←  K790 | K800

Sony.yt - International Sony Forum

»

K800i - bateria znika w oczach jak się go...

waldekwaldemar's Photo waldekwaldemar 08 Sep 2018

Witam. Kupiłem niedawno (znowu) C902 i K800i i znalazłem to forum. Przy okazji znalazł się Jurij z se-world  :D

Bateria w tym k800 potrafi wytrzymać 3 dni ale jak się go zacznie używać to bardzo szybko znika np:

- podświetlene 100% 20 minut gry w crosspix i zostaje ok 10 % - jak się go odłoży to poziom baterii rośnie do połowy

- jak ktoś dzwoni a baterii jest poniżej 60% to telefon się wyłącza (bez wyświetlania logo tylko natychmiast)

 

Dodatkowe informacje:

-mam 3 baterie i z każdą jest tak samo

-zmiana ładowarki nic nie zmienia

-telefon w środku nie ma oznak zalania, co więcej wyglądał jakby nigdy nie był otwierany

-sprzętowo wszystko w nim działa, jest zasięg, xenon krótko się ładuje i błyska, nawet joystick działa perfekcyjnie

-jest zainstalowane oprogramowanie R8BF003 i kilka patchy bo i tak musiałem zlikwidować simlock

Dlaczego tak się dzieje co wymienić? co wgrać?

Pozdrawiam.

Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Sep 2018

A na innych telefonach obsługujących bst-33 te baterie zachowują się tak samo? Warto by to sprawdzić. Od premiery tego telefonu minęło 12 lat, można mieć i 30 bst-33 i z żadnej pożytku :(
 

 

Przy okazji znalazł się Jurij

 

Ja się nigdzie nie zgubiłem :P

Quote

waldekwaldemar's Photo waldekwaldemar 30 Sep 2018

Dzięki za odpowiedź. Jak ostatni raz zaglądałem na sonyericsson-world.com to było "Jurij" a nie wiedziałem o istnieniu tego forum.

Ta bateria w w300 czy w595 działa normalnie jak coś. Wgrałem od nowa oprogramowanie i tylko patcha na simlocka i dalej to samo. Jakaś cześć typu antena czy wyświetlacz może tak drenować baterię? Może to ten patch? 

Quote

Jurij's Photo Jurij 01 Oct 2018

Możesz go testować na firmware tuż po flashu bez patchy, ale ja bym obstawiał winę płyty głównej w takim wypadku...

Quote

faflak's Photo faflak 06 Oct 2018

lcd jak zamiennik to może drenować :( antena w k800 to kawałek plastiku ;)

Quote