Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Aparat nie robi zdjęcia, kręci filmy...?


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 15 January 2012 - 16:06

Witam
Mam problem ze swoim K750i. Na wielu forach wałkowany natomiast identycznego się nie doszukałem.
Problem polega na tym, że aparat działa, autofokus też ale jak ma zapisać zdjęcie to wychodzi do menu. Da się kręcić filmy, czyli spust migawki działa. Zauważyłem, że nie zrobię normalnego zdjęcia ale np. zrobię panorame i zdj w ramce. Tak w ogóle to zdjęcia są zasmuzone tak jakby brakowało kolorów. w załączniku daje próbkę z kamery.
Z góry dziekuję i proszę o pomoc lub opisanie jeśli ktoś miał podobny problem.

Attached Files


Edited by Mareczek, 15 January 2012 - 16:06.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 15 January 2012 - 16:29

Ja mysle, ze to uszkodzenie aparatu, ale na początek go przeflashuj. Jeśli to nie pomoże, to znaczy że uszkodzony jest albo aparat, albo coś na płycie. Rozbierz telefon, wyjmij aparat z płyty głównej, przeczyść styki spirytusem i jak wyschnie złóż telefon zgodnie ze wskazówkami w instrukcji serwisowej. Jeśli nic się nie poprawi, kup uszkodzonego K750/D750/W800 z rozbitym lcd i podmień najpierw aparat. Jak to nie pomoże, podmień wtedy całą płytę główną - będziesz miał odpowiedź co się zepsuło :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 15 January 2012 - 22:32

Również swojego czasu miałem identyczną przypadłość, rozebranie telefonu, wypięcie taśmy aparatu oraz samego aparatu z taśmy i ponowne wpięcie powinny naprawić problem (nie zaszkodzi przetrzeć styki spirytusem)
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#4 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 18 January 2012 - 10:18

W swoim przypadku robilem reflash softa. Ewentualnie spróbuj innych sterowników. Na k510i miałem taka sytuację, że sterownika zmiana pomogła a jak w k750@w800 to stosowalem albo ster albo soft. zaleznie
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#5 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 20 January 2012 - 15:39

Przeflashowanie nic nie dało, stery zmieniałem 3 razy, natomiast gdy rozebrałem telefon to był istny poligon miałem zrobic zdjęcie, ale byłoby za bardzo drastyczne :D Po "dokładnym" przeczyszczeniu złożyłem telefon no i nadal problem występuje. Wydaje mi się, że aparat do wymiany. Jak gdzies dostane aparat to wymienie i sprawdze. Z góry dziękuję za pomoc
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 20 January 2012 - 16:17

Teraz te telefony są tak tanie, że warto kupić takiego z uszkodzonym lcd i mieć na części zarówno płytę główną jak i aparat. Jeśli sama wymiana aparatu nie pomoże, będziesz kupował płytę główną i płacił 2 raz za wysyłkę ? To nie ma sensu ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 21 January 2012 - 18:28

Jeśli sama wymiana aparatu nie pomoże, będziesz kupował płytę główną i płacił 2 raz za wysyłkę ?


Za przesyłke płacisz 100zł skoro tak piszesz ? Daj spokój, oszczędności :) Pare złotych za list to nie majątek, a czasem telefony z rozbitym LCD, pokazują całą mase rozwalonych części, z których najlepiej może wyglądać ten właśnie rozbity LCD.
  • 0

#8 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 23 January 2012 - 09:18

W tym przypadku to raczej taśma aparatu się zepsuła, niż sam aparat. Zobacz w jakim jest stanie taśma aparatu, jednakże osobiście próbował bym jeszcze rozłożyć wszystko, przetrzeć styki taśmy, aparatu oraz płyty głównej spirytusem, następnie gdy wyschnie poskładać wszystko i upewnić się że taśma jest dobrze dociśnięta. :)
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#9 OFFLINE   Mareczek

Mareczek

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 27 posts
    • Time Online: 22h 45m

Posted 23 January 2012 - 20:24

Wina leżała po stronie tasmy. Przełozyłem od d750i i działa.
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 January 2012 - 20:49

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic