←  Xperia M4 Aqua | M4 Aqua Dual

Sony.yt - International Sony Forum

»

Sony Xperia M4 Aqua E3203 wersja 8gb ROM 2...

whitewolf1608's Photo whitewolf1608 08 Aug 2017

Witam Posiadam Smartphone Sony Xperia M4 Aqua E2303 8 gb ROM 2 gb RAM. 

 

Obecnie wgrany jest firmeware o kompilacji XPERIASITE.PL_M4_Aqua_E2303_6.0_26.3.A.0.131_CentralEurope1 .

 

Próbując odblokować bootlader metodą z tego forum > http://www.xperiasit...a/#entry164439

 

mam komunikat taki jak na screenie który załączam do tego postu.

 

Serdecznie proszę o pomoc :)

 

Pozdrawiam Łukasz

Attached Files

Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Aug 2017

Zrobiłeś sobie backup trim area? Poza tym ja tu błędu nie widzę, program pokazuje, że się połączył z telefonem. Trzeba teraz wpisać komendę odblokowującą bootloader:

fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY

gdzie KEY to jest klucz który powinieneś dostać od Sony. No i najważniejsze - ja bym się naprawdę zastanowił czy warto odblokowywać bootloader. Jeśli masz telefon po gwarancji, nie szkoda Ci go i chcesz się pobawić we wgrywanie modyfikowanego firmware z xda, to warto. Jeśli nie, to szkoda zachodu ;)

Quote

whitewolf1608's Photo whitewolf1608 08 Aug 2017

Zrobiłeś sobie backup trim area? Poza tym ja tu błędu nie widzę, program pokazuje, że się połączył z telefonem. Trzeba teraz wpisać komendę odblokowującą bootloader:

fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY

gdzie KEY to jest klucz który powinieneś dostać od Sony. No i najważniejsze - ja bym się naprawdę zastanowił czy warto odblokowywać bootloader. Jeśli masz telefon po gwarancji, nie szkoda Ci go i chcesz się pobawić we wgrywanie modyfikowanego firmware z xda, to warto. Jeśli nie, to szkoda zachodu ;)

Potrzebuję Androida 7 Nugat a innej opcji nie ma aby wgrać siódemkę.

Quote

Jurij's Photo Jurij 08 Aug 2017

No tak, oficjalnej aktualizacji już nie będzie. To upewnij się że masz backup trim area, wpisz kod i potem działaj z customem :)

Quote

whitewolf1608's Photo whitewolf1608 09 Aug 2017

No tak, oficjalnej aktualizacji już nie będzie. To upewnij się że masz backup trim area, wpisz kod i potem działaj z customem :)

Mam taką sytuację jak na screenie .

 

Serdecznie proszę o pomoc.

Attached Files

Quote

Jurij's Photo Jurij 09 Aug 2017

A w opcjach programistycznych masz włączone debugowanie usb oraz włączone odblokowanie OEM? Jeśli tak a mimo to nie idzie, możesz spróbować tricku z flashtoolem.

Quote

whitewolf1608's Photo whitewolf1608 11 Aug 2017

A w opcjach programistycznych masz włączone debugowanie usb oraz włączone odblokowanie OEM? Jeśli tak a mimo to nie idzie, możesz spróbować tricku z flashtoolem.

Szanowny Juti zwracam się do Ciebie z bardzo serdeczną prośbą o pomoc w udzieleniu mi wsparcia. 

 

Mam trzy foldery na dysku C 

 

1 - minimalADB&fastboot 

 

2 - Falshtool / x10flasher_lib

 

3 - adb 

 

Wszystkie są na dysku C

 

Prawidłowo do którego folderu powinny zostać wrzucone pliki boot.img oraz plik z recovery.img ?


Edited by whitewolf1608, 11 August 2017 - 09:21.
Quote

Jurij's Photo Jurij 11 Aug 2017

Ale co ty konkretnie chcesz zrobić? To jest temat o odblokowaniu bootloadera, napisałem Ci co zrobić.

Quote