Jump to content


Photo

Własny biznes na wsi... ? Opłacalny ?


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   Developers

Developers

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 48 posts
    • Time Online: 8d 13h 26m

Posted 06 December 2012 - 16:06

Witam!!

Piszę do was z prośbą o jakiś pomysł na własny biznes? Mieszkam na wsi mam 2 działki z budynkami mieszkalnymi znajdują się na nich garaże oraz duże stodoły. Bo myślałem nad dopłatą z UE na rozwiniecie własnej firmy. Zeby tylko rok się utrzymać i cały sprzęt dostaje u mnie. Co byście mi polecili ? Bo pchać sie do miasta i np komisik z telefonami otwierać jest nie opłacalne. Myślałem nad ? :)
Otwarciem np. Wulkanizacji + do tego usługi spawalnicze. Co sądzicie o tym ?
  • 0
robię to co lubię, lubię robić to co kocham :P

#2 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 06 December 2012 - 16:23

Plan dobry zobacz czego najmniej jest w okolicy i pod tym katem zrob. U mnie wulkanizator ani spawczo-slusarze nie wypala bo mnostwo tego dookola. Ale jesli u Ciebie jest opcja to warto zainwestowac. Dobrze w necie rozleklamowac i do przodu :)\
Sam z ojcem planuje coś w stylu urzad pracy ale na Niemcy właśnie. Ja bym od reklamy i grafiki byl no i kierowca, znajomy ktory dbal by o zameldowanie a ojciec za robote. Tylko jak ojcu to podpasi to bedzie bo plan jest z dzisiaj wywnioskowany umotywowany brakiem mojej pracy bo ojciec dawno emeryturka mundurowka a on lubi cos robic

Edited by slivka91, 06 December 2012 - 16:24.

  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#3 OFFLINE   Developers

Developers

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 48 posts
    • Time Online: 8d 13h 26m

Posted 06 December 2012 - 16:30

U mnie najbliższa wulkanizacja jest 10 KM a w drugą stronę 30. Tak samo jeszcze można gaz do samochodów sprzedawać ? A co do usług spawalniczych ? Materiał jest tani i można robić różne stojaki itp... I na neta się ogłosić i można sprzedawać to? Też jest dobra myśl.
  • 0
robię to co lubię, lubię robić to co kocham :P

#4 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 06 December 2012 - 16:41

Z wulkanizacja nie jest zle u ciebie. u mnie do jednej wioski mam 5 km a tam juz dwoch a do miasta 8 i tam od groma.
Sprzedawac mozesz sa alledrogo tablice. dodatkowo mozesz wlasna strone zalozyc i do przodu :) najgorzej znalezc pierwszych klientow a pozniej kasa sie zwraca. Ty a może bar mleczny :D takich w Pl jak na lekarstwo
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#5 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 06 December 2012 - 17:00

My jakoś w 2008 otworzyliśmy blacharstwo-lakiernictwo samochodowe. Szło jako tako, bo renoma to była już od dobrych kilku lat pracy "po cichu" :) Dotacja była unii, sprzęt zakupiony, ale po roku, gdy skończył się mały zus to i skończyła się przygoda z biznesem :D Warsztat jest do teraz, no ale... ;) Za to znajomi założyli mechanikę pojazdową - mają dobrą lokalizację, bo przy krajowej 15-tce. Na razie idzie im całkiem nieźle, oby jak najdłużej. Myślę, że kluczowa sprawa to dobra lokalizacja, zawsze możesz sobie walnąć jakiegoś szylda na ścianie i trochę ludzi się zainteresuje :P
Posted Image

#6 OFFLINE   Developers

Developers

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 48 posts
    • Time Online: 8d 13h 26m

Posted 15 December 2012 - 22:50

Panie i Panowie niech mi ktoś pomoże co jeszcze by mi mogło być potrzebne z narzędzi do małej firmy spawalniczej mechanicznej.

Co potrzebne ?
Spawarki
TIG - 1800zł
elektrody 100zł za 10kg
Dysza ceramiczna 50zł
Itp... 100zł
Argon 200
Drut aluminium 100
Drut stal 150
MAG 1200
Drut
- stal 100
- aluminimum 100
dysza 50
co2 200
Spray antyodpryskowy 50
2 maski 800

Szlifierka 500
gomówka 200
tarcze kamienie 200
klucze 500
sprężarka 600
wkrętarko wiertarka 800
imadło 200


W poniedziałek będę się pytał ile mogę dostać do finansowania.
  • 0
robię to co lubię, lubię robić to co kocham :P

#7 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 15 January 2013 - 21:31

Co do narzędzi to nie obeznany zbytnio jestem :P ale dofinansowanie o ile sie nie myle 10tys. masz.
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image


0 user(s) are reading this topic