Jump to content


Photo

Spadek Poziomu Baterii Zaraz Po Naładowaniu


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 15 March 2012 - 23:33

Witam,

Mam pytanie odnośnie baterii w telefonie SE Elm.

Zauważyłem że mimo naładowania baterii do pełna (do 100%) po paru chwilach czuwania telefonu (nie wykonywania żadnego połączenia, pisania SMS/MMS, czy bawienia się) procent baterii sam spada nawet do 90% - 93%.

Telefon ładuje się k/2 godzin, wytrzymuje tak do 3 dni.

Trochę to dziwne, samo czuwanie telefonu by tyle "zjadało" baterii?. Czy to jest coś nie tak z baterią?.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 15 March 2012 - 23:48

A jesteś pewien, że odłączasz baterię po naładowaniu się a nie w trakcie końcowego ładowania? Spróbuj wykonać taki trick, że po naładowaniu odłączasz ładowarkę, podłączasz ją na chwilę i znowu odłączasz. Sprawdź też, czy masz najnowsze niebrandowane oprogramowanie i wyłączone wszystkie niepotrzebne rzeczy: tryb 3G, bluetooth, wifi, podświetlenie ograniczone do minimum. To chyba tyle, co możesz zrobić... Jeśli nic z tych rzeczy nie pomoże, to zapewne "ten typ tak ma" :) Warto dodać, że Elm sprzedawany jest z "ekologiczną" ładowarką, która ładuje wolniej od CST-60 czy CST-75... dlatego może warto go dłużej potrzymać niż 2 godziny podczas ładowania? Do 2,5 - 3 godzin ładowania myślę że to takie optimum.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 16 March 2012 - 00:02

Podobne zachowanie baterii było w SE Cedar jak miałem przez ponad rok. W każdym z tych dwóch przypadków pracuje tylko na GSM bez 3G, nie mam włączonego na stałe ani WLAN, ani BT. Podśtwietlenie też mam na minimum ustawione.

Poprzedni raz naładował się w ciągu 1 godziny 50 minut i odłączyłem go po 2 godzinach 30 minutach i ta sama sytuacja była.

Nie wiem czy by to coś dało/pomogło ale jak bym nabył ładowarkę CST-60 lub CST-75 i tą ładowarką ładował SE Elma to by może tak nie uciekały % z baterii szybko jak teraz?.

Edited by not found, 16 March 2012 - 19:37.
:literówki

  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 16 March 2012 - 01:10

Procenty tak czy tak będą uciekały, ale na pewno bateria naładuje się szybciej, niż za pomocą EP-310 :) Poza tym 3 dni w dzisiejszych czasach to niezły wynik :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 20 March 2012 - 22:53

Powiem szczerze że oczekiwałem nie co dłuższego wytrzymywania baterii jak 3 dni. I to nie kiedy nie całe. Jest to bateria polimerowa ale moim zdaniem dość dużo jej energii pochłania bądź co bądź świecący wyświetlacz podczas rozmów.

Odnośnie zmiany ładowarki na szybszą to wstrzymałem się. Ładuje mi się aktualnie bateria do 2 godzin przy włączeniu na 30%.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur


0 user(s) are reading this topic