Jump to content


Photo

Jakie słuchawki bliźniaczo podobne do MH300 na Jack 3,5mm?


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 11 February 2012 - 00:31

Witam
Przez cały okres posiadania Yariego używałem zestawu Mh300 z którego jestem ogromnie zadowolony. Przesiadka na inny model telefonu zmusiła mnie do odstawienia Mh300. Moje pytanie brzmi czy istnieją słuchawki na Jack 3,5mm które dysponują podobną barwą dźwięku do Mh300. Czy ktoś posiada takie słuchawki? Z góry dziekuję za pomoc.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 11 February 2012 - 00:52

Jeśli chodzi o pchełki ze złączem mini jack, to istnieje model MH410:

Please Login or Register to see this Hidden Content

. Nie wiem jak jest z barwą dźwięku, bo nie posiadam ani MH300 ani MH410, ale sądząc po dotychczasowych słuchawkach od SE, jakość na pewno będzie na wysokim poziomie :) Jeśli nie muszą to być pchełki, tylko mogą być dokanałowe, to polecam MH610 :)

P.S. W ten weekend w sklepie Sony Ericssona jest darmowa wysyłka, więc jak kupować oryginały, to teraz ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 11 February 2012 - 01:04

Z tego co kojarzę to te słuchawki są w zestawie z Xperią W8, więc powinny być dobre. Ale pytanie czy zgrają się innym smartfonem?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 11 February 2012 - 01:25

Z tego co kojarzę to te słuchawki są w zestawie z Xperią W8, więc powinny być dobre. Ale pytanie czy zgrają się innym smartfonem?


Jakim? Na pewno będą działać ze wszystkimi :se: które mają wyjście 3,5 mm mini jack :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 11 February 2012 - 02:05

chodzi mi dokładnie o Wave S8500.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 11 February 2012 - 03:46

Na forum dotyczącym tego samsunga znalazłem takie info odnośnie pinów w Wave S8500:

Samsung ma uklad pinow jak Nokia, odmienny od tego znanego z iPhone i HTC. 99,9% dobrych sluchawek z pilotem jest kompatybilna z tymi drugimi. Da sie to przejsciowka ogarnac, ale w Polsce gotowcow jakby nie ma. na stronie pinouts ru mozna porownac uklad pinow HTC/iP z Galaxy S/Wave oraz Nokia. Roznica to zamienione dwa ostatnie (blizej kabla) piny = masa oraz przycisk.


Tutaj masz wyjaśnione znaczenie każdego pinu w samsungu wave:

Please Login or Register to see this Hidden Content

.

Wiem na 100%, że słuchawki MH610 mają inne piny niż HTC, więc analogicznie rzecz biorąc powinny mieć takie same piny co słuchawki Nokii i Samsunga. Informacja na stronie Sony Ericssona pod słuchawkami potwierdza moje domysły:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Disclaimer

For listening to voice transmission and music, and for being able to accept and end calls, this device is compatible with all Sony Ericsson mobile phones with a 3.5mm connector as well as most phones from Nokia, Samsung and LG with a 3.5 mm connector that have adopted the OMTP connector standard (check device specifications for OMTP standard compliance). Some devices, including but not limited to Blackberry, HTC and Motorola devices that support an alternative 3.5 mm connector are not compatible.


Czyli złącze 3,5 mm audio jack jest kompatybilne ze złączem w telefonach Nokia, Samsung i LG oraz nie jest kompatybilne ze złączem w niektórych urządzeniach Blackberry, HTC i Motorola. Myślę, że śmiało możesz kupować :) No albo ewentualnie coś uniwersalnego na bluetooth - polecam MW600 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 11 February 2012 - 09:41

Mh610 są podobne. Jestem z nich bardzo zadowolony. Nie mam żadnej złej opinii.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 12 February 2012 - 00:08

Naprawdę dziękuję za pomoc. Za niedługo zamówię MH410 i sprawdzę jak działają, może nawet recenzję napiszę :D. Jednak dziwnym zjawiskiem było to, że słuchawki z Galaxy Gio nie działały na moim Wave i odwrotnie...

A co myślicie o HPM-64 ? Czy ktoś je posiada? Różnią się barwą od MH500?

Edited by Mareczek, 12 February 2012 - 01:04.

  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 12 February 2012 - 01:16

To są starsze słuchawki typu pchełki posiadające Bass reflex. Są jeszcze HPM-64D posiadające w kablu przejściówkę fastport => podwójny mini jack oraz HPM-64J wyposażone w złącze mini jack zamiast fastporta. Więc szukaj tych ostatnich - nie powinny być drogie, do 20 zł znajdziesz na pewno ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 12 February 2012 - 09:08

Mam HPM 64 i są ogólnie dobre, dużo lepsze od zwykłych pchełek (lepszy bass). Nie wiem czy różnią się barwą od MH500, bo ich nie miałem ale sądząc po wyglądzie pewnie są podobne :)
WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic