←  Poradniki

Sony.yt - International Sony Forum

»

Patchowanie platformy DB3210 oraz DB3350 w...

Jurij's Photo Jurij 23 Dec 2011

Ten krótki poradnik powie Wam jak wgrać patche do każdego telefonu na platformie DB3210 lub DB3350, posiadającego CID 80 - 81 RED:

1. Pobierz tę paczkę na komputer i rozpakuj: Attached File  Jjpatcher.rar   4.45K   322 downloads

2. Wgraj jjpatchera do telefonu (jak zwykłą grę java) i zainstaluj.

3. Przenieś jjpatchera do pamięci telefonu (nie może być na karcie pamięci).

4. Za pomocą fara z wtyczką SEFP2 (dostępny w downloadzie) wejdź do katalogu TPA/PRESET/CUSTOM i dodaj tam plik customize_upgrade.xml z archiwum zamieszczonego w 1 punkcie.

5. Uruchom telefon.

6.W folderze other będzie znajdował się plik zaczynający się od liter jab z rozszerzeniem .b. Skopiuj go na komputer.

7. Przeciągnij wydobyty plik przez program bpatch, znajdujący się w paczce z punktu pierwszego.

8. Za pomocą fara z wtyczką SEFP2 skopiuj spatchowany plik do katalogu TPA/PRESET/SYSTEM/AMS.

9. Włącz telefon. Na karcie pamięci w folderze other utwórz folder patches i dodaj tam patche przeznaczone dla Twojego modelu i wersji firmware. Patche z naszego forum należy skopiować do notatnika i zapisać jako plik z rozszerzeniem .vkp.

10. Uruchom aplikację jjpatchera - twój telefon od tej chwili jest spatchowany =)


Uwaga: Po każdym wyłączeniu telefonu, należy uruchomić jjpatchera ponownie, aby cieszyć się patchami. Aby usunąć patche, wystarczy je skasować z folderu lub wyłączyć jjpatchera. Jest to metoda mało stabilna, nie wszystkie patche da się w ten sposób wgrać.Poradnik przeznaczony jest tylko dla telefonów z platformy DB3350: Aino (U10i), Cedar (J108), Elm (J10i), Hazel (J20i), Yari (U100i), Xperia Pureness (X5), Zylo (W20i) dla wszystkich egzemplarzy z CID 80 oraz CID 81, dla których nie jest możliwe stałe patchowanie. Wszystkie pozostałe modele z platformy A2 (również W995, Aino i Yari z CID 53) należy patchować za pomocą tego poradnika: http://www.sonyerics...-platformie-a2/ .
Quote

phillix's Photo phillix 23 Dec 2011

Bardzo ładny poradnik :) na całym a2 to działa? I zapomniałeś dopisać, że nie wszystkie patche można przez to wgrać, i że wraz z włączeniem telefonu trzeba włączać aplikacje :)
Quote

Kornelw1995's Photo Kornelw1995 23 Dec 2011

Zrobiłem tak jak mówisz. Mam ten plik w telefonie w folderze other, gdy podłączam telefon do komputera nie widzi pliku. WTF??? co dalej :D

Hehe nie dało się go na kompie odtworzyć ale dało się wysłać z telefonu mailem :D

Jak usunąć wgrane patche???
Quote

phillix's Photo phillix 23 Dec 2011

reset telefonu :) jak włączysz telefon to nie będzie patchy. musisz od nowa włączyć jjpatchera i gotowe :)
Quote

Jurij's Photo Jurij 23 Dec 2011

Bardzo ładny poradnik :) na całym a2 to działa? I zapomniałeś dopisać, że nie wszystkie patche można przez to wgrać, i że wraz z włączeniem telefonu trzeba włączać aplikacje :)


Słuszne uwagi, dopisałem je na końcu :)
Quote

phillix's Photo phillix 23 Dec 2011

teraz wszystko jest ok :)
ale dlaczego przeznaczone jest to tylko na db3350, skoro gdzieś czytałem, że na wszystkich SE da rade to zrobić.
Quote

