Jump to content


Photo

Akustyka - nie działa na odtwarzaczu...


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mazzakollo

Mazzakollo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 2h 25m

Posted 06 December 2012 - 19:37

Witam !
Wgrałem sobie ostatnio na mojego Hazela akustykę, konkretnie AudioPhile Premium HD. Wszystko działa jak trzeba, ale niestety, tylko gdy odtwarzam przez Menadżer Plików... Bo na Odtwarzaczu piosenki brzmią tak samo jak wcześniej. I tu od razu mówię - nic mi się nie wydaje. Porównałem głosności piosenki włączanej z odtwarzacza, i z menadżera. Z menadżera - nawala tak głośno, że nie da się usiedzieć. Z odtwarzacza - bez zmian, brzmi tak samo jak przed wgraniem akustyki.
Oczywiście nie o samą głośność mi chodzi, bo to nie jest aż tak ważne. Na tej akustyce muzyka brzmi lepiej niż na oryginalnej.

Podsumowując : Odtwarzacz nie "chwyta" zmiany w plikach. Co z tym fantem począć ?

Pozdrawiam...
  • 0

#2 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 06 December 2012 - 19:56

Korektor jak masz ustawiony?? Ja mam tak na k510 i W850 w menedzerze nawala ale w odtwarzaczu mam tak by bylo czysto. Jesli chodzi o pliki bodajze farfield'y same powgrywaj jesli szwankuje
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#3 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 06 December 2012 - 20:35

Jak to mówisz "nie chwyta zmiany" bo Audiophile HD to akustyka na słuchawki :lol: Wgraj sobie akustykę na głośnik, czyli plik farfield_cośtam :) Nie wiem czy warto, Hazel to ekotelefon a nie Walkman - i tak będzie grał co najwyżej OK. No i wgrywaj tylko akustyki z Db3350 - inne nie działają na Hazelu ;)
Posted Image

#4 OFFLINE   Mazzakollo

Mazzakollo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 2h 25m

Posted 06 December 2012 - 20:39

Przepraszam, wyraziłem się niejasno. Pisząc odtwarzacz nie chodziło mi o głośnik, tylko o odtwarzacz multimediów.

Please Login or Register to see this Hidden Content


Druga ikonka od góry po prawej.
Włączam muzykę na słuchawkach i w menedżerze, i w tym właśnie odtwarzaczu. Różnicę słychać tylko w menedżerze.

Czy warto było ją wgrywać ? Warto, gra głośniej, większe basy, czyściej. Jest lepiej. Pozostaje tylko kwestia nieaplikowania zmian w odtwarzaczu ;d.

Edited by Mazzakollo, 06 December 2012 - 20:40.

  • 0

#5 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 06 December 2012 - 20:49

Rozumiem, że wgrywałeś zarówno pliki PHF_cośtam.wbxml do ifs/settings/acoustic i pliki .csv do tpa/preset/acoustic? Jakie masz ustawienia w korektorze? Muzyczka odtwarzana przez menedżer plików chyba zawsze jest troszkę głośniejsza, także to chyba normalne ;)
Posted Image

#6 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 06 December 2012 - 21:20

Przez menedzer jest bez ustawien korektora odtwarzana wiec nie dziw sie jak gra glosniej nieczysciej itp. No i powiedz zrzumiale gdzie Ci gra lepiej?? No jak słuchawki to jak kolega wyzej pisze phf_costam. popatrz w korektorze. Czasem telefon lubi powrocic do wlasnych ustawien

Edited by slivka91, 06 December 2012 - 21:22.

  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#7 OFFLINE   Mazzakollo

Mazzakollo

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 2h 25m

Posted 06 December 2012 - 22:11

Rozumiem, że wgrywałeś zarówno pliki PHF_cośtam.wbxml do ifs/settings/acoustic i pliki .csv do tpa/preset/acoustic?

Tak.

No i powiedz zrzumiale gdzie Ci gra lepiej??

Lepiej, to jest głośniej, czyściej i z większymi bassami gra w menedżerze.

W korektorze mam ustawione na "normalnie". Są też tony wysokie, bass, głos i megabass. Próbowałem każdego. Gra gorzej i ciszej niż w menedżerze. Różnica to nie takie troszkę ! W odtwarzaczu, na maksymalnej głośności jest... Normalnie, średnio głośno. Na maksymalnej głośności w menedżerze - napieprza tak, że głowa pęka. Pomijam już inne rzeczy, basy, czystość itd. To też oczywiście jest lepsze w menedżerze.

Czyli, generalnie - w menedżerze utwór odtwarzany jest "na surowo", a przez odtwarzacz, jest ograniczony przez ustawienia korektora ? Z tym że żadne z wymienionych ustawień nie daje takich efektów jakie są w menedżerze.
Można gdzieś ręcznie zmienić te ustawienie odtwarzacza ?

Czy któryś z plików z akustyki odpowiada za korektor ? W ifs wrzuciłem :
BTL_play.wbxml
line_out.wbmxl
PHF_2_play.wbmxl
PHF_3_play.wbmxl
PHF_4_play.wbmxl
PHF_jack_play.wbxml
PHF_play.wbxml

Do tpa wrzuciłem :
vol_cb_on.csv
vol_cb_on_normal.csv
vol_emp_eq_on.csv
vol_eq_off.csv

Kurde. Serio nic z tym nie zrobię ? Odtwarzacz multimediów gra tak, jakbym w ogóle nie zmieniał akustyki. Może zostały któreś pliki z oryginalnej akustyki i "blokują" te nowe ? Nie wiem. Miałem wcześniej C902, też wgrywałem akustyki, i w odtwarzaczu, i w menedżerze grało tak samo.

Edited by Mazzakollo, 06 December 2012 - 22:17.

  • 0


0 user(s) are reading this topic