Jump to content


Photo

ArcS jak zrootować 2.3.4


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 25 January 2013 - 17:35

Witam jestem zielony w sprawach rootowania itp ale szybko łapię o co chodzi, staram się jak najwięcej czytać o BL roocie CM kernelach i o błędach jakie się zdarzają aby w przyszłości ich uniknąć. Posiadam ArcS z 2.3.4 i kompilacją 0.62 i 12W19 pod baterią. Chciałbym zrootować mój telefon, co muszę zrobić krok po kroku, proszę o pomoc i linki :)

Pozdrawiam!
  • 0

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 25 January 2013 - 17:42

1. Wgraj rom z końcówką 0.42 ( gingerbread 2.3.4 )
2. zrootuj tym sposobem - http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/
3. Jeżeli chcesz możesz wgrać z powrotem 0.62, ale nie ma sensu jeżeli nie będziesz miał "samorestartów"
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 25 January 2013 - 17:59

3. Jeżeli chcesz możesz wgrać z powrotem 0.62, ale nie ma sensu jeżeli nie będziesz miał "samorestartów"

Co mu to da jeżeli straci roota. Jedyna metoda to aktualizacja poprzez OTA żeby zachował się root.
4. Aktualizacja do ICS(4.0.4) root metodą karneli i wszystko się zachowa. Potem ewentualnie jakiś room wgrać modyfikowany.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 25 January 2013 - 18:03

4. Aktualizacja do ICS(4.0.4) root metodą karneli i wszystko się zachowa. Potem ewentualnie jakiś room wgrać modyfikowany.


z datą "12W19" nie można chyba odblokować bootloadera, więc kernela raczej nie wgra.

Co mu to da jeżeli straci roota. Jedyna metoda to aktualizacja poprzez OTA żeby zachował się root.


Jak straci roota? jak poprawnie zaktualizuje, to korzeń zostanie. Nie napisałem jaką metodą ma aktualizować, więc nie czepiaj się mnie ;)
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 25 January 2013 - 19:17

Odblokuj BL metodą oficjalną (tutorial w poradnikach) i będziesz miał możliwość wgrywania kerneli i romów jakich Ci się tylko zechce. Niestety tracisz wtedy gwarancję.
Jeśli nie, wgraj 0.42, zrootuj metodą z tematu przyklejonego i jeśli chcesz, aktualizuj do 0.62 przez OTA (z poziomu telefonu, przez WiFi), jeśli nie, to zostań przy 0.42
  • 0

DENON DJ


#6 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 25 January 2013 - 20:09

Wszystko ładnie pięknie ale panowie nie pogardziłbym poradnikami pod daną wersję oprogramowania i pod dany telefon iż jak wcześniej wspomniałem jestem zielony w tych sprawach.
I takie pytanko do czego jest potrzebny bootloader oprócz do wgrania CM?
I rozumiem że jeśli zrobię downgrade do 0.42 i dam roota to mogę potem to zaktualizować w SEUS'ie lub w PC Companion?
No i nie dodałem że tel z orange... <_<


@Edit:

Odblokuj BL metodą oficjalną (tutorial w poradnikach) i będziesz miał możliwość wgrywania kerneli i romów jakich Ci się tylko zechce. Niestety tracisz wtedy gwarancję.
Jeśli nie, wgraj 0.42, zrootuj metodą z tematu przyklejonego i jeśli chcesz, aktualizuj do 0.62 przez OTA (z poziomu telefonu, przez WiFi), jeśli nie, to zostań przy 0.42


No oczywiście chcę zrobić to wszystko i mieć zachowaną gwarancję, a BL mam zablokowany i chyba nie da się go odblokować iż chłopaki wcześniej tak uznali iż to 12W19...

Edited by neshar, 25 January 2013 - 20:11.

  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 January 2013 - 01:23

Bootloadera nie odblokujesz. Zostaje Ci root albo jak napisali na sofcie Gingerbread z końcówką 042 lub na ICS (metoda z podmianą kerneli). Phillix już Ci dał poradnik: http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ . Jak przeflashujesz firmware 042, włączasz telefon, włączasz w menu => ustawienia => aplikacje => nieznane źródła, potem wchodzisz w "Dla programistów" i włączasz usb debugging, uruchamiasz runme.bat, dajesz enter, olewasz pc Companiona, instalujesz sterowniki ADB i po minucie masz zrootowany telefon :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 26 January 2013 - 01:57

Jeszcze :
1. Czy stracę gwarancję jak zrobię downgrade i zrootuje tel?
2. Czy mogę odblokować BL płacąc w serwisie gdzie odblokują mi za pomocą tego "płatnego" setool2?
3. Jakiś poradnik jak przeflashować do 0.42? :)
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 January 2013 - 02:06

1. Teoretycznie tak. Jak wgrasz oryginalne firmware to "odzyskasz" gwarancję.
2. Nie ma takiej opcji. 12W19 to nowe zabezpieczenia i żaden box ich nie ruszy. Dopóki nie zostaną złamane lub dopóki serwer sygnatur s1 nie będzie dostępny ( a raczej nigdy to nie nastąpi) - nie będzie takiej opcji.
3. S1Tool: http://sony.yt/topic...sm7227-msm8255/
Flashtool: http://sony.yt/topic...stemem-android/
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 26 January 2013 - 02:42

A gdzie znajdę firmware do Arc S 2.3.4 (0.62) z Orange PL? Bo z downloadu forum niestety nie mogę ściągać :(
I czy mogę użyć firmware 0.42 z tąd

Please Login or Register to see this Hidden Content

z folderu arc s z podpiskiem CE? Mnie to się wydaje że to Central Europe.
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 January 2013 - 03:03

Nie wiem co to za firmware - wgraj i się przekonasz. Każde firmware ma język polski w przypadku Androida ;) Firmware Orange mogę Ci wgrać zdalnie boxem, koszt to 20 pln i trzeba mieć internet 2mbps, windowsa viste lub nowszy, kabelek i naładowaną baterię. Więcej info w tej sprawie na gg: 1793684 lub czacie skype: gen.jurij .
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 26 January 2013 - 08:47

z datą "12W19" nie można chyba odblokować bootloadera, więc kernela raczej nie wgra.
Jak straci roota? jak poprawnie zaktualizuje, to korzeń zostanie. Nie napisałem jaką metodą ma aktualizować, więc nie czepiaj się mnie ;)

A po co mu odblokowywać bootloader :o żeby chociażby wgrywać karnele :zliscia:
Masz tyle postów to nie na miejscu jest pisać takich bredni. Nie pisałeś jaką metodą może to zrobić bo nie masz pojęcia o tym!
@nasher. Jeżeli będzie nadgorliwy serwisant to się przyczepi wszystkiego i gwarancja z byle powodu poleci. Ogólnie w razie "W" przechodzi wszystko.
Jak chcesz to na PW wyślę ci namiary na dobre forum związane tylko z Androidem.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#13 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 26 January 2013 - 16:51

Dobra więc mam poradnik i pliki jak sflashować i zrootować telefon ale chciałbym zrobić kopię zapasową tego systemu co mam wgrany teraz żeby w razie potrzeby móc do tego wrócić. Tak się zastanawiałem wczoraj czy naprawdę opłaca mi się rootować telefon, chodzi mi o usunięcie aplikacji i syfu nadany przez operatora przez który telefon może się nie muli ale na pewno częściowo zaśmieca...
Choćby głupia aplikacja Facebook którą nie można przenieść na kartę pamięci a zajmuje ponad 50mb ;x
  • 0

#14 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 26 January 2013 - 18:03

A takie pytanie czy dam radę wgrać czysty ICS i roota bez odblokowywania bootloadera?
  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 January 2013 - 18:10

Tak.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 26 January 2013 - 19:55

Można jakiś poradnik? Jak zrobić root i ICS bez bootloadera?
  • 0

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 January 2013 - 20:17

Po co mam Ci dawać poradniki po raz kolejny, skoro już raz dostałeś jak wgrać ICS: http://sony.yt/topic...234/#entry32862 :unsure:
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 31 January 2013 - 16:03

Po chwili namysłu chciałem się dowiedzieć czy da radę zrootować na moim ArcS wgrany rom 4.0 tym sposobem http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ ?
I czy przy downgrade do 0.42 i zrootowanie mogę korzystać z TrackID itp?
  • 0

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 31 January 2013 - 16:29

Są dwie metody. ICS rootujesz przez downgrade kernela do 4.0.3 (lub wgranie ICS 4.0.3), Gingerbread'a przez wgranie firmware niższego niż 062 i root. Wszystko zależy od tego z którego systemu chcesz korzystać. Będziesz mógł korzystać z track ID :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#20 OFFLINE   neshar

neshar

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 9h 53m

Posted 31 January 2013 - 17:49

To dlaczego ludzie tak narzekają że po odblokowanie BL nie mogą korzystać z TrackID i aktualizacji przez PCC
  • 0


0 user(s) are reading this topic