Jump to content


Photo

Odceglanie Xperii X8 poprzez UART


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   honh

honh

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 2m

Posted 27 July 2023 - 09:55

Witam, kilka dni temu postanowiłem spełnić swoje marzenie z przeszłości i sprawić sobie Xperię X8, niestety za długo się nią nie nacieszyłem. Dostałem już ją z odblokowanym bootloaderem, więc stwierdziłem, że wgram Androida 4. Potem chciałem wrócić do Androida 2. Wgrałem więc gotowe 2.1.1.A.0.6 flashtoolem. Po tym zabiegu telefon juz się nie uruchomił i nie reaguje na nic.

Po chwili poszukiwań w internecie natrafiłem na metodę odceglenia poprzez UART i program Omnius. Podlutowałem przewody do punktów i nawet udało się skomunikować z telefonem. Niestety staje na "waiting for loader response", ale telefon podłącza się do komputera w trybie flashowania.

Niestety próby sflashowania czegokolwiek są daremne. Flashtool wywala błąd o niepoprwanym nagłówku loader.sin, omnius poprostu odmawia współpracy, a S1Tool wywala błąd:

RUNNING S1_LOADER VER "R4A060"
SOFTWARE AID: 0001
LOADER AID: 0001
ERROR [ MISC_CLASS: MISC_ERROR, type ]
HDR block not accepted
LOADER NOT STARTED

Myślę że może to być spowodowane tym, że przez UART jest wysyłany loader od zablokowanego bootloadera (literka R jest duża w wersji loadera). Oczywiscie nie wiem jak przebiega proces bootowania w tych telefonach więc mogę się mylić. Natomiast nie mogłem sprawdzić innych loaderów, ponieważ Omnius nie daje takiej możliwości. Znalazłem na jakimś rosyjskim forum krótki wątek o odceglaniu X8 przez UART oraz SETool. Niestety do SEToola dostępu nie mam i raczej łatwo go nie zdobęde.

Czy jest jakaś nadzieja na odratowanie tego telefonu niewielkim kosztem? Zawsze mogę kupić drugą płytę za niewielkie pieniądze, jednak najzwyczajniej w swiecie szkoda mi tej płyty, szczególnie że zepsułem ten telefon dość szybko.

 


  • 0

#2 OFFLINE   honh

honh

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 2m

Posted 28 July 2023 - 20:07

Drobna aktualizacja:

Udało mi się sflashować telefon przy pomocy 4SE toola. Daje nawet oznakę życia w postaci czerwonej diody przy próbie włączenia oraz po odłączeniu ładowarki. Próba sflashowania pliku ftf jednak kończy się błędem nagłówka loader.sin.


  • 0

#3 OFFLINE   honh

honh

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 2m

Posted 01 August 2023 - 13:39

Kupiłem drugą płytę, to było bez sensu.


  • 0


0 user(s) are reading this topic