Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Elm - problem z GPS po debrandingu


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   nouwak

nouwak

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 21m

Posted 20 March 2013 - 20:00

Hej. Jako że niedawno skończyła mi się gwarancja na telefon, zdecydowałem się w końcu zdebrandingować telefon (był branding Orange) i cieszyć się nowym softem. Za pomocą poradnika z tego forum i Omniusa wszystko przebiegło bez większych problemów i ogólnie jestem zadowolony, ale pojawiło się pewne ale.

Teraz telefon nie chce w żaden sposób połączyć się z GPS. Mam włączone wspomaganie, zdaje się A-GPS się to nazywa, i w trakcie próby złapania namiaru telefon łączy się z internetem (miga ikona globusa). To, co zauważyłem, że teraz po każdej skończonej niepowodzeniem próbie mam tylko komunikat "Upłynął czas żądania, sprawdź czy nic nie zakrywa nieba bla bla...". Przed debrandingiem, jeśli miałem włączone wspomaganie, pojawiały się też informacje o aktualnych położeniach satelitów. Teraz tego nie ma.

No i chciałem się dowiedzieć, czy to debranding spowodował obecną sytuację i w jaki sposób mógłbym znowu skłonić GPS do działania?
  • 0

#2 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 20 March 2013 - 20:30

Witaj. Wystarczy zajrzeć do przyklejonego tematu...
WALKMAN?

Posted Image

#3 OFFLINE   nouwak

nouwak

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 21m

Posted 20 March 2013 - 22:19

Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale zajrzałem tam przed napisaniem tematu. Profil internetowy jest stworzony i ustawiony. Telefon bez problemu pozwala połączyć się z internetem przez przeglądarkę i przeglądać strony internetowe. Podpowiedzi w GPS też są włączone. Jedyne, czego nie mogę znaleźć to "opcji transmisji danych>>usługa preferowana PS i CS" choć przejrzałem wszystkie pozycje w ustawieniach. Czym właściwie jest PS i CS?
  • 0

#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 21 March 2013 - 18:02

Połącz się z GPS przez Wisepilot a potem już możesz przez co tylko chcesz. PS to transmisja pakietowa (GPRS itp.), a CS to normalny GSM ;)
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   nouwak

nouwak

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 21m

Posted 21 March 2013 - 19:58

W takim razie wychodzi na to, że w "sieciach komórkowych" powinienem ustawić "GSM i 3G". Dobrze kombinuję? Ta opcja też była włączona. Co do Wisepilota, dzięki za radę. Spróbuję jutro :)
  • 0

#6 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 21 March 2013 - 20:44

Jeśli korzystasz z internetu to pewnie, że tak :)
WALKMAN?

Posted Image

#7 OFFLINE   nouwak

nouwak

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 3h 21m

Posted 23 March 2013 - 13:19

Wielkie dzięki za pomoc! Teraz wszystko już działa jak należy. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, czemu musiałem najpierw połączyć się z GPS przez Wisepilota, żeby w innych aplikacjach też zaczęło działać? Tak na chłopski rozum jeden program nie powinien wpływać na pracę innych. Chyba że przestawiałby coś w samym module GPS...
  • 0

#8 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 25 March 2013 - 13:25

Właśnie tego nie wiem :D Wychodzi na to, że Wisepilot jakoś lepiej łączy się z satelitami a potem inne aplikacje korzystają z zapisanych satelit.

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic