Jump to content


Photo

Moja eSka idzie na serwis...


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 29 January 2014 - 18:04

Cześć, oddaję moje cacko na serwis... w tym temacie opiszę jak to przebiegło, bo znając moje szczęście nie obejdzie się bez niespodzianek...

 

 

Przyczyny:

  • główną przyczyną jest niedziałające gniazdo mini jack (telefon niemal nieustannie pokazuje że podłączyłem do niego akcesorium, lub niespodziewanie robi to podczas rozmowy a tym samym ją uniemożliwia bo nie słyszę co ktoś do mnie mówi)
  • gdy telefon zaczyna się znacznie nagrzewać, np. podczas wymagającej gry lub używania GPSu pojawiają się na nim żółte plamy, jest to wada fabryczna przez którą telefony są zazwyczaj wymieniane na NOWE. Tu są 2 usterki, przegrzewanie i plamy.
  • restartuje się czasem
  • wyłącza się czasem
  • bateria trzyma nieco lepiej niż na ICS, ale to znacznie za mało.
  • zaślepka od ładowaki się bardzo poluzowała, i niedomyka się z tego powodu, (mam nadzieję że mi ją wymienią) 

Szczerze liczę na wymianę telefonu na nowy, ale jak chociaż naprawią ten, to i tak będzie sukces przy tylu usterkach.

 

W kolejnym poście opiszę jak się sytuacja rozwija, a w między czasie zapraszam do komentowania, co o tym myślicie.

 

 

edit//: dodano usterkę do listy.


Edited by Erin, 29 January 2014 - 18:48.

  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 29 January 2014 - 18:33

dobrze opisz usterki i dla wlasnego bezpieczenstwa cyknij foty przed oddaniem :) 

zanosisz do salonu/serwisu czy zamawiasz kuriera ? to ostatnie jest zupełnie za darmo w obie strony :)


  • 0

#3 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 29 January 2014 - 18:46

Zamawiam kuriera, fotki zrobię oczywiście ;)   (dodaje jeszcze jedną usterkę do listy)


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 January 2014 - 03:28

Po pierwsze primo, zrób sobie wszystkie testy z menu serwisowego, może jeszcze jakaś usterka się ukryła, której nie zauważyłeś. Po drugie primo, opisz wszystko dokładnie pełnymi zdaniami, żeby serwisant nie miał problemu ze zrozumieniem co konkretnie nie działa. Po co potem bawić się w kolejne reklamacje i marnować czas i nerwy... A po trzecie primo ultimo - Sony ma teraz taką politykę, że nie naprawia elektroniki, tylko wymienia na nową. Więc podejrzewam, że jeśli masz do wymiany płytę główną, lcd i jeszcze problemy z baterią, to nie będą się bawić w kotka i myszkę, tylko wymienią telefon na nowy. A czy mają jeszcze Xperię S na stanie - myślę, że tak. Skoro nawet X10 mini pro jeszcze znaleźli w swoich zapasach (a naprawiałem niedawno) to i pewnie Xperię S znajdą :) Na gorszy model na pewno nie wymienią, nie martw się ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 30 January 2014 - 07:52

Robiłem testy około 5 min i poszło mi 9% baterii... cudowne...


  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 31 January 2014 - 00:52

Grunt, że jest już na gwarancji :) Daj znać jak wróci, ciekawe co panowie z W-support wymyślą w tej sprawie :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 January 2014 - 15:00

W-support - znaleziono złośliwe oprogramowanie które powodowło resety oraz przebarwienia na lcd wgrano nowe oprogramowanie. Telefon przygotowany do odesłania do klienta ;)

tak na serio to pewnie wymienia płytę a moze przy odrobinie scześcia dostaniesz nowego fona   :)


  • 0

#8 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 31 January 2014 - 22:31

Jeśli dadzą mi nową eSkę to będzie ok, ale nie pogardzę SP, lub Zetką..
Właśnie na stronie DHL się doczytałem że serwis odebrał mój telefon rano, tyle że jeszcze nie wprowadzili go do systemu bo wpisanie imei na w-support.pl nic nie daje ;)

 

==============================================================

Połączyło 2 posty w jeden ;)

==============================================================

 

 

No i mamy pierwsze info z w-support   :clapping:  za czas w jakim wszystko sięodbywa (niecałe 36h) szkoda że zaczął się weekend bo pewnie jutro było by więcej info.

 

 

? 2014-01-31 Urządzenie przyjęte do serwisu.
? 2014-01-31 Urządzenie w trakcie naprawy.

Szczegóły dla przypadku:
 

Gwarancja:   Tak

Opis usterki:     Problem audio w zestawie sluchawkowym, Telefon nadmiernie sie nagrzewa podczas uzytkowania, Nie mozna podlaczyc ladowarki, Inny problem z wyswietlaczem (przeczytaj uwagi dodatkowe) (plamy)

Uwagi:     rysy na foli lcd otarcia na obudowie i pokrywie bateri

Akcesoria:
01. Oryginalne opakowanie [1 Ilość]
02. Pokrywa baterii [1 Ilość]
03. Karta gwarancyjna [1 Ilość]


Edited by Erin, 31 January 2014 - 22:35.

  • 0

#9 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 04 February 2014 - 09:08

"Urządzenie naprawiono mechanicznie / wgrano nowe oprogramowanie"

 

nic na temat przegrzewania i robiących się plam z tego powodu... grrr... czekamy dalej :(


  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 February 2014 - 11:49

Czyli jutro lub w czwartek zawita u Ciebie kurier z naprawioną eską i będzie wiadomo, czy problemy rozwiązane czy też trzeba dalej reklamować :) Szybko się uwinęli.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 04 February 2014 - 12:14

tak.

 

? 2014-01-31 Urządzenie przyjęte do serwisu.

? 2014-01-31 Urządzenie w trakcie naprawy.

? 2014-02-04 Naprawa zakończona.

? 2014-02-04 Urządzenie przekazane do działu wysyłki.

? 2014-02-04 Urządzenie odesłane do klienta.

 

nie podoba mi się że zero informacji na temat ekranu :(


Edited by Erin, 04 February 2014 - 12:14.

  • 0

#12 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 05 February 2014 - 16:20

Odebrałem telefon, obklejony foliami jak nowy... czysty, bez żadnych odchyleń typu źle poskładany czy coś...

 

widząc po telefonie oraz wnioskując z dokumentów zrobiono:

 

- wymiana zaślepki usb

- zestaw słuchawkowy / mini jack działa poprawnie ( i to chyba była naprawa mechaniczna)

- zerwali mi folie zabezpieczającą z ekranu, którą zakupiłem żeby się ekran nie rysował.

 

nie naprwawiono / zero informacji:

 

- przebarwienia ekranu na żółto podczas gdy teleon się nadmiernie nagrzewa

 

 

będę testować teraz przegrzewanie się telefonu, ale już sama aktualizacja aplikacji ze Sklepu Google Play spowodowała już niezłe ciepło odczuwalne na wysokości złącza HDMI


  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 February 2014 - 18:10

2x1,5 GHz musi się grzać. Przetestuj na spokojnie telefon, poobserwuj go a jak się nadal coś będzie działo, to zrobisz nową listę usterek i znowu wyślesz :) A co do folii - może ekran wymienili? A może uznali, że przez tę folię się robią przebarwienia... Kto ich tam wie ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 05 February 2014 - 18:11

to pewnie odsylka :(


  • 0

#15 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 05 February 2014 - 22:46

2x1,5 GHz musi się grzać. Przetestuj na spokojnie telefon, poobserwuj go a jak się nadal coś będzie działo, to zrobisz nową listę usterek i znowu wyślesz :) A co do folii - może ekran wymienili? A może uznali, że przez tę folię się robią przebarwienia... Kto ich tam wie ;)

 

2x 1,7GHz w SP, 4x 1,2GHz na tablecie i przy intensywnym używaniu nie grzeje się tak jak w przypadku modelu Xperia S.


  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 06 February 2014 - 05:19

To zależy co na niej robisz, ale jak uruchomisz wymagającą grę i pograsz godzinkę lub włączysz tethering wi-fi / tethering USB to się będzie grzać. Jak się skończy gwarancja, będzie można pomyśleć o paście termoprzewodzącej na procesor, jak w nowszych Xperiach. Nie wiem czy w SP ją nałożyli, w Z1 / Z1s / Z1 Compact na pewno.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 06 February 2014 - 07:58

Real Racing 3 w godzinę lekko zjada 70% baterii, przy 40% podświetlenia ekranu i bez dźwięku, poza tym telefon dosłownie parzy...


  • 0


0 user(s) are reading this topic