Jump to content


Photo

Netbook czy laptop ?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 27 February 2012 - 20:08

Witam,

przychodzi czas, kiedy trzeba pomyśleć nad nowym PC. Jednak po co kupować nowy klocek skoro stary sprawuje się od kilku lat dobrze, spełnia moje wymagania ? Może zamiast stacjonarnego czas kupić coś przenośnego ;)

Nie jestem ekspertem w dziedzinie komputerów, dlatego liczę na Waszą pomoc.
Bardziej skłaniam się do netbooka, ze względu na rozmiary.
Do czego jest mi potrzebny ?
Internet, jakiś film, muzyka.

Co najważniejsze, czy taki sprzęt poradzi sobie z boxem ? Czy będę mógł go poprawnie zainstalować jak na PC ? Jak myślicie ?
System ? No cóż, jakoś jeszcze nie widzę sensu przesiadki z XP :)
Cena, max 1000zł
  • 0

#2 OFFLINE   Gracjan44

Gracjan44

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 7d 7h 14m

Posted 27 February 2012 - 20:51

Box bez problemu hula na obydwu. Netbook typowo dokumenty, internet, muzyka nic więcej. Z netbooków polecam Asus Eee PC, mamy w szkole ponad 30 sztuk i przez rok zero uszkodzeń. Lapka używkę też trochę strach, trzeba by dołożyć ~300zł do nówki moim zdaniem.
  • 0

#3 OFFLINE   danielus2009

danielus2009

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 30 posts
    • Time Online: 2d 6h 44m

Posted 27 February 2012 - 21:28

Na ta chwile uzywam netbooka TOSHIBA nb250 i jestem z niego bardzo zadowolony. Mały, ładny, spokojnie miesci sie do plecaka.
  • 0

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 27 February 2012 - 21:36

Nie polecam asus eee pc. Mam w domu model 1001. 2gb RAM, proc 1.8 , zainstalowany xp zamiast 7 i tnie strasznie.. ma dopiero rok, a tnie od początku. Musisz poczytać jak będziesz miał jakieś modele na oku.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   NightRider

NightRider

    Master Of Darkness

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 11d 12h 22m

Posted 27 February 2012 - 22:34

Do twoich wymagań jak i wielu innych idealnie pasuje netbook. Jest to w sumie normalny komputer, więc nie będzie żadnych problemów, że coś nie będzie działać. Należy też dodać, że dużym plusem netbooków jest długi czas użytkowania na baterii, a są nawet modele, które mają powiększoną baterię przez co trzyma nawet do 10 godzin. Ja od siebie mogę polecić coś z firmy acer bo robią naprawdę porządnie wykonane i dobre parametrami sprzęty za małe pieniądze. Rzuć okiem np. na ten model:

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

Posted Image


#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 27 February 2012 - 22:37

Nie polecam asus eee pc. Mam w domu model 1001. 2gb RAM, proc 1.8 , zainstalowany xp zamiast 7 i tnie strasznie.. ma dopiero rok, a tnie od początku. Musisz poczytać jak będziesz miał jakieś modele na oku.


Tnie? No jeśli na netbooku próbujesz odpalać gry, to się nie dziw :) One nie są do tego stworzone :)

Do czego jest mi potrzebny ?
Internet, jakiś film, muzyka.

Co najważniejsze, czy taki sprzęt poradzi sobie z boxem ? Czy będę mógł go poprawnie zainstalować jak na PC ? Jak myślicie ?
System ? No cóż, jakoś jeszcze nie widzę sensu przesiadki z XP :)
Cena, max 1000zł


Setoola odpalisz na każdym laptopie, 10 lat temu też serwisowano telefony i bez problemu używano do tego laptopów :) Są nawet lepsze, bo w razie awarii prądu jest wbudowana bateria, która pozwoli dokończyć serwisowanie telefonu bez nieprzyjemnych przygód :) Natomiast jeśli chodzi o LG Toola, minimalne wymagania to procesor 2GHz, 1GB Ramu (512 musi być wolne ) no i kilka giga wolnego na dysku. Netbooki mają lipne procki, bo tam głównie chodzi o to żeby były jak najmniej prądożerne. Myślę, że jakiś lapek 15,4" spokojnie powinien Ci wystarczyć. Jaki? Parametry minimalne znasz, polecam firmy: HP, Toshiba, Dell ewentualnie Asus. Odradzam acery, california access i inne tego typu wynalazki :) Sam musisz wybrać który Ci się spodoba i jakie funkcje są Ci potrzebne (ilość portów usb, kamerka, złącza, dysk i reszta podzespołów ) :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 February 2012 - 06:36

Jurij, przeglądanie internetu muli.. gra taka jak heros 3 czy hostile waters się tną.. ale nie wszystkie notbooki takie sa.
Ps. Czym różni się netbook od notebooka?

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 28 February 2012 - 08:27

netbook jest stworzony do neta (sam poczatek nazy o tym mowi), muzy przegladu zdjec i nic wiecej. a notebook pozwala dodatkowo pograc. to zalezy do czego bedziesz urzadzenia potrzebowal.
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#9 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 28 February 2012 - 09:51

Please Login or Register to see this Hidden Content



Co myślicie o tym samsungu ? Parametry według mnie wystarczające, powinien pociągnąć lg toola. Jak nie to trudno.
Czy taki samsung z wydłużoną gwarancją do 2014 roku za 600zł to dobra oferta ?
  • 0

#10 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 28 February 2012 - 12:10

Gdybym ja miał wybierać (a niedługo będę ;)) wziąłbym laptopa.


Ja też póki co wybieram, za czym mam się rozglądać... Nie chcę wydać więcej niż 1000zł.
Wybór będzie między netbookiem, albo laptopem max 15.4 cala, nowy albo uzywany ale z ważną gwarancją.

Czekam na konkretne modele polecane przez Was. Nie spieszę się z zakupem, chce wybrać jak najlepszy sprzęt do tej ceny.
Chce tylko zauważyć, że nowy sprzęt będzie używany jako dodatkowy, nie jako główny.
  • 0

#11 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 February 2012 - 15:09

Pisales na elektrodzie, pebie, dobre programy? Nie chce wyganiać czy coś, ale tam się ludzie zajmują komputerami i na pewno lepiej znają się od nas. W każdym bądź razie ode mnie ;)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic