Jump to content


Photo

Parę pytań odnośnie funkcji ELM'a


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   accessx

accessx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 23h 4m

Posted 02 August 2012 - 19:39

Witam ponownie, mam parę pytań i proszę o odpowiedzi na nie :).

Trochę informacji: Sony Ericsson ELM, czysty soft R7CA065, pamięc telefonu, brak Karty Pamięci

1. Na głownym ekranie, nad ikoną "Menu" jest strzałka. Jak się naciśnie przycisk w górę to mam skrót do aplikacji: Calendar,Facebook,MySpace,Twitter, Walk Mate Eco. Wiem że jak usunę za pomocą FAR'a pliki z katalogu tpa/preset/system/ams to usunę również ten Widget z strzałką.

Pytanie: Czy jest możliwość zastąpienia np. w tym widgecie aplikacji: Walk Mate Eco na np. Opera Mini (lub coś innego?). Jeśli tak to proszę o odpowiedź jak to zrobić.

2. Czcionka na wyświetlaczu głównym w telefonie, mam tu na myśli | Kontakty Menu Wyszuk.| w jakim pliku się znajduje? Chodzi mi o plik z ustawieniami rozmiaru czcionki (podmiana samej czcionki nie jest dla mnie problemem)

3. Gdzie mogę zmienić czcionkę z Menu (Aparat,Wiadomości,Połączenia,Kontakty itp) ?

Proszę o odpowiedźi :)
  • 0

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 02 August 2012 - 20:52

No to krótko:
1. Nie można.
2. Szukasz w layout_main.xml części nazwanej "Softkeys" i zmieniasz rozmiar wszędzie, gdzie pisze np. Font_24R oraz <size value="24"/> :)
3. To jedynie patchem, nie widziałem takiego na db3350.
Posted Image

#3 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 August 2012 - 21:27

3. Czcionka jaka jest w telefonie znajduje się w tpa/preset/system/font jakaś standardowa ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#4 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 02 August 2012 - 21:31

Wydaje mi się, że jemu nie chodziło o zmianę czcionki tylko o zmianę jej rozmiaru, wytłumaczył to w pytaniu 2. ;)
Posted Image

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 02 August 2012 - 23:56

W pyt. 2 zapewne chodzi o zmianę rozmiaru czcionki na ekranie głównym (w layout_main)
W pyt. 3 chyba chodziło o zmianę czcionki w Menu, czyli czcionka, jaką jest napisane Wiadomości, Aparat, Walkman, Rozrywka itp. Z ciekawości zajrzałem do swojego Hikaru i przecież czcionka w Menu jest taka sama jak wszędzie indziej. Czyli jak wrzucasz czcionkę do tpa/preset/system/font to zmienia się ona zarówno w Menu jak i w reszcie telefonu.
  • 0

DENON DJ


#6 OFFLINE   accessx

accessx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 23h 4m

Posted 03 August 2012 - 07:58

Tak, rozmiar napisów na głownym ekranie się zmienia w layout_main. A np, wielkość czionki w MENU to też w layout_main ? Przechodzę pomiędzy ikonami i góry np. napis wiadomosci jest mniejszy niż standardowo.
  • 0


0 user(s) are reading this topic