Jump to content


Photo

Creative EP-630, dobry wybór?


  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 15 December 2011 - 21:35

Jest przysłowie "nie dziel skóry na niedźwiedziu" , ale nie moge sie doczekać Xperii, więc zakładam temat. Czy słuchawki ep-630 byłyby dobre do androida? Z użyciem oczywiście poweramp. Nie trzeszczą? Nie ma szumów? Dźwięk słyszę wszędzie czy tylko po bokach? Wiem, że to też zależy od ustawień korektora, ale nie na każdych słuchawkach uzyskam taki efekt jaki chce. Może jest coś lepszego niz ep-630 w tej cenie? Prosił bym jednak o uzasadnienie :)
Pozdro
  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 15 December 2011 - 22:36

Osobiście za bardzo nie znam się na słuchawkach, ponieważ się nimi nie interesuje. Znam tylko te od SE :) Ale też się nie dawno zastanawiałem, czy wziąć właśnie te ep-630 czy mh-100. Wziąłem te drugie. Bezprzewodowe od SE. Jestem mega zadowolony :) Jeśli takie by Ci się nie spodobały, to masz jeszcze Ich lepszego brata. Mw600, czyli prawie to samo tylko z radiem i wyświetlaczem :) a jeżeli w grę wchodzą tylko przewodowe to ja raczej dużo nie pomogę. Mogę tylko polecić właśnie słuchawki creative lub sennheiser. Mam słuchawki od nich do kompa (sennheiser) i jestem bardzo zadowolony :) ogólnie sprzet muzyczny robią na bardzo wysokim poziomie.
  • 0

DENON DJ


#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 15 December 2011 - 23:21

Jak do xperii to polecam MH-610, miałem je razem z X10 Mini pro i jakość była na prawdę zadowalająca.

A jeśli masz więcej $ to zainwestuj w bezprzewodowe, które zostały już opisane wyżej :)
  • 0

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 16 December 2011 - 06:44

Mam mw600 i nie używam ich :) mają już rok i są w nienaruszonym stanie. Te mh-610 takie brzydkie jakies i wyglądają jak słuchawki z chińczyka. Poczytalem troche o ep-630 i dużo osób je chwali, ale chcialbym żeby odpowiedział mi ktoś kto je ma/miał na moje pytania zadane wyżej.
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 16 December 2011 - 07:46

Nie rozumiem czemu nie używasz mw600. Przecież sa to słuchawki bardzo dobrej jakości, i plus przynajmniej dla mogę to brak kabli :) jakbym mial takie nawet bym nie myślał o innych. Teraz mam mh100 i póki co nie mam nawet zamiaru Ich zmieniać. Na twoim miejscu bym się zastanowił, bo przy utworach 320kbps wątpię czy odczujesz różnice między se a creative. Ja mam kilka utworów we FLAC. I jakość jest super na mh100. Zastanów się :)
  • 0

DENON DJ


#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 16 December 2011 - 14:18

Ale nie podobają mi sie :) nie chce włączać bt itp. Potrzebuje czegoś z kablem. Jeszcze nie powiedzieliście mi czy to dobry wybór :(
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 December 2011 - 15:44

Ale nie podobają mi sie :) nie chce włączać bt itp. Potrzebuje czegoś z kablem. Jeszcze nie powiedzieliście mi czy to dobry wybór :(


Wiesz co, nad tymi creativami toczyły się batalie jakieś 6 lat temu :) Wtedy były zażarte dyskusje co lepsze HPM-70 czy "epki". Zdania były bardzo podzielone, bo każdy ma inny gust muzyczny. Od tego czasu się wiele zmieniło. Skoro masz genialne MW600, to czemu nie chcesz tego wykorzystać? Kup sobie HPM-75 w dowolnej wersji ( z fastportem lub jackiem) i używaj kabla od HPM-75 ze słuchawkami HPM-75 lub HPM-78. Będziesz miał zawsze urozmaicenie niż decydując się tylko na jedne słuchawki ;) A HPM-78 są naprawdę rewelacyjne jeśli chodzi o dokanałowe :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 16 December 2011 - 18:32

