Jump to content


Photo

Nie włączająca się x10-tka.


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 31 August 2012 - 10:44

Witam,
od niedzieli jestem posiadaczką używanego telefonu xperia x10i. Telefon przez pierwsze dwa dni restartował się gdy tylko robiłam coś więcej niż słuchanie muzyki, pisanie sms'ów czy też dzwonienie. We wtorek gdy telefon się ładował nagle wyłączył się i umarł. Myślałam, że to wina baterii więc zakupiłam nową, tą od razu wyjęłam z telefonu. Niestety, dzisiaj przyszła i okazało się, że to wina telefonu.

Dlatego mam pytanie, co mogę zrobić z tym telefonem i czy nie narażę się na zbyt duże koszty? Naznaczę, że po wyjęciu baterii z ładowania, był brzydki zapach spalenizny (miałam nadzieję, że to bateria). Obecnie telefon przy próbach włączania zawibruje i od czasu do czasu włączy się zielona lampka. I przy podłączeniu do ładowania również nie świeci się dioda, że jest ładowany.

Telefon wcześniej był sprawny, ma 1,5 roku, użytkowała go moja siostra, od której zawsze dostaję telefony. Czy to możliwe, że serwis mógł mi uszkodzić płytę główną przy wgrywaniu języka PL? Jestem zielona w tym temacie, choć szukałam już wielu informacji.
Wybaczcie za rozpisanie się.

Pozdrawiam, Karolaaa.
  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 August 2012 - 10:58

jestes pewna ze nowa bateria jest naladowana ? raczej nie uszkodzili Ci fona w serwisie no chyba ze wgrywali polaka mlotkiem i srubokretem :) sprawdz dokladnie skad ten zapach - czy bateria czy telefon ewentualnie sprawdz czy komp go wykrywa jesli tak mozna probowac zrobic update
serwis ewentualnie mogl podmienic plyte glowna sprawdz nr imei

not found: Ort ;)

Edited by not found, 31 August 2012 - 11:13.

  • 0

#3 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 31 August 2012 - 11:10

Bateria nowa ma około 50% - tak twierdził sprzedawca. Stara również była naładowana, do jakiś 60% bo co krok sprawdzałam. Telefonu komputer nie czyta, imei również się zgadza z tym, które jest na pudełku. Ten zapach był, nie wiem jak to określic, tam co jest + i - do baterii u góry, między kartą pamięci a kartą sim. Dlatego myślałam, że to bateria. Z tego co brat mówi, to jego zdaniem ten telefon mógł być otwierany (stwierdził to po wyglądzie śrubek, nie mam pojęcia) ale dane się zgadzają więc raczej nie.
  • 0

#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 31 August 2012 - 11:13

Telefon nie był zalany?
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 31 August 2012 - 11:14

Nie, zalany nie był, również nie upadł.
  • 0

#6 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 August 2012 - 11:16

skoro widac na srubkach slady to mogli cos majstrowac moze sie myle ale do wgrania pllng nie ma koniecznosci otwierania fona ...wystarczy kabelek :)
  • 0

#7 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 31 August 2012 - 11:20

Ciężko stwierdzić, czy były ruszane czy nie, jedna jest taka trochę dziwniejsza, inne wyglądają na normalne.

W innym salonie (sprawdzonym) aktualizowali mi androida do 2,3,3 bo tam było 1,6 wcześniej ale tak to by mi raczej ładował telefon jakby system padł.
  • 0

#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 August 2012 - 11:32

moze podepnij po pc campanion tak jak do aktualizacji z wcisnietym "wstecz" powinna sie zapalic zielona dioda ale nie wiem czy sie uda jak komp go nie wykrywa ...
  • 0

#9 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 31 August 2012 - 11:39

Posted Image

Przy podłączeniu z przyciskiem wstecz świeci mi się dioda zielona i PCC pokazuje takie okno. Jest jakaś nadzieja, że to nie sprawa części telefonu?

not found: Dodałem bezpośredni link do zdjęcia.

Edited by not found, 31 August 2012 - 12:21.

  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 August 2012 - 13:20

Witam,
od niedzieli jestem posiadaczką używanego telefonu xperia x10i. Telefon przez pierwsze dwa dni restartował się gdy tylko robiłam coś więcej niż słuchanie muzyki, pisanie sms'ów czy też dzwonienie. We wtorek gdy telefon się ładował nagle wyłączył się i umarł. Myślałam, że to wina baterii więc zakupiłam nową, tą od razu wyjęłam z telefonu. Niestety, dzisiaj przyszła i okazało się, że to wina telefonu.


