Jump to content


Photo

Jaka jest najpopularniejsza obecnie wersja androida wśród użytkowników?


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 09 April 2013 - 05:32

Każdy z pewnością zna zielonego robocika będącego symbolem znanego wszystkim systemu Android, jaka więc jego wersja jest obecnie najpopularniejsza wśród użytkowników. O tym poniżej.

Please Login or Register to see this Hidden Content


Niezbitym faktem jest że z dnia na dzień popularny Gingerbread traci coraz większą część swych użytkowników na rzecz Jelly bean.
Statystyki z 2 kwietnia mówią same za siebie, najnowsza wersja systemu opanowała co czwartego posiadacza urządzenia z sytemem Android.

Dosyć często powstają podobne zestawienia, tym razem jednak nastąpiła zmiana w zbiorze odpowiednich informacji przez Google.
Otóż od kwietnia dane nie będą opierały się na liczbie użytkowników które mają dostęp do Google play lecz które faktycznie z niego korzystają. Google wyjaśnia to tym że nowa metoda lepiej odzwierciedli ilość osób które rzeczywiście korzystają ze sklepu z aplikacjami, niż w poprzednim przypadku gdy zliczana była liczba założonych kont.

W terminie od 2 kwietnia, 14 dni wstecz, 23% osób wchodzących do Google play miało zainstalowaną wersję "żelkową" systemu 4.1(w tym 2% użytkowało wersję 4.2), kolejne wersje systemu Android miały natomiast odpowiednio, Ice Cream Sandwich 4.0 posiadało 29,3% właścicieli, natomiast znany wszystkim Piernik (Gingerbread 2.3) może się pochwalić wynikiem 39,8%.

Pozostałe wersję (mające ponad 0,1 % udziału w kwietniu) Froyo 4%, Eclair 1,7%, Honeycomb 0,2% i na końcu Donut 0,1% użytkowników.

Podsumowując Jelly Bean od poprzedniego zestawienia zyskało prawie 10% (z początkiem marca gościł na 16,5% urządzeń)
ICS pozostał bez zmian, GB stracił 4,4% użytkowników.

źródło:instalki.pl
  • 4
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 09 April 2013 - 07:57

Jednak JB rządzi :P Sam go używam w wersji 4.1 i czekam na w pełni działający port 4.2 (obecnie brak już tylko żeby bluetooth obsługiwał zestaw słuchawkowy). ICS (szczególnie ten stockowy od sony) to jakaś pomyłka, chyba że traktuje się go jako etap przejściowy pomiędzy GB a JB - coś jak windows vista na komputerach
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 09 April 2013 - 08:34

Jeżeli piszesz o Viście to chyba o ósemce. Faktycznie porażka z tragedią.
Tak samo porównać ICS do GB wydaje się pomyłką i aż mnie dziwi,że GB ma taką niską notę a to z pewnością dlatego,że większość posiada już Sony Xperie i inne nowsze wynalazki szajsung i inne wynalazki. Pozostaje mieć nadzieję,że na Xperie z 2011też może coś pomyślą o JB chociaż wątpię. Cała nadzieja w chłopcach z XDA na przeportowanie.
  • 1
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 April 2013 - 14:04

Są przeportowane customy JB na Xperie 2011 przecież.
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 09 April 2013 - 15:54

Ja akurat już na zawsze pozostanę przy GB dopóki mam Neo, bo co prawda devoloperzy tworzą jakieś custom Romy oparte na stocku (z nowszymi apkami od sonego) które są naprawdę świetne, ale np. nie wiedzieć czemu na ICS-e jakość zdjęć i nagrań jest tragiczna (poziom chyba nawet gorszy niż C702), a ilość szumu przekracza liczbę ofiar w Oświęcimiu+już nie tak płynne nagrania w HD w porównaniu do GB, jednak jakiś postęp już jest co do płynności.
  • 0

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 09 April 2013 - 16:34

Jeżeli piszesz o Viście to chyba o ósemce. Faktycznie porażka z tragedią.


Nie wiem, czemu nazywasz Win8 tragedią. Sam go używam od długiego czasu i sobie bardzo chwalę. Jedyne, z czym jest problem to w niektórych momentach uprawnienia administratora szwankują, ale da się to łatwo "obejść". Do tego niedługo pewnie wyjdzie SP1 i większość problemów (większych/ mniejszych) zostanie naprawiona.

Topic: Na Xperii Pro używałem najpierw GB (w wersji stock i jakiś mod - najlepiej oceniany na XDA), potem JB. Wizualnie JB średnio mi się podobał, ale idzie się przyzwyczaić. Prostota i minimalizm. Jednym się podoba, drugim nie. Różnie.
Na Xperii X10 używałem trzech wersji GB i jednej ICS.
Na Xperii Play używałem stocka GB, moda GB, ICS stocka i moda.
Tak jak pisałem, wizualnie JB nie każdemu musi się podobać (z resztą tak samo jak ICS czy GB), jednak to JB jest najwydajniejszy i do normalnego używania telefonu według mnie jest to obecnie najlepszy system.
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic