nic mam o tym nie mówić.. :P chyba tylko mało inteligentna osoba by się do tego przyznała :rolleyes:
Nawet gdyby ta Fifa była nielegalna to co z tego? Skoro mam ją już od dwóch tyg i śmiga pięknie i nic się nie stało. Po prostu tej baterii nie rozładowuję się do końca i taka prawda. :D temat można zamknąć.

Ps. Dzięki za wszelaką pomoc wszystkim ;)

Edited by krzysiek21nh, 15 May 2012 - 19:27.

  • 0
Posted Image

#20 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 15 May 2012 - 19:34

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Posted Image


0 user(s) are reading this topic