Jump to content


Photo

Oryginalny firmware do mt11i


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   ke4

ke4

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 19 posts
    • Time Online: 22h 17m

Posted 22 April 2012 - 10:09

Witam, chciałbym wgrać oryginalny firmware do mojej xperia neo v mt11i. gdzie mogę tego szukać? najlepiej w formacie *.ftf. mam już kilka takich softów, ale chciałbym oddać mojego mt11i do serwisu i dlatego potrzebuję oryginalnego firmware'u.

A może ktoś wie jak uszkodzić MB tak żeby podlegał gwarancji...

Czy po poniższych informacjach można stwierdzić czy to oryginalny firmware czy nie? Jak można zmodyfikować informacje, żeby wyglądał na oryginalny?...

Nie mogę załączyć pliku więc opiszę:
Wersja systemu Android: 2.3.4
wersja pasma podstawowego: 8x55A-AAABQOAZM-203028D-64
Wersja jądra: 2.6.32.9-pref
SEMCUser@SEMCHost#1
Numer Kompilacji: 4.0.2.A.0.62

Edited by ke4, 22 April 2012 - 11:57.

  • 0

#2 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 22 April 2012 - 13:55

Jeżeli masz nakładkę SE to tak ,sprawdź np. czy w ustawieniach masz zakładkę ,,Sony Ericsson"


PS:A miałeś softa z brandingiem jakieś sieci ?

Edited by jack79, 22 April 2012 - 13:56.

  • 0

#3 OFFLINE   ke4

ke4

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 19 posts
    • Time Online: 22h 17m

Posted 22 April 2012 - 22:10

telefon jest z plusa. nie wiem czy był brandingiem, nie wiem jak to sprawdzić...
w ustawieniach jest zakładka SonyEricsson.

Czy jest to wystarczające?
przy flashowaniu flashtool w kolumnie branding mam: "micurriculumvitae.org"

Attached Files


  • 0

#4 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 23 April 2012 - 07:51

telefon jest z plusa. nie wiem czy był brandingiem, nie wiem jak to sprawdzić...
w ustawieniach jest zakładka SonyEricsson.

Czy jest to wystarczające?
przy flashowaniu flashtool w kolumnie branding mam: "micurriculumvitae.org"


To akurat na nic nie wskazuje,a skoro telefon brany był w plusie to na pewno miał branding plusa
  • 0

#5 OFFLINE   ke4

ke4

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 19 posts
    • Time Online: 22h 17m

Posted 23 April 2012 - 10:19

Sorry za laickie pytanie: co na to mozna poradzic i czy bedzie skutkowalo to utrata gwarancji?
  • 0

#6 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 23 April 2012 - 11:05

A modyfikowałeś go wcześniej jakoś ? Bo jeśli tak to i tak jak nie masz romu z dodatkami to plusa to tracisz gwarancję,chociaż nie wiem jak dokładnie wygląda branding plusa na Neo V
  • 0

#7 OFFLINE   ke4

ke4

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 19 posts
    • Time Online: 22h 17m

Posted 23 April 2012 - 11:55

A modyfikowałeś go wcześniej jakoś ? Bo jeśli tak to i tak jak nie masz romu z dodatkami to plusa to tracisz gwarancję,chociaż nie wiem jak dokładnie wygląda branding plusa na Neo V

zrobilem flasha i mam problem z bateria 0%. z tego co pamietam to w menu nie ma zadnej roznicy. wszystko wyglada tak samo...
  • 0

#8 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 23 April 2012 - 12:16

Myślałem że ten problem z nieładującą się baterią dotyczył tylko Arc i Neo, ale tu masz poradnik jak to naprawić:
http://sony.yt/index...owania-baterii/
A co do brandingu to może miałeś jakieś dodatkowe aplikacje w menu oraz np. dzwonki plusa,ale możesz zaryzkować i oddać na gwarancję jak musisz,bo ja kiedyś (chyba ze dwa lata temu) oddawałem C702 z certyfikatem brown który prawdopodobnie miał uszkodzony SEMCBOOT+jeszcze nie do końca przywrócony soft Ery i wymienili całą płytę główną :D
  • 0

#9 OFFLINE   ke4

ke4

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 19 posts
    • Time Online: 22h 17m

Posted 23 April 2012 - 13:32

Myślałem że ten problem z nieładującą się baterią dotyczył tylko Arc i Neo, ale tu masz poradnik jak to naprawić:
http://www.sonyerics...owania-baterii/
A co do brandingu to może miałeś jakieś dodatkowe aplikacje w menu oraz np. dzwonki plusa,ale możesz zaryzkować i oddać na gwarancję jak musisz,bo ja kiedyś (chyba ze dwa lata temu) oddawałem C702 z certyfikatem brown który prawdopodobnie miał uszkodzony SEMCBOOT+jeszcze nie do końca przywrócony soft Ery i wymienili całą płytę główną :D


Co do tego fixa to dziala. Mozna uzytkowac ponownie telefon, ale pokazuje caly czas 85% naladowanej baterii...
a moze wiesz jak uszkodzic MB telefonu tak zeby sie nie uruchomil w ogole... to by bylo chyba najlepsze...
  • 0

#10 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 24 April 2012 - 10:29

Mój kolega oddał LG Optimus Black z MIUI na gwarancje i wgrali mu nowy system i nie stracił gwarancji a dodatkowo naprawili to co miał zepsute.
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   ke4

ke4

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 19 posts
    • Time Online: 22h 17m

Posted 24 April 2012 - 12:23

Mój kolega oddał LG Optimus Black z MIUI na gwarancje i wgrali mu nowy system i nie stracił gwarancji a dodatkowo naprawili to co miał zepsute.


Wole wszystko przygotowac co sie da... tak zeby nic nie bylo do zarzucenia. To mogl byc przypadek, ze nikt nie zauwazyl tego albo kupa szczescia :D

Myślałem że ten problem z nieładującą się baterią dotyczył tylko Arc i Neo...


Wlasnie tak, chodzi o xperia neo v mt11i
  • 0

#12 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 24 April 2012 - 20:58

Wole wszystko przygotowac co sie da... tak zeby nic nie bylo do zarzucenia. To mogl byc przypadek, ze nikt nie zauwazyl tego albo kupa szczescia :D



Wlasnie tak, chodzi o xperia neo v mt11i


No tak ale mi chodziło o zwykłą Neo MT15i,ale jak widać na MT11i też to występuje,a co do uszkodzenia software telefonu to niestety nie wiem
  • 0

#13 OFFLINE   yabcok1975

yabcok1975

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 11h 48m

Posted 17 May 2012 - 07:41

uszkodzenie baterii "pokazuje 0%" wystepuje wtedy gdy używa się flashtool przy niskim poziomie baterii nalezy pamietac aby miec naladowaną baterie powyżej 75%
  • 0


0 user(s) are reading this topic