Ano wina telefonu. Skoro telefon sam się restartuje to jest to wina albo pamięci ram, albo procesora. Zanieś do dobrego serwisu, wygrzeją lub przekulkują Ci kość flash a potem przeflashują telefon. Jak to nie pomoże to zabiorą się za wygrzanie / przekulkowanie procesora QSD8250 :) A ile za to wezmą - zależy od serwisu.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 31 August 2012 - 20:38

A ile mniej więcej mogą wziąć za takie coś? Nie chcę wydawać fortuny bo wiadomo, czasami lepiej dołożyć i kupić nowy niż naprawiać stary, tak się czasami cenią niektóre naprawy.. :)
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 31 August 2012 - 22:39

Napisałem:

A ile za to wezmą - zależy od serwisu.


Zależy od typu usterki i cen danego serwisu. Na pewno wygrzanie pamięci flash wyjdzie taniej niż przelutowanie nowego procesora QSD8250. Musisz pytać w dobrych serwisach, myślę jednak że będzie to kwota mniejsza od ceny nowej X10 więc warto naprawiać :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 August 2012 - 22:41

za grzanie z 30-40pln tak sie ceny ksztaltuja u mnie a przekulkowanie to juztak jak Jurij pisał naprawde dobry serwis ... a cena pewnie ponad 100pln
upss nie widzialem ze napisales :)

Edited by faflak, 31 August 2012 - 22:42.

  • 0

#14 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 31 August 2012 - 22:59

Ok, dziękuję bardzo za poświęcenie czasu. Jutro pędzę do serwisu. :)
Pozdrawiam.
  • 0

#15 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 01 September 2012 - 08:12

Posted Image

Przy podłączeniu z przyciskiem wstecz świeci mi się dioda zielona i PCC pokazuje takie okno. Jest jakaś nadzieja, że to nie sprawa części telefonu?

not found: Dodałem bezpośredni link do zdjęcia.


Zielona dioda świadczy o tym że telefon jest podłączony w trybie flash, ale rzeczywiście lepiej oddać go do jakiegoś dobrego serwisu niż się samemu się męczyć
  • 0

#16 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 04 September 2012 - 16:37

Witam ponownie. Po oddaniu go do małego serwisu zmienili mi oprogramowanie na symbiana 1,6. I tu moje zdziwienie - chodzi. Dlaczego więc nie chce chodzić na nowszych wersjach i jeszcze ten zapach spalenizny? Skoro procesor by się uszkodził bądź pamięć ram to nie powinien się wcale włączyć?
  • 0

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 September 2012 - 16:47

Na Symbiana 1.6 nie mogli zmienić, mogli zmienić co najwyżej na Androida 1.6. A to nie rozwiązuje w żadnym wypadku problemu bo:

1. Nie możesz zaktualizować telefonu a używanie tak starego systemu to katorga,
2. Prędzej czy później telefon będzie się restartował (być może rzadziej) ale to nie zmienia faktu że nadal procesor / pamięć flash wymaga naprawy :)

O jakim zapachu spalenizny mówisz?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 04 September 2012 - 17:04

Tak, wybacz, źle napisałam, chodziło mi o androida 1,6.

Wcześniej w innym poście wspomniałam, że czułam zapach spalenizny, przytoczę swój post:
"po wyjęciu baterii z ładowania, był brzydki zapach spalenizny (miałam nadzieję, że to bateria)"
"Ten zapach był, nie wiem jak to określic, tam co jest + i - do baterii u góry, między kartą pamięci a kartą sim"

Tylko problem jest w tym, że co pójdę do serwisu to ich nie interesuje moje zdanie, że to wina telefonu tylko ciągle twierdzą uparcie, że androida..
  • 0

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 September 2012 - 17:19

No to im powiedz, że to jest wina ram (pamięci flash) lub procesora, bo gdyby to była wina Androida to wszystkie Xperie X10 po aktualizacji do wersji 2.1 Eclair lub 2.3.3 Gingerbread by się restartowały. A tak przecież nie jest, restartują się tylko te z uszkodzoną pamięcią / procesorem. Ja bym na Twoim miejscu się wykłócał że albo Ci naprawią telefon tak, że będzie działał z każdą wersją oficjalnego systemu albo zwrócą kasę...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#20 OFFLINE   Karolaaa

Karolaaa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 4h 14m

Posted 04 September 2012 - 17:23

Właśnie też obstawiałam tak, może bardziej Ram niż procesor bo przy bardziej wymagających rzeczach on padał. Trzeba się chyba do większego miasta wybrać bo w takich małych to tylko na system zganiają..
  • 0


0 user(s) are reading this topic