←  Xperia neo

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Dwa pytania dotyczące modyfik...

Zablokowany

jack79 - zdjęcie jack79 21 maj 2012

Witam
1.Czy do programu Set CPU jest wymagany wgrany jakiś inny kernel i co za tym idzie odblokowany bootloader ? Bo chciałem sobie tak ustawić że gdy telefon leży stanie spoczynku to częstotliwość taktowania byłaby zmniejszana o połowę
2.Czy jest jakaś aplikacja która automatycznie (w określonych godzinach np. od 21:00 do 7:00) wygaszałaby ekran np. do 30 % ? Bo szukałem i jak na razie żadna aplikacja nie miała czegoś takiego
Użytkownik jack79 edytował ten post 21 maj 2012 - 12:54
Odpowiedz

jack79 - zdjęcie jack79 21 maj 2012

Dzięki za odpowiedź, roota akurat mam,tylko ciekawe czy to w ogóle rzeczywiście działa.Mam wszystko ustawione tak jak na tym screenie

EDIT: Kojack ok dam ci znać jak coś

Załączone pliki


Użytkownik jack79 edytował ten post 21 maj 2012 - 13:55
Odpowiedz

kojack - zdjęcie kojack 21 maj 2012

Jak będzie Ci to działać, daj znać, bo ja nie mogę wyrobić z tą bateria grrrr
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 21 maj 2012

Najlepsze taktowanie to smartassv2. System sam wybiera ile mu jest potrzebne - dobre dla baterii. A ondemand w spoczynku bierze tyle ile masz ustawione na min, a w użytku bierze tyle ile masz ustawione na max, czyli 1ghz.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Odpowiedz

jack79 - zdjęcie jack79 21 maj 2012

A jak bym chciał podkręcić do np. 1.2 GHz to musiałbym już mieć wgrany modyfikowany kernel ,tak ?

PS: Nie mam w tej Set CPU aplikacji czegoś takiego jak ,,smartassv2"
Użytkownik jack79 edytował ten post 21 maj 2012 - 14:58
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 21 maj 2012

Tak musisz mieć kernela z OC.
No właśnie, zapomniałem. Do tych profili ( np smartassv2) trzeba kernela z dodanymi tymi profilami.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Odpowiedz

jack79 - zdjęcie jack79 21 maj 2012

Aha czyli to sobie odpuszczam ,bo nie chcę żeby telefon poszedł do śmieci przez mój błąd przy odblokowywaniu Bootloadera
Odpowiedz

phillix - zdjęcie phillix 21 maj 2012

Nie ma takiej opcji. Koleś, który odblokowuje bootloadery na forum android pisał, że wszystko można naprawić i nie da rady uceglić telefonu.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Odpowiedz

Jurij - zdjęcie Jurij 21 maj 2012

Nie ma takiej opcji. Koleś, który odblokowuje bootloadery na forum android pisał, że wszystko można naprawić i nie da rady uceglić telefonu.


He he dobry dowcip :) Oczywiście, że można. Wystarczy źle wykonać testpoint i uwalisz kość flash. Wtedy tylko wymiana układu w serwisie pomoże, albo wymiana płyty głównej ;) Albo wystarczy odblokować bootloader i zaktualizować telefon poprzez OTA - i już masz cegiełkę. Wtedy zostaje naprawa boxem, a to się wiąże z określoną ilością $ za naprawę. Więc phillix nie pisz bajek. A co do tego, że można naprawić każdy telefon - no cóż, jeśli dla kogoś wybulenie od 50 - kilkuset złotych za naprawę płyty głównej lub zakup nowego telefonu to nie problem, to owszem - można naprawić każdy telefon :)

@ jack79 - testpoint można bardzo łatwo przećwiczyć. Wyjmij baterię, przygotuj sobie kabel do testpointu lub np. spinacz do papieru, połącz ten punkt zaznaczony strzałką: Załączony plik  mt15_testpoint.jpg   45,12 KB   7 Ilość pobrań z bolcem minusa od baterii ( to najlepsze GND) i podłącz kabel usb - wtedy komputer powinien wykryć ZEUS flash device lub flash device. Jak masz windows 7, system sam zainstaluje sterowniki ;) Potem przy odblokowywaniu bootloadera robisz dokładnie to samo :) Albo możesz odblokować bootloader oficjalną metodą, więcej informacji na stronie developerów Sony :)
Odpowiedz

jack79 - zdjęcie jack79 21 maj 2012

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, sumie gdybym miał już odłożone jakieś fundusze na nowy telefon bym spróbował odblokować tego Bootloadera ,ale myślę że lepiej będzie zostawić tak jak jest a chciałem się tylko zapytać tak z ciekawości.A co do tej aplikacji to chyba też sobie dam spokój ,bo przecież zawsze mogę zmniejszać podświetlanie ekranu za pomocą widgeta.A temat w zasadzie można już zamknąć
Odpowiedz
Zablokowany