Ok, a w jakiej cenie znajde hpm-75 z mini-jackiem? bo mam podłączone do W995 kabel od 75 i słuchawki od MW600- hpm-78 i jest ok tylko one mi charczą pomimo tego, że są oryginalne i wgl :( Od samego początku na KAZDYCH ustawieniach EQ na pełnej głośności charczą :( a może jakieś seinheissery do 100zł oryginalne? chodzi mi o jakośc dźwięku i żeby nie charczało, szumiało itp na max głośności, nie obejdzie się bez PowerAMPa :)
ktoś mi kiedyś doradzał SoundMagic, ale nie znam się na nich wgl :)
PS. słuchawki TYLKO douszne :)
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 December 2011 - 18:44

Na oryginalnej akustyce też charczą? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć... Jak ustawiasz za dużą głośność na modyfikowanej akustyce to uszkodzisz sobie słuch :) A może kupiłeś podróbki?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 16 December 2011 - 18:48

na oryginalnej zaraz sprawdze. słuch mam JESZCZe dobry :) tak, są oryginalne, kupione dokładnie rok temu za 226 zł.
ps. słuchawki dedykowane dla iphona, ipoda i blackberry będą normalnie działać na androidzie? bo na w995 nie :(

edit.
na oryginalnej nie charczy, bo oryginalna jest cicha :(

Edited by phillix, 16 December 2011 - 19:01.

  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 December 2011 - 19:17

No widzisz :) Więc to nie wina słuchawek, tylko akustyki. Dobierz sobie właściwą lub stwórz własną. A co do słuchawek - jak mają inny układ pinów to mogą nie działać. Np. te od SE MH610 nie działają na HTC.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 16 December 2011 - 19:42

Wina akustyki te charczenie. Wybrałeś złą akustykę. Ja mam u siebie na W995 blacklizard? Xtreme? HD Acoustics i na słuchawkach MH100 nawet na max głośności żadnego charczenia. Dźwięk czysty, piękny bass. Co do słuchawek dedykowanych dla innych marek to Jurij wszystko wyjaśnił :)

Please Login or Register to see this Hidden Content



Znajomy takie ma i bardzo sobie chwali na Xperii X10 MP. Marka mało znana u nas, czy nawet w Europie ale bardzo profesjonalna.
  • 0

DENON DJ


#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 16 December 2011 - 19:49

nie wiem jak sprawdzić z tymi pinami.. skoro na SGS działają to na Xperii też powinny. chyba :( chyba jednak dokupie kabel z jackiem i podłącze hpm-78 :) z czasem wszystko się zobaczy :)

PS. marmal215, a Twój kumpel jakiego rodzaju słucha muzyki? :)

Edited by phillix, 16 December 2011 - 19:51.

  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 December 2011 - 20:00

bo mam podłączone do W995 kabel od 75 i słuchawki od MW600- hpm-78 i jest ok


chyba jednak dokupie kabel z jackiem i podłącze hpm-78 :)


Nie rozumiem. Skoro masz kabel od 75, to po co chcesz go kupować? :D Chyba że masz pod fastport a chcesz pod mini jacka, ale to Ci różnicy w jakości nie zrobi żadnej.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 16 December 2011 - 20:03

mam fast port :) ale do xperii nie podłącze go rpzecież. potrzebuje jacka.
  • 0
Posted Image

#16 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 16 December 2011 - 20:09

Przedłużka nawet oryginalna od SE nie jest jakaś droga.
A odpowiadając na pytanie to słucha Rapu przede wszystkim.
  • 0

DENON DJ


#17 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 16 December 2011 - 20:11

zapytam w serwisach o tego jacusia.
ps. ja też Rapu :) ale tylko i wyłącznie PL! :D
  • 0
Posted Image

#18 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 22 December 2011 - 20:42

dziś włączyłem sobie muzyke z kompa na słuchawkach ( zwykłe jakieś z mikrofonem za 30zł ) i w piosenkach zauważyłem strasznie dużo efektów, których nie słuchac wcale w hp-78 :( na KAŻDYCH możliwych ustawieniach kroektora :( totalna porażka :( więc jednak nie dokupuje tego kabla hpm-75 z jackiem.
  • 0
Posted Image

#19 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 07 January 2012 - 17:19

Temat zamykam. Dzięki za pomoc.
  • 0
Posted Image


1 user(s) are reading this topic