Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Po instalacji jakiegokolwiek antwirusa system się zacina i wiesza


  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#21 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 3d 12h 6m

Posted 04 July 2013 - 13:19

Blokowanie nic nie daje. Sterowniki są odpalane z systemem. Jedynie czysta instalka i poszukanie sterowników tych co chcesz daje efekty. Na partycji recovery jest ten sam syf. Partycje można zachować w przypadku oddawania do serwisu. Z resztą znacie ten temat z pozycji telefonów.
  • 0
Od E przez SE do S

#22 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 10 July 2013 - 10:09

Masz della i pewnie jeszcze śmieci od producenta? To avast może być najmniejszym problemem czemu Ci muli system :) . Jak chcesz to mogę Ci dać czystą w7 na której już jadę parę lat bez problemu. Ja mam tosie która była również zaśmiecona g... od producenta. Po paru miesiącach po kilku blue i muleniu wywaliłem to i wgrałem czysty w7. Mam w7 x64 i wpisujesz swój klucz OEM. Jestem też z Łodzi więc pisz PW.


Dzięki za pomoc, ale najpierw spróbuję się skontaktować z dellem w tej sprawie, bo oryginalny system naprawdę dobrze chodził aż do tego czasu. Trochę się go zaniedbało i tak wyszło. A i czy to prawda że instalowanie programów i gier na jednym dysku (partycji) z systemem wpływa na jego wydajność ? Bo teraz jakbym zainstalował system od nowa to podzieliłbym dysk na partycje, chociaż po ostatniej takiej operacji mam złe wspomnienia, gdzie system padł do tego stopnia że nawet do trybu awaryjnego nie dało się wejść. Zacząłbym też także dbać o optymalizację i czyszczenie

PS: Dzwoniłem dzisiaj do Della i za płytę z kopią systemu życzą sobie 100 zł... Taka jest cena za moją głupotę bo gdybym zaraz po zakupię konfiguracji systemu pomyślał o wypaleniu płyty z obrazem fabrycznym systemu to teraz pewnie zrobiłbym tylko kopię danych i przywrócił system i by chodził jak nowy. Dodam jeszcze że przy zamawianiu płyty z vistą dla HP nie musiałem nic płacić. Temat niech pozostanie na razie otwarty

Edited by jack79, 11 July 2013 - 15:09.

  • 0

#23 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 3d 12h 6m

Posted 14 July 2013 - 08:25

Są różne szkoły. Ja tam dziele na partycje. W dellu jest problem z Partycjami, ale o tym przekonasz się jak będziesz robił :-)
  • 0
Od E przez SE do S

#24 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 15 July 2013 - 10:26

A teraz żeby było zabawniej mam problem ze zrobieniem kopi zapasowej danych wraz z obrazem systemu. Dzisiaj zostawiłem na noc i w około 9 h doszło do jakieś 50 % i potem patrzę i tworzenie kopi zostało zatrzymane z powodu takiego błędu. Nie wiem nawet o co chodzi w tym błędzie...

Attached Files


Edited by jack79, 15 July 2013 - 10:27.

  • 0

#25 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 04 September 2013 - 17:22

Witam
Znalazłem już przyczynę takiego zachowywania się systemu... Okazało się że dysk twardy ma uszkodzone sektory więc temat można już zamknąć. Mam kilka nowych pytania ale to już w nowym temacie
  • 0


0 user(s) are reading this topic