Jurij's Photo Jurij 23 Dec 2011

Ten poradnik jest dla tych, co nie mogą patchować na stałe, bo w przypadku CID 80 i CID 81 nie da się zmienić certyfikatu - nie mają innego wyjścia. W pozostałych przypadkach da się zmienić certyfikat i można patchować na stałe korzystając ze wszelkich dostępnych patchy :) Metoda w javie nie jest stabilna i sporo patchy nie działa. Poza tym skraca się żywotność baterii i trzeba pamiętać żeby mieć włączonego jjpatchera.
Quote

phillix's Photo phillix 23 Dec 2011

Zminimalizowanego? :o to nie wiedziałem :)
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 23 Dec 2011

Nie musi być zminiamlizowany, ale trzeba pamiętać żeby go co jakis czas włączyć. Patche po jakimś czasie magicznie się wyłączają :) Szczerze mówiąc Jurij, to nie wiedziałem, że skraca to żywotnośc baterii :) Teraz już wiem dlaczego Kasia nie trzyma dłużej niż 3 dni :)
Quote

FluFlu's Photo FluFlu 20 May 2012

Już nie tzreba włącząć za każdym razem jj patcher'a, bo jest już metoda, aby uruchamiał się razem z włączeniem telefonu :D

Wystarczy dopisać do MANIFEST.MF:

MIDlet-Permissions: javax.microedition.io.PushRegistry
MIDlet-Push-1: autostart://:, Patcher, *

I jeden problem już z głowy ;)
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 20 May 2012

Wiele to nie zmienia, patche i tak po jakimś czasie się wyłączają, więc trzeba tak czy owak, co jakiś czas odpalać jjpatchera :)
Quote

SaimON's Photo SaimON 26 Jul 2012

Nie da się wysssac z telefonu tego pliku :(
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Jul 2012

To znaczy, że coś robisz źle. Zacznij od początku :)
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 26 Jul 2012

Wyciągasz go skryptem tak jak napisane w poradniku?
Quote

SaimON's Photo SaimON 26 Jul 2012

"6.W folderze other będzie znajdował się plik zaczynający się od liter jab z rozszerzeniem .b. Skopiuj go na komputer." PC go nie widzi, kopiowałem an kartę i nic a maila wysłać nie mogę bo nie mam kasy na koncie ;)
Quote

Jurij's Photo Jurij 26 Jul 2012

Masz do wyboru:

1. Skrypt: http://sony.yt/topic...atformy-db3350/
2. Bluetooth,
3. Wi-Fi
4. Kabel USB.

W opcjach folderów ustaw wyświetlanie plików ukrytych, może pomoże... a nie to użyj innych opcji ;)
Quote

SaimON's Photo SaimON 26 Jul 2012

Skrypt - komputer też nie widzi pliku coustomize.xml... Włączenie ukrytych plików itp,,, nie pomaga.

Dobra już działa O.O
Quote

staszeka's Photo staszeka 05 Nov 2012

Skrypt - komputer też nie widzi pliku coustomize.xml... Włączenie ukrytych plików itp,,, nie pomaga.

Dobra już działa O.O

Sorry, że troche odkopuje temat, ale też mam ten problem - nie mogę wyciągnąc pliku o rozszerzeniu ".b" Skopiowanie na karte nie wchodzi w grę ponieważ karty jeszcze nie posiadam.
Quote

Jurij's Photo Jurij 05 Nov 2012

Bez posiadania karty pamięci nie możesz patchować za pomocą jjpatchera. To jest napisane w poradniku ;) Kup kartę a dopiero potem działaj.
Quote

staszeka's Photo staszeka 07 Nov 2012

Bez posiadania karty pamięci nie możesz patchować za pomocą jjpatchera. To jest napisane w poradniku ;) Kup kartę a dopiero potem działaj.

Heh, dzięki - czytanie ze zrozumieniem po godzinach grzebania w SE szwankuje ;D
edit: wszystko już działa pięknie, ładnie. Jednak SE to SE (wcześniej miałem w810i więc grzebanie w nim było troche łatwiejsze ;D).
Jeśli się mogę przyczepić to możnaby dla ułatwienia pododawać do tego poradnika obrazki i dokładniejsze opisy (dla największych laików) bo np. za pierwszym razem po włączeniu JJpatchera pojawił się jakiś napis, no i nie byłem pewien czy już wszystko jest w porządku czy może ten napis pojawić się nie powinien. Ale poza tym poradnik niczego sobie ;D
Edited by staszeka, 08 November 2012 - 00:19.
Quote