Jump to content


Photo

Recenzja przenośnych głośników MPS-60


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 06 November 2012 - 07:24

Przenośne stereofoniczne głośniczki MPS-60 są na tyle małe że bez problemu mieszczą się w kieszeni. Dziel się ze znajomymi swoją muzyką lub ulubionymi stacjami radiowymi gdy tylko masz na to ochotę. Umilaj wypoczynek, pracę na działce, majsterkowanie w warsztacie znakomitą jakością dźwięku wydobywającego się z tych małych głośników.


*7/gallery_174_7_12766.jpg



Specyfikacja techniczna:

-możliwość słuchania muzyki zapisanej w telefonie oraz radia FM

-zasilanie z akumulatora telefonu

-wymiary głośników: 55x32x42 mm

-wymiary złącza: 48x32x14 mm

-całkowita długość kabla: 95 cm

-waga: 125 gram (bez futerału)

-Dostępne kolory: White, orange and silver

-kompatybilne ze wszystkimi telefonami Sony Ericsson ze złączem Fast Port


Opakowanie

Głośniki znajdowały się w plastikowym pudełku o wymiarach podobnych do rozsuniętego w580i lecz znacznie grubszym.
Pudełko wykonane z jasnego matowego plastiku które z przodu w miejscach głośników jest przeźroczyste oraz posiada wygrawerowany od wewnątrz napis "Sony Ericsson"

*7/gallery_174_7_49331.jpg


Z tyłu opakowania widnieje zewnętrzny grawer :w:

*7/gallery_174_7_23049.jpg


Wewnątrz głośniki są ładnie zapakowane, oraz wtyczka fastport ma swoje miejsce.


*7/gallery_174_7_111179.jpg


Wygląd

Wygląd głośników przypadł mi do gustu (bardzo przypominają kolorystyką w800i) szare głośniki, doskonale uzupełnia biały front z wtłoczonym napisem producenta i neodymowym głośniczkiem po środku (sama membrana nie posiada żadnej osłonki, lecz znajduję się trochę w "głębi") te dwa kolory idealnie łączy pomarańczowe gumowe uszczelnienie.
Pod prawym głośnikiem znajdują się oznaczenia. Z tyłu głośników znajdziemy tylko śrubki (podobnie jak na wtyczce) oraz wyłaniający się pomarańczowy przewód.



*7/gallery_174_7_64294.jpg


Właściwie pierwszą rzeczą która rzuca się w oczy gdy patrzymy na głośniki to właśnie dość pokaźnych rozmiarów względem głośników wtyczka, a swoje wymiary zawdzięcza wbudowanemu wzmacniaczowi.
Podobnie jak głośniki wtyczka jest szaro biała, a po bokach znajdują się kable łączące z głośnikami.
Biała przednia część ukazuję wtłoczone logo oraz napis WALKMAN, tył ozdabiają wspomniane wyżej (i pokazane) śrubki oraz znane wszystkim logo :se: z pełną nazwą wtłoczoną poniżej.

*7/gallery_174_7_49387.jpg


Muzyka




Muzyka płynąca z głośników jest wysokiej jakości, jak na ich rozmiary lecz niskie tony nie są ich dobrą stroną.

Kolejny plus zasłużyły energooszczędnością, testując je Sony Ericssonem W595 na zmodyfikowanej akustyce wykorzystując swój cały potencjał dzieliły się muzyką niemalże przez 4h gdy analogicznie wbudowane głośniki w595 po 2,30h wyczerpały źródło energii.

Słuchanie radia również należy do przyjemności, dobrze łapie sygnał nawet lokalnych stacji.

Polecam je każdemu kto lubi zabierać wszędzie swoją ulubioną muzykę :)


Poniżej filmiki ukazujące porównanie głośników MPS-60/MPS-80/MPS-100 oraz prezentacja samych MPS-60

http://www.youtube.com/watch?v=wXgtWaiYRnE


http://www.youtube.com/watch?v=8J39xA5OOYE


Cena głośników z przesyłką to ok 30-40zł z przesyłką

plusy: małe rozmiary jednocześnie przy dobrej jakości brzmienia, wygląd, małe zapotrzebowanie na prąd, dobra jakość sygnału radiowego.

minusy: cena, biały kolor wzmaga brudzenie się, brak osłony membrany, duża mało wygodna wtyczka

Ocena
7,5/10
  • 5
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#2 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 06 November 2012 - 07:41

Ciekawa recenzja :) Właśnie nie wiedziałem dlaczego ta wtyczka jest taka duża a tu się okazało, że wzmacniacz tam siedzi... Zdziwiło mnie, jak powiedziałeś, że niskie tony nie są ich dobrą stroną. To w telefonach nieraz czuć nawet lekki basik a w takich głośniczkach nie? :D Testy robiłeś na oryginalnej akustyce? Czekam jeszcze na filmiki ;)

Edited by not found, 06 November 2012 - 07:41.

WALKMAN?

Posted Image

#3 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 06 November 2012 - 08:06

Filmiki myślę że rozwieją wszelkie wątpliwości (wydajność na baterii jak wspomniałem testowana na zmodyfikowanej akustyce, na filmiku również będzie na standardowej) ;) W minusach nie było nic o niskich tonach :) Basy są, głośniki grają lepiej niż głośniki przy laptopie lecz miałem na myśli że wysokie tony lepiej brzmią (porównywałem z MPS-80/100).
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)


0 user(s) are reading this topic