Jump to content


Photo

Recenzja - Przenośne głośniki Sony Ericsson MPS-80


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 07 February 2012 - 14:34

Posted Image

Solidne, ładnie wykonane małe głośniczki Sony Ericsson MPS-80 to idealna propozycja dla tych, którzy szukają dobrych i tanich głośniczków do swojego SE :)

Specyfikacja techniczna:

- możliwość słuchania muzyki zapisanej w telefonie oraz radia FM
- zasilanie z akumulatora telefonu
- wymiary głośników: 55x32x42 mm
- wymiary złącza: 48x32x14 mm
- całkowita długość kabla: 95 cm
- waga: 125 g w

Wygląd :

Zestaw składa się z dwóch głośniczków połączonych dwoma kablami bezpośrednio do wtyczki FP. Daje nam to możliwość rozstawienia głośników na około 90cm.

Posted Image

Przód głośników wykonano z ładnego, błyszczącego się plastiku, który niestety ma skłonność do przyjmowania odcisków.
Bardzo dobra aluminiowa osłonka chroni nasz głośnik przed uszkodzeniami. Nie zabrakło miejsca na logo SE :)

Posted Image

Boki wykonane z matowego, czarnego plastiku.

Posted Image

W podstawie głośników znajdziemy : magnesy, pełniące role połączenia głośniczków, gumę zabezpieczającą przed zabrudzeniami.

Dzięki swojej budowie, głośniki mogą przyjmować 3 kształty :)

1. Tuba
Posted Image


2. Kształt "trójkąta"

Posted Image

3. Dwa głośniczki oddzielnie

Posted Image


Przyjmowanie różnych kształtów, niewielkie rozmiary umożliwiają nam umieszczenie głośników praktycznie wszędzie, nawet w kieszeni spodni :)


Muzyka :

Jakość muzyki, jaka wydobywa się z MPS-80 jest bardzo dobra - ładny głęboki bass przy dobrej głośności.
Dużo lepiej spisują się od MS410, które miałem jakiś czas temu.
Głośnik działa bez problemu jako antena radiowa.

Poniżej filmik przedstawiający test głośności prezentowanych głośników Sony Ericsson MPS-80 oraz MPS-60 i MPS-100:

http://www.youtube.com/watch?v=8J39xA5OOYE


Podsumowanie :

MPS-80 to bardzo solidny, dobrze wykonany zestaw głośników dla telefonów Sony Ericsson. Jakość wykonania i dźwięk wydobywający się z nich nijak się ma do ceny za jaką można dostać je dziś na allegro. Ceny zaczynają się już od około 20zł razem z przesyłką. Jak najbardziej polecam !

Plusy :
- wygląd
- 3 kształty głośnika
- solidne wykonanie
- dobra jakość dźwięku
- wystarczająca długość kabli łączących głośniki

Minusy :
- połączenie dwóch kabli bezpośrednio do wtyczki, w MPS-70 było to lepiej zrobione :)
- błyszczący plastik łapiący odciski palców


Moja ocena ? 9/10
  • 8

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 07 February 2012 - 15:02

Bardzo ładne :) Zachwyciła mnie możliwość zrobienia "tuby", jak i "trójkątów" :) Bardzo fajna recenzja.
Mam wrażenie, że są one zbyt plastikowe. Widać, że to plastik, ale tak trochę przypominają jakąś zabawkę.
napisałeś, że ceny zaczynają się od 20zł, a mógłbyś też napisać gdzie je kupiłeś i ile Cię to kosztowało? :P
+1
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 07 February 2012 - 15:19

Kupiłem je u użytkownika telemax-sklep. Robiłem duże zamówienie, a wysyłkę płaciłem raz, więc wyszło jeszcze taniej :)
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 March 2013 - 23:11

I ja stałem się szczęśliwym posiadaczem tych głośniczków :) Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony jakością wykonania jak i dźwiękiem wydobywającym się z tego urządzenia (na razie testowałem na W850, W910, W710 i W900). Mimo naprawdę małego rozmiaru, dźwięk jest czysty a bass bardzo wyraźny, jeśli ustawimy w telefonie maksymalną głośność. Jedyne co mnie zdziwiło - to brak reakcji telefonu po podłączeniu głośników, tzn. żadna ikonka się nie pokazuje. Ale to akurat w niczym nie przeszkadza i pewnie spowodowane jest brakiem elektroniki za to odpowiedzialnej w głośnikach. Fajnie, że można głośniki połączyć w literę V i przy takim ułożeniu magnesy trzymają głośniki całkiem solidnie. Wiem już nawet gdzie je zamontuję 8) Jak globalne ocieplenie trochę zelżeje, to dodam fotki :slonko:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 29 March 2013 - 21:55

Również już jakiś czas posiadam te głośniki (kupione u telemaxa, bez przesyłki było jakieś 5zł - zamawiałem dużo części więc przesyłka się rozłożyła). Gdy podłączyłem je pierwszy raz bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Są głośne, jakość dźwięku na wysokim poziomie, wyczuwalne soprany, jak i tony niskie. Jak za tę cenę to głośniki na prawdę porządne.
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic