Jump to content


Photo

karta sim nieaktywna


  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 26 November 2011 - 13:44

witam mam nietypowy problem z k800 mianowicie na karcie plusa ma tylko alarmowe ,przekreslona sluchawke ,albo kartasim nie aktywna dodam ze fon jest bez simlocka (po kodzie) i cid53 .A na karcie orange wszystko smiga az milo podmienialem anteny i to samo na nr alarmowe dzwoni czy mozliwe jest ze ta antena ktora podlozylem jest wadliwa ? czy to moze raczej GDFS ? soft tez zmienialem .Czy jest darmowy sposob backupu/naprawy gdfsa na cid53. czy mze to raczej jakas usterka sprzetowa bo te sieci nadaja na roznych pasmach orange smiga a plus martwy
  • 0

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 26 November 2011 - 13:46

Może masz coś z kartą sim, lub zasięgiem sieci plus. Sprawdzałeś karte na innym telefonie lub inną kartę z plusa ?
  • 0

#3 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 26 November 2011 - 14:11

na kazdej plusowskiej jest tak samo :( normalnie nie wiem o co kaman przed chwila odpielem fona od seusa i to samo moze ta druga antena tez jest lipna najdziwniejsze jest to ze na orange jest ok
[EDIT] dodam ze telefon nie jest kradziony/blokowany nr imei koncza mi sie pomysly

Edited by faflak, 26 November 2011 - 14:34.

  • 0

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 26 November 2011 - 14:57

PEwnie wina plusa :(
ja cały dzień nie mogłem wysyłać smsów, tylko do mnie szły.
nie mogłem nawet zobaczyc aktywnych usług i stan konta. kiedy wszystko wróciło do normy okazało się, że mam na koncie debet :( 10 zł zniknęło samo z siebie i do tej pory nie mam..
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 26 November 2011 - 15:06

na w715 wszystko gra wlasnie zrobilem kopie gdfsa omniusem ale jakis dziwny format OPD moze ogarne tego gdfsa .....:(
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 November 2011 - 17:19

Nie kombinuj nic z GDFS-em bo zepsujesz telefon. Jeśli na Orange wszystko działa, to na pewno nie masz zablokowanego imei i nie masz uszkodzonej końcówki mocy. Na 100% wina operatora, zadzwoń do BOA lub idź do nich do salonu i zapytaj co jest grane. Na innych telefonach też nie ma zasięgu plusa?

Czy jest darmowy sposob backupu/naprawy gdfsa na cid53.


Nie ma darmowego sposobu. Jeśli telefon się włącza i łapie zasięg w sieci Orange, to jest sprawny.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 26 November 2011 - 18:39

wlasnie o to chodzi ze na innym aparacie na tej samej karcie jest wszystko ok i na odwrot jak wloze calkiem inna karte ale plusa do k800 tez jest to samo "katra sim nie aktywna" zaraz sprawdze jeszcze ere i pleya
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 November 2011 - 19:30

Nie możliwe. Chyba że Orange Ci łapie w trybie 3G, a plus nie łapie w trybie GSM, a zasięgu 3G nie ma w okolicy. Wtedy to wina końcówki mocy. Ale nie może być tak, że na jednym telefonie działa i Orange i Plus, a na drugim tylko Orange. Daj log z identyfikacji z setoola, jeśli problem nie ustępuje.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 26 November 2011 - 19:59

probowalem orange smiga w 3g i gsm a plus na zadnym oto log

Attached Files


  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 November 2011 - 20:41

Log jest w 100% prawidłowy. Potestuj jeszcze telefon, sprawdź czy antena jest dobrze wpięta, zobacz jak sytuacja się ma na zewnątrz i wewnątrz budynku. Porównaj z innymi modelami. Ja Ci mogę oczywiście przeprowadzić procedurę naprawczą GDFS i EROM, ale jeśli to nie pomoże to albo wina operatora, albo coś z HW :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 26 November 2011 - 20:49

na dwóch antenach jest tak samo na zewnatrz tez nie działa na innych telefonach te karty działaja mozliwe że siedzi coś na płycie w sprawie GDFS odezwe sie na PW a czy możliwe że plus i orange mają rózne czestotliwosci a u mnie jest jakas uwalona i dlatego działa tylko orange
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 November 2011 - 21:22

Plus może nadawać na częstotliwościach 900/1800/2100 a Orange na 1800/2100. Gdyby coś było uwalone, Orange też by raczej nie działało :unsure: No to czekam na gg: 1793684 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 27 November 2011 - 15:37

poddaje sie :( telefon idzie do sprzedania moze jako uszkodzony moze ktos da 5-dych...szkoda mi kasy na naprawe gdfsa ale i tak dzieki wszystkim za pomoc :)
  • 0


0 user(s) are reading